Prieš keliolika metų šiame kvartale leidimai daugiabučių statybai buvo išduodami masiškai ir šiandien rajonas užstatytas tris kartus tankiau nei, pavyzdžiui, Pilaitė.

Kiek anksčiau Perkūnkiemio bendruomenė parengė kvartale naujai statomų objektų, kurių statybas norėtų sustabdyti, sąrašą.

Tačiau Vilniaus savivaldybė neskuba sakyti, kad šias statybas reikia stabdyti čia ir dabar, nes vystytojai turi visus reikalingus dokumentus, jų projektai atitinka patvirtintą detalųjį planą. Sustabdžius darbus, kažkam, greičiausiai, tektų už tai sumokėti.

Bendruomenė vardina ir kas jiems kliūna.

„Vilniaus miesto teritorijų planavimo skyrius projektui išdavė sąlygas, kurių projekto architektas neįvykdė (numatytos netinkamo dydžio vaikų aikštelės) arba bando apeiti (butai pavadinami poilsio patalpomis ir taip sumažinamas parkavimo vietų skaičius). Pažadas, kad viskas susitvarkys tolimesniuose projekto etapuose kelia abejonių, kadangi to patikrinti mes nebeturėsime galimybės. Projekto architekto patikinimas, kad juos visada tikrina kontroliuojančios institucijos mums nepasirodė įtikinamas", - rašo bendruomenės atstovai.

Miesto valdžia savo ruožtu jiems nieko paguodžiančio nesako, nors ir žada susitikti bei mėginti ieškoti kompromiso.

„Turime detalųjį planą ir sustabdyti projektus, kurie neprieštarauja teritorijų planavimo dokumentams praktiškai neįmanoma. Jei pasitvirtins įtarimai dėl netinkamos patalpų paskirties, žiūrėsime, ar vidurį gyvenamojo kvartalo neatsiras jaunimo nakvynės namai“, – sako Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Architektas pripažįsta, kad padėtis Perkūnkiemyje bloga, tačiau visi tapo prieš keliolika metų parengtų teritorijų planavimo dokumentų įkaitais.

„Mėginsime kalbėtis, gal savivaldybė įstengs nupirkti kokį nors sklypą ir įrengti parką. Tačiau dabar visi sprendimai reiškia mokesčių mokėtojų pinigų išleidimą. Rytų Europoje taip pat buvo panašių bėdų ir valdžia metė pakankamai dideles lėšas, kad nesusiformuotų savotiški getai“, – apie tai, kad pigios išeities nebus aiškina M. Pakalnis.

Ką daryti su šiuo kvartalu nežino ir vystytojai.

Pavyzdžiui, „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, paklaustas, kaip spręsti čia susikaupusias urbanistines bėdas, atsakė:

„Čia aš pasiduodu. Nežinau. Tai didžiulė klaida, kurią neaišku kaip ištaisyti.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (266)