aA
Daugelis studentų ar jau studijas baigusių, tačiau savo būsto dar neturinčių jaunų žmonių nuomojasi būstą kartu su pažįstamais arba nepažįstamais kambariokais. Paprastai tokį pasirinkimą lemia mažesnė nuomos kaina arba tiesiog nenoras gyventi vienam. Tačiau gyvenimas su kambarioku turi privalumų ir trūkumų. Kelias nejaukiausias istorijas „DELFI Būstas“ papasakojo žmonės, kurį laiką gyvenę su nepažįstamaisiais, tačiau tokia patirtis jiems įsiminė ilgam.
Nuomininkai pasidalijo nejaukiausiomis istorijomis apie savo kambariokus: būstu daugiau niekada nebesidalins
© DELFI / Lukas Bartkus

Labai nejauki situacija

Daugeliui jaunų žmonių tam tikru gyvenimo etapu teko dalintis nuomojamu būstu su nepažįstamu ar pažįstamu žmogumi. Tačiau gyvenimas su kambarioku turi privalumų ir trūkumų. „DELFI Būstas“ kalbinta vilnietė Vytautė pasakojo, kad jos buto dalinimosi patirtį galima mažų mažiausiai pavadinti „nejaukia“.

„Tai nebuvo pirmas kartas, kai tenka gyventi su kambariokais, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai gyvenu Lietuvoje bei pirmas ir paskutinis kartas, kada gyvenau viename bute su pora“, – pasakojimą pradėjo mergina.

Vytautė tęsė, kad iš pirmo žvilgsnio porelė atrodė maloni, bendraujanti: „Būdavo, apie ką su jais ir vakare pakalbėti.“

Kambariokės
Kambariokės
© Shutterstock

Tačiau netrukus mergina pajuto, kad nėra lygiavertė buto gyventoja.

„Visos bendros erdvės buvo „užgyventos" jų daiktais. Nesvarbu, kur kokią spintelę atidarysi – ten jų daiktai. Tad gyveni ir jautiesi tarsi svečias. Ir tai ganėtinai logiška, juk jie jau ne pirmus metus kartu gyvenanti pora. Atrodo, lyg būtų metas jiems jau atskirai gyventi, o ne su nuomininku, kuris yra lyg svečias, nors moka tą pačią sumą“, – pastebi Vytautė.

Vilnietė pasidalijo ir nejaukiausia bendro gyvenimo su pora istorija: „Jie turėjo savo kambarį, aš savo. Ir dar buvo svetainė. Tačiau mūsų kambariai dalinosi bendru balkonu. Jis įstiklintas, buvo vasara, karšta, todėl tiek aš, tiek jie laikėme atviras duris į balkoną. Taip garsai sklinda laisvai. Buvo vakaras, pradėjau ruoštis eiti miegoti. Aš gana ilgai vakare užtrunku, kol nueinu miegoti. Tad mano kambariokai buvo įpratę, kad aš bent 40 min užtrunku vonioje. Tačiau tą vakarą aš greitai nusiprausiau, išsivaliau dantis ir išėjau iš vonios. Užtrukau gal 15 minučių. Sugrįžusi į savo kambarį, išgirdau garsus iš kambariokų kambario. Kokie tai garsai, plačiau pasakoti turbūt jau nebereikia.“

Kambariokes išskyrė vaikinas

Panašia nejaukia istorija pasidalijo ir kita „DELFI Būstas“ kalbinta vilnietė Monika. Mergina su dar dviem nepažįstamomis gyveno apie pusę metų. Pasak jos, gyvenimas trims merginoms klojosi puikiai: jaukūs vakarai, kakavai, filmai. Tačiau viskas pasikeitė vienai iš jų susiradus vaikiną.

„Gyvenome trise. Buvome suplanavusios kartą per savaitę filmų vakarą, gerdavome kakavą, jaukiai leisdavome laiką. Tai truko apie pusę metų, kol viena iš mūsų susirado vaikiną“, – pasakoti istoriją pradėjo Monika.

Kambariokės
Kambariokės
© Shutterstock

Mergina tęsė, kad vieną vakarą ji darbe užtruko iki vėlumos. Grįžusi namo ir atidariusi buto duris, koridoriuje pamatė išmėtytus drabužius.

„Supykau, nes pagalvojau, kad viena iš mano kambariokių tvarkėsi spintą ar ruošėsi skalbti ir po visą butą išmėtė drabužius. Sekiau išmėtytų drabužių taku ir priėjusi prie jos kambario durų išgirdau garsus, kurių smulkiau apibūdinti nereikia“, – prisiminė Monika.

