Dirbtinius augalus dažnas dar apgaubia neigiamos nuomonės aura. Juk jie nevalo oro, nesugeria elektronikos įrenginių skleidžiamos spinduliuotės ir daugeliui asocijuojasi su kiču. Vertėtų pažymėti, kad šiandien rinkoje esanti didžiulė dirbtinių augalų, vazonų įvairovė leidžia sukurti tikrai moderniai atrodančias namų dekoracijas. Didžioji dalis dirbtinių augalų savo išvaizda primena tikrus augalus. Kokiais atvejais rekomenduojama pagalvoti būtent apie dirbtinius, o ne tikrus augalus savo namuose?

Alergijos

Kenčiantiems nuo alergijos žmonėms labai dažnai tenka atsisakyti natūralios augmenijos savo namuose. Dirbtinių augalų vazonėliuose nesivysto alergiją sukeliantys grybeliai ir kiti mikroorganizmai, todėl tai yra puikus sprendimas tiems, kurie neįsivaizduoja savo namų be gėlių dekoracijų.

Dažnos kelionės ir nuolatinis laiko trūkumas

Neginčijama, kad natūraliems augalams reikalinga tinkama priežiūra, tačiau ją tikrai sunku užtikrinti tada, kai neturime laiko arba dažnai keliaujame darbo reikalais ir paprasčiausiai nebūname namie. Žinoma, egzistuoja begalė augalų, kurie yra mažiau reiklūs (pavyzdžiui, sukulentai), tačiau jeigu nenorite rizikuoti, verta pagalvoti apie dirbtinius augalus. Jie pagyvins bet kokio stiliaus namų interjerą.

Dirbtiniai augalai

Tinkamų sąlygų nebuvimas

Ko gero dažniausia priežastis to, kad kambariniai augalai vysta ir džiūva yra ta, kad namuose nėra palankių ir tinkamų sąlygų jų augimui. Nepakankamas apšvietimas, netinkamas drėgmės lygis – tai tik keli veiksniai, užkertantys kelią augalų augimui. Tokiais atvejais idealus sprendimas jų dirbtiniai analogai. Dirbtinės gėlės efektyviai papuoš kiekvieną interjerą nepriklausomai nuo jo apšvietimo, drėgmės ir kitų sąlygų.

Kaip išsirinkti dirbtines gėles ir augalus?

Šiandien rinkoje yra didžiulė dirbtinių gėlių ir augalų įvairovė. Vieni yra pagaminti iš silikono, kiti iš plastiko, o dar kiti – iš lengvo ir švelnaus šilko. Kai kurie primena laukinius augalus, kiti – dirbtinius vazonus. Kaip pasirinkti savo namų interjerui tinkamus dirbtinius augalus? Pasak Varlė.lt specialistų, viskas priklauso nuo, kokią atmosferą norite sukurti.

Dirbtiniai augalai

Jei norite suteikti namams šiek tiek egzotiškos nuotaikos, puikus sprendimas bus alavijas ar įvairūs, spalvoti ir žali kaktusai. Jei norite sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, rinkitės švelnių spalvų orchidėjas, romantiškas levandas ar tiesiog žalios spalvos augalus.

Kadangi nereikia nerimauti dėl tinkamų aplinkos sąlygų dirbtiniams augalams, juos galite panaudoti labai įvairiais būdais. Mažesnius augalus galite pastatyti ant nedidelių knygų lentynų, spintų, didesnius – šalia židinio ar šalia svetainės baldų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos