Du skandinavų dizaino entuziastai – „My Scandinavian Home“ įkūrėja, knygų apie skandinavišką interjerą autorė Niki Brantmark ir interneto svetainės „Scandinavia Standard“ viena iš įkūrėjų Rebecca Thandi sutiko papasakoti, kodėl skandinavų namai atrodo nepriekaištingai, ir pateikti patarimų, kaip mums priartėti prie skandinaviškų standartų:

1. Jie visada nusiauna lauko batus

„Skandinavijoje niekas neina į vidų su batais, – teigė N. Brantmark. – Net vakarienės susirinkę svečiai mandagiai nusiauna batus, kartais netgi atsineša kuo persiauti (ar tiesiog lieka su kojinėmis). Jei pagalvotumėte, kiek visko prilimpa prie batų padų lauke, suprastumėte, kad geriau neiti į vidų su batais, jei norite, kad namai būtų švarūs.“

2. Be galo svarbus apšvietimas

„Žiemą tuose kraštuose daug tamsos, todėl skandinavai mėgsta ir vertina šviesą, – aiškino R. Thandi. – Be to, minimalistiniai namai – šviesesni, žiemą jie neatrodo sunkūs, tamsūs.“

3. Gali būti, kad jie dažniau tvarkosi

„Skandinaviškų žiemų priešingybė – ilgos, šviesios vasaros dienos, – pasakoja N. Brantmark. – Pati pastebiu, kad vasarą, kai šviesu, daugiau tvarkausi, nes saulė išryškina visus nešvarumus ir dulkes.“

4. Jų namuose nepamatysi didžiulių, visą grindų plotą dengiančių kilimų

Pasak N. Brantmark, kilimus jie laiko nehigieniškais. Vietoje jų renkasi medines grindis (jas lengviau valyti), ant kurių patiesia vieną kitą takelį, kurį, priklausomai nuo medžiagos, galima iškratyti lauke ar išskalbti skalbimo mašinoje.

5. Dažniausiai jų namuose nėra sandėliuko

„Daugumoje skandinavų būstų (galbūt išskyrus pačius naujausius) nėra sandėliukų, tamsiųjų kambarių. Žmonių požiūris į daugybę daiktų kitoks, kai nėra patalpos jiems sukrauti. Na taip, žmonės naudojasi spintomis, lentynomis ir pan., bet vis tiek turi minimaliai daiktų ir neapkrauna savo namų“, – teigė N. Brantmark.

Prabangus būstas

6. Jie siekia išsaugoti balansą

„Skandinavijoje gajus požiūris „mažiau yra daugiau“, todėl žmonės perka mažiau daiktų, – teigė N. Brantmark. – Toks sąmoningas namų apstatymas reiškia, kad kaupiate namuose tik tuos daiktus, kurie jums iš tiesų brangūs, todėl jūsų namai būna švaresni, mažiau apkrauti.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)