Plėtros planuose – didelis dėmesys Šventajai

Palangos miesto savivaldybė Lietuvos pajūriui turi didelių planų. Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Žydrūnas Žvirblis sako, kad yra planuojami Palangos ir jos apylinkių infrastruktūros gerinimo projektai, kuriuose didelis dėmesys skiriamas ir Šventajai.

„Jau prieš kelerius metus, rengiant Palangos miesto strateginį plėtros planą šiam dešimtmečiui, specialistai prognozavo, kad iki 2030 metų Palanga visiškai susijungs su Šventąja, tai patvirtina ir šių dienų pajūrio užstatymo tendencijos. Itin aktyviai vyksta pajūrio teritorijos nuo Kunigiškių iki Šventosios užstatymas, čia palei visą pajūrio pakrantę atsirado bei dar atsiras tiek pavienių namų, tiek ištisi gyvenamosios ir poilsio paskirties daugiabučių namų kvartalai, kurie bus daugiau ar mažiau intensyviai apgyvendinti. Tuo pačiu verslas kuria ir šiose teritorijose reikalingą poilsio infrastruktūrą, atsiranda SPA centrai, lauko baseinai, mini kino teatrai“, – sako Ž. Žvirblis.

Šventoji

Pati Palangos miesto savivaldybė, gerindama susisiekimo infrastruktūrą tarp seniūnaitijų, Ž. Žvirblio teigimu, asfaltuoja žvyro dangos kelius ir yra numačiusi parengti bei įgyvendinti svarbų teritorijų planavimo dokumentą – „Susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planą“, kas leis patogiai sujungti Palangos ir Šventosios seniūnaitijas.

„Šiuo metu taip pat yra rengiami net keli bendrojo plano kvartalų koregavimai, kurie suteiks galimybių racionaliau suplanuoti ir išvystyti miesto infrastruktūrą, optimizuoti urbanizuojamas teritorijas. Teritorijose tarp Palangos centro ir Šventosios yra tiek privačios, tiek valstybinės žemės sklypų, taip pat yra valstybinių miškų teritorijų. Šiuo metu tebevyksta ir nuosavybės atkūrimo procedūros, tad savivaldybė šiose teritorijose turi labai ribotai žemės teritorijų ir galimybių“, – pažymi pašnekovas.

Siūlo „nenurašyti“ Šventosios

Šventoji pajūrio kurortų, kuriuose NT būtų gera investicija, sąraše kol kas galbūt ir nėra pirmoje vietoje. Visgi, nereiktų pamiršti, kad Šventoji yra Palangos dalis ir viso Lietuvos pajūrio plėtra turi bei turės įtakos ir Šventosios augimui.

„Rent Sales and Marketing“ (RSM) vadovė Olga Lapinskė įsitikinusi, kad Palanga dar turi labai daug galimybių plėtrai. Tačiau dažnai pamirštama, kad Palangą sudaro ne tik centrinė Palangos dalis, bet ir Nemirseta, Vanagupė, Kunigiškės, Šventoji. Ji pabrėžia, kad visos šios lokacijos plečiasi ir turi savo potencialių pirkėjų auditoriją.

„Kiekviena lokacija turi savo plėtros strategiją, architektūros koncepciją, lokacijos privalumus ir gamtos grožį, todėl klientai „skaidosi“ per visą rinką ir gali rinktis iš pakankamai plataus asortimento“, – pažymi pašnekovė.

Šventoji

Ji tęsia, kad nereiktų nepelnytai „nurašyti“ Šventosios. O. Lapinskės teigimu, ši vietovė sparčiai vystosi, nuolat progresuoja, garsėja puikia infrastruktūra ir plačiausiais Baltijos jūros paplūdimiais.

„Planuojamas ir Šventosios uosto projektas suteikia labai daug potencialo ir perspektyvų šiai lokacijai ateityje. Šventosios NT rinka atrodo taip pat perspektyviai, nes turi puikias galimybes didelių, uždarų, gyvenviečių vystymui. Šioje lokacijoje vis daugiau projektų konkuruoja pridėtinėmis vertėmis, tokiomis kaip baseinai, SPA sprendimai, turime pavyzdį, kai į uždaros gyvenvietės teritoriją pasodinamas 200 brandžių pušų miškas, siūlomi vieninteliai pajūryje namai ir kotedžai su saulės jėgainės, kas yra iš principo ateities sprendimas ir žalia linija NT rinkoje“, – teigia pašnekovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)