Draudimo bendrovės BTA iniciatyva „Spinter tyrimų“ atliktos apklausos duomenimis, dėl galimai paliktų įjungtų elektros ar dujų prietaisų nerimauja net 45 proc. apklaustųjų ir tai – dominuojantis nerimo tipas, lyginant su kitomis potencialiomis grėsmėmis būsto saugumui, rašoma pranešime spaudai.

„Tokių žalų atsitinka, tačiau pernai ir šiemet neužfiksavome nė vieno gaisro, kuris būtų kilęs dėl įjungto ir užmiršto lygintuvo. Gali būti, kad suabejoję ar viskas gerai, dalis žmonių tiesiog grįžta ir dar kartą patikrina situaciją namuose arba tiesiog baimė, kad taip nutiks, yra didesnė nei realiai susidariusi situacija. Galbūt dalis keičia įpročius ir dažniau naudojasi profesionaliomis drabužių švarinimo bei lyginimo paslaugomis. Tačiau statistika rodo, kad, kalbant apie žalas, kurių priežastis buitiniai prietaisai, vieni dažniausių gaisrų židinių namuose, kaip neįtikėtinai tai skambėtų, yra šaldytuvai“, – sako BTA turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Šiemet tarp bendrovės klientų, apdraudusių savo turtą, jau pasitaikė šaldytuvo sukeltas gaisras, kurio žala viršija 12 tūkst. eurų. Ugnis išplito ne tik virtuvėje, bet ir į prieškambarį, vonią, intensyvios liepsnos suniokojo namų turtą.

Pasak draudikų, šaldytuvas paprastai naudojamas tol, kol veikia. Senuose šaldytuvuose problemų gali kelti nusidėvėję varikliai, freono trūkumas sistemoje, taip pat – laidų nesandarumas. Be to, daugeliu atveju net ir pastebėję gedimus žmonės pasirenka remontuoti senąjį šaldytuvą, o ne investuoja į naują prietaisą.

„Jeigu pastebima, kad šaldytuvas ėmė labiau nei įprasta burgzti, smarkiau ar mažiau šaldyti, jaučiate neįprastą kvapą – nedelsdami ieškokite meistro ir be reikalo nerizikuokite. Kadangi šaldytuvas laikomas nuolat įjungtas į elektros tinklą, jis gali užsidegti naktį ar kai nieko nėra namuose ir padaryti tikrai didelės žalos“, – teigia D.Strazdienė.

Pasak ekspertų, žmonės paprastai kaip didesnę grėsmę suvokia fragmentiškai pagal poreikį naudojamus prietaisus. Lygintuvas greitai ir stipriai įkaista, jis gali pradeginti lyginimo paviršių, įžiebti gaisrą. Pamiršus išjungti viryklę, gali svilti ir lydytis puodai, ugnis persimesti ant kitų paviršių.
„Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, kas trečias gyventojas baiminasi užmiršęs užrakinti namų duris (35 proc.) ar sandariai uždaryti langus (32 proc.).

„Langų uždarymas ir durų užrakinimas ir yra tapęs tokiu rutininiu veiksmu, kad jį dažnai atliekame mašinaliai ir vėliau sunku prisiminti, padarėme tai šiandien ar vis tik ne. Žmonės tikrai puikiai supranta, kad patys yra atsakingi už savo turto saugumą, nes sprendžiant pagal namų turto vagysčių statistiką, ir duris užrakiname, ir langus uždarome pavyzdingai. Absoliuti dauguma mūsų fiksuojamų vagysčių yra vagystės įsilaužiant. Vagys į būstus braunasi išdauždami langus, lauždami duris, gadindami spynas, bandydami įeiti per balkoną“, – sako D.Strazdienė.

Įdomioji statistika:

• Dėl galimai įjungtų paliktų prietaisų labiausiai jaudinasi 46–55 metų gyventojai

• Ar užrakino duris dažniausiai neprisimena 26–35 metų žmonės

• Galimai atviri langai kelia nerimą vyresniems kaip 56 metų gyventojams

• Automobilį užrakinę abejoja 18–25 metų jaunuoliai bei 36–45 metų amžiaus grupės atstovai
Spinter tyrimai“ apklausą atliko šiemet vasarį, joje dalyvavo 1006 respondentai nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)