Anot jos, tą vakarą ji pasijuokė ir kitą rytą dar paerzino kambariokę, tačiau istorija čia nesibaigė: „Po to prasidėjo dažnesni apsilankymai, tas vaikinas pas mus nakvodavo, porelė negerbė mano ir kitos kambariokės privatumo, kartą naktį pamiršo uždaryti kambario duris ar specialiai jų neuždarė, sklido garsai. Sakykime, visiškai prie mūsų nesivaržė. Man to buvo per daug ir aš nusprendžiau išsikraustyti.“

Nuomininkai pasidalijo nejaukiausiomis istorijomis apie savo kambariokus: būstu daugiau niekada nebesidalins
© DELFI / Orestas Gurevičius

Monika tikino, kad po šios istorijos ji išsinuomojo vieno kambario butą ir gyveno jame viena.

„Nenoriu daugiau kambariokų, nes kai kurios situacijos būna tikrai labai nejaukios. Tokių pokštų daugiau nenoriu“, – sakė mergina.

Dažniausi nuomininkai – dirbti pradėjęs jaunimas

Nors nuomotis būstą su pažįstamais ar nepažįstamais žmonėmis yra pigiau, tačiau įvairios nemalonios situacijos anksčiau ar vėliau priverčia apsispręsti apsigyventi vienam. Nekilnojamojo turto agentūros „Capital Smart“ biuro valdantysis partneris, NT brokeris Justinas Vaitiekus sako, kad, pavyzdžiui, Vilniuje dažniausiai butus nuomojasi 25-35 metų amžiaus žmonės: dirbti pradėjęs jaunimas, studentai, žmonės, persikraustantys gyventi į kitą miestą ar šalį, taip pat jaunos šeimos, poros, kurioms tai yra pirmasis laikinam gyvenimui būstas ar žmonės, kurių keičiasi šeimyninė padėtis.

Nuomininkai pasidalijo nejaukiausiomis istorijomis apie savo kambariokus: būstu daugiau niekada nebesidalins
© DELFI / Orestas Gurevičius

Anot eksperto, butus nuomai renkasi nemažai ir tokių žmonių, kurie negali gauti paskolos, kurie stato sau namą ar laukia pakankamo darbo stažo, kad galėtų gauti paskolą.

„Vilniuje dominuoja mažos kvadratūros butai. Dažniausiai žmonės renkasi, pavyzdžiui, 3 kambarių butą 50 kvadratinių metrų ploto ar 2 kambarių butą – apie 40 kvadratinių metrų ploto, 1 kambario – apie 25 kvadratinių metrų ploto. Pastebime, kad yra labai pasikeitęs poreikis ir požiūris į būsto infrastruktūrą. Vienas svarbiausių šiuo metu kriterijų renkantis butą nuomai yra parkavimo vieta šalia jo“, – būsto nuomos tendencijas vardija J. Vaitiekus.

NT brokeris pabrėžia, kad nuomininkai, kurie nori išnuomoti butą su kambarioku – kitą laisvą kambarį, dažniausiai tai daro patys, išimtinais atvejais kreipiasi į agentūrą pagalbos.

„Tokios buto dalies nuomos sąlygos būtinai turi būti paskelbtos reklamose, nepažįstamojo „kambarioko“ gyvenimas tame pačiame bute turi įtakos ir mažesnei kainai“, – tikina specialistas.

Su kambarioku apsigyvena noriai

Nekilnojamojo turto agentūros „Capital Kaunas" biuro NT brokerė Ieva Meilutė pasakoja, kad Kaune studentams nuomotis būstą su kambariokais nekyla jokių problemų, nes viską lemia kaina. Anot jos, Lietuvos studentai mielai gyvena ir su užsieniečiais, jiems tai nesukelia jokių problemų.

„Žinoma, jei studentas gali sau leisti privatumą – visuomet ieškos atskiro būsto, net jei tai ir 20 kvadratinių metrų ploto butas. Tačiau jaunuoliai, kurių finansinės galimybės ribotos, turi pasirinkti prioritetą – gyventi prasčiau, bet vienam ar tenkintis žavesniu būstu ir dalintis erdvėmis su kitais“, – sako NT specialistė.

Netvarka
Netvarka
© Shutterstock

I. Meilutė Kaune išskirtų dvi kategorijas populiariausių nuomininkų: studentai 18-25 metų amžiaus ir atvažiuojantys dirbti į kitą miestą, vidutiniškai nuo 30 metų amžiaus.

„Dabar pastebiu ne tik migraciją darbo rinkoje iš užsienio, kai užsienio kompanijos kviečiasi terminuotam kontraktui darbuotojus iš kitų šalių, bet ir migraciją tarp Lietuvos miestų darbuotojų. Žmonės nebėra prisirišę prie savo darbovietės ar gyvenamosios vietos, nebijo pokyčių, kad ir trumpalaikių. Kaip naują kategoriją žmonių, ieškančių buto nuomai, išskirčiau išsiskyrusias šeimas: tiek vyrai, tiek moterys, su vaikais ar be jų. Dažnai tai būna jų antras sakinys apie skyrybas, kai skambina pasiteirauti dėl nuomojamo būsto“, – tendencijas vardija pašnekovė.

Nuomininkai pasidalijo nejaukiausiomis istorijomis apie savo kambariokus: būstu daugiau niekada nebesidalins
© DELFI / Orestas Gurevičius

Ji tęsia, kad studentai įprastai nuomojasi būstą tuomet, kai keliasi studijuoti į kitą miestą.

Dažniausiai jie ieško pigių butų aplink centrą ar šalia universitetų.

„Teko nuomoti klientės kotedžą ne pačiame patraukliausiame rajone. Šeimininkė pageidavo jį išnuomoti kokiai nors šeimai, bet buvo neįmanoma rasti nuomininkų. Tačiau padalijus kotedžą kambariais ir paskelbus apie tai universiteto bendruomenei, būstą išnuomojau per dieną ir netgi dar už didesnę mėnesinę sumą nei klientė pageidavo“, – pasakoja NT brokerė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
2.3214

Tyrimas parodė, kokį būstą renkasi Kauno ir Vilniaus gyventojai: poreikių skirtumas – didžiulis (21)

Vieta, vieta ir dar kartą vieta – taip dažnai įvardijami esminiai būsto pasirinkimo...

Gudrybės, kuriomis NT pardavėjai bando vilioti pirkėjus: pasinaudoti gali kiekvienas (38)

NT ekspertai jau ne kartą akcentavo, kad didžiausia būstų pasiūla ir paklausa yra Vilniuje....

Pasižvalgykite po brangiausius būstus Vilniuje: nuperkami akimirksniu ir be paskolos (129)

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris lemia naujakurių sprendimą renkantis būstą, yra kaina....

Aplink Vilnių – žemės sklypų perteklius, tačiau namo bet kur nepasistatysite (8)

Egzistuoja įvairios būsto formos: butai, loftai, kotedžai (blokuoti gyvenamieji namai ),...

Aukcione – išskirtinis pasiūlymas: savivaldybė butus centre parduoda pusvelčiui (72)

Vilniaus miesto savivaldybė kartas nuo karto viešai skelbiamame aukcione parduoda savivaldybei...

Top naujienos

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (98)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (252)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

Po ilgos tylos Grybauskaitė prakalbo apie santykius su komanda bei ką būtų dariusi su Narkevičiumi (405)

10 metų Lietuvai vadovavusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Knygų...

Turistų traukos taikinys Lietuvoje: žmonės čia netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (4)

Savaitgaliais į Pakruojį, esantį Šiaurės Lietuvoje , suvažiuoja nemažai automobilių, pilnų...

Internautus papiktino „TV pagalbos“ vedėjų elgesys ir žodžiai: gynė smurtavusį vyrą? (100)

Socialines problemas apžvelgiančioje laidoje „TV pagalba“ neseniai buvo rengiama laida apie nuo...

Liga, dėl kurios draugai ir kolegos gali virsti priešais: tokį sergančiojo elgesį sunku pakęsti net ir artimiesiems

Vagystė dažnam asocijuojasi su neigiamais jausmais ne tik dėl to, kad tai – nusikaltimas....

Kodėl moterys patiria orgazmą: tai susiję ne tik su giminės pratęsimu (1)

Priežastys, kodėl moterys patiria orgazmą, mokslininkus domina jau gana seniai. Vyrams orgazmas...

Po 10 meilės metų žmona man smogė naujienomis. Dabar pasakysiu – velniop tokia laimė (64)

Pagaliau išaušo ta diena, kai aš tapau laisvas. Tapau laisvas nuo visokių nereikalingų...

6 minučių taisyklė – raktas į dar didesnį seksualinį pasitenkinimą (2)

Specialistai primena be galo paprastą šešių minučių taisyklę, kurios laikantis seksas...

Iš parduotuvės išėjęs vyras rado savo automobilį nublokštą į gatvės vidurį, netoliese – sumaitotas BMW (105)

Šeštadienio vakarą, apie 18.30 val., Vilniaus pakraštyje, Grigaičiuose , Pergalės g.,...

|Maža didelių žinių kaina