„Turtas, kurio miestui reikia, turi būti tvarkomas ir naudojamas. Tuo tarpu tas turtas, kurio miestui nereikia, turi būti už adekvačią kainą parduodamas viešuose aukcionuose. Ankstesniais laikais savivaldybė turėjo daug apleistų ir nenaudojamų pastatų bei patalpų, už kurių išlaikymą visi mokesčių mokėtojai kas mėnesį mokėdavo didžiulius pinigus. Išlaikyti nenaudojamą ir nereikalingą turtą miestui yra per didelė prabanga“, - pabrėžė G. Petrauskas, rašoma savivaldybės pranešime.

Sovietmečio palikimas

Jo nuomone, Panemunėje, Vaidilos gatvėje, esantys sovietmečiu iškilę stovyklos „Trimitas“ statiniai yra iškalbingas neracionalaus turto naudojimo pavyzdys. Ten veikusios organizacijos buvo įsikūrusios apgailėtinos būklės patalpose. O ateityje jau naujojoje bendradarbiavimo erdvėje, Vaidoto gatvėje, minėtos organizacijos veiks nepalyginamai geresnėmis sąlygomis.

Nuostolingą administruoti turtą Vaidilos gatvėje Kauno miesto savivaldybė nusprendė parduoti viešame aukcione didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui. Gautos lėšos bus skirtos miesto darželių, mokyklų, parkų ir gatvių tvarkymui.

Senos mokyklos (Vaidoto g. 115) pastate šiuo metu triūsia darbininkai, kurie vietoje buvusių klasių įrenginėja kabinetus, skirtus bendram darbui. Pirmame naujojo centro aukšte įsikurs Panemunės seniūnija ir biblioteka. Čia pat esančioje sporto salėje galės sportuoti vietos gyventojai ir čia veikiančių sporto klubų lankytojai. Antrame aukšte įsikurs nevyriausybinės organizacijos. Remonto darbus planuojama užbaigti rudens gale.

Remontuojama mokykla

Į šiuo metu baigiamas remontuoti buvusios mokyklos patalpas Vaidoto gatvėje rudens pabaigoje atsikels įstaigos bei organizacijos, kurių dalis iki šiol glaudžiasi apleistuose Vaidilos gatvėje stūksančiuose medinukuose, buvusios pionierių stovyklos teritorijoje.

Tad netrukus vienoje erdvėje veiks Panemunės seniūnija, biblioteka, sporto klubas ir įvairios nevyriausybinės organizacijos.

„Mes atsiliepėme į bendruomenės prašymą turėti tokius namus, kuriose būtų sukurta bendradarbiavimo erdvė. Ne paslaptis, kad dauguma organizacijų per mažