Šios srities ekspertai dalijasi viskuo, ką reikia žinoti apie langų valymą: pradedant laiku, kada geriausia tai daryti, ir baigiant išsamiu šio proceso vadovu bei dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, kurių reikėtų vengti. Taigi, įsivyravus šiltiems orams, štai kaip galite išsivalyti langus, kad juose neliktų jokių dryžių, rašo express.co.uk.

Labai svarbu, kad langus valytumėte visus metus, nes ant jų besikaupiantys nešvarumai gadina namų vaizdą ir blogina matomumą.

Reguliarus valymas taip pat padeda išvengti ilgalaikės žalos ir užtikrina, kad langai tarnaus ilgą laiką.

„Conservatory Blinds 4 Less“ interjero ekspertai paaiškino: „Langus turėtumėte plauti bent kartą ar du kartus per metus, nelygu vietovė, kurioje gyvenate“.

„Jei jūsų namai yra netoli jūros, kur juntamas druskų poveikis, arba jei gyvenate mieste netoli judrių gatvių, langus reikėtų valyti dažniau“.

Langų valymas

Visgi yra keletas „įprastų klaidų“, kurių valant langus reikėtų vengti.

Profesionalai patarė nevalyti langų dėvint papuošalus, nes jie gali subraižyti stiklą, todėl prieš pradėdami plauti langus, būtinai nusiimkite visus žiedus ir apyrankes.

„Nepurkškite valiklio tiesiai ant purvo ir dulkių. Taip tik paskleisite purvą aplinkui, todėl pridarysite dar daugiau netvarkos, o ne ją pašalinsite“, – priduria jie.

„Be to, langams valyti nenaudokite nešvarios, jau panaudotos šluostės, nes langai atrodys dar purvinesni“.

„Visuomet naudokite tik švarią mikropluošto šluostę arba langų valymui skirtą šluostę ir ją pakeiskite, kai ji susiteps“.

Ekspertai taip pat patarė nei langų išorės, nei vidaus nevalyti amoniako pagrindu pagamintomis ar kitomis agresyviomis cheminėmis priemonėmis.

Pasak profesionalų, tai gali pakenkti langų plėvelėms ir sukelti pavojų sveikatai, jei šių priemonių įkvėpsite.

Langų valymas

Ekspertai rekomenduoja langus plauti debesuotą dieną, nes saulė gali pernelyg greitai nudžiovinti langus ir taip prisidėti prie dryžių formavimosi.

Tačiau svarbu patikrinti, kad tą dieną nebūtų lietaus, nes tai nubrauks pačią langų plovimo prasmę.
Profesionalai pridūrė: „Prieš pradėdami plauti langus, pirmiausia nuvalykite nešvarumus nuo lango rėmų. Tam naudokite sausą, švarų skudurėlį arba dulkių siurblį“.

„Rėmus ir palanges nuplaukite muiluotu vandeniu arba švelnia specializuota valymo priemone ir nusausinkite švaria, minkšta šluoste. Nepamirškite, kad plauti reikia nuo viršaus į apačią, kad išvengtumėte nuvarvėjimų“.

Norėdami pasiruošti plovimui, pirmiausia skustuvo ašmenimis nuvalykite bet kokius prie stiklo priskretusius nešvarumus, pavyzdžiui, pridžiūvusius ar nutrupėjusius dažus.

Nuo lango rėmo nešvarumus nuvalykite sausu, švariu skudurėliu arba nusiurbkite dulkių siurbliu. Jei purkšite langų valiklį tiesiai ant purvo ir dulkių, tik dar labiau ištepliosite stiklą, o tai pridarys dar daugiau netvarkos. Šiltu, muiluotu vandeniu nuplaukite rėmus, varčias ir palanges, o tuomet nusausinkite minkšta, švaria šluoste.

Langų valymas

Jei langams valyti ar sausinti naudosite nešvarią šluostę, jie gali atrodyti dar nešvaresni, nei prieš tai, todėl jūsų sunkus darbas neteks prasmės. Nepamirškite, kad langus reikia plauti nuo viršaus į apačią, kad išvengtumėte nulašėjimų, o kai jie nudžius, nušluostykite stiklą, kad pašalintumėte visus nešvarumus ir dulkes.

Naudokite buitinį langų valiklį ir minkštą šluostę, kad nupoliruotumėte stiklą iki blizgesio. Jei norite, kad gerai veiktų langų užraktai, vyriai ir rankenos, juos reikia periodiškai sutepti.

Pakanka vieną ar du kartus per metus užlašinti ant jų po vieną lašą lengvos techninės alyvos. Alyvos perteklių nubraukite švaria šluoste. Būkite atsargūs, kad alyvos nepatektų ant pagrindinių profilių. Švaria šluoste nuvalykite įgilėjimus ir vyrius, kad ant jų neliktų nešvarumų ir jie laisvai judėtų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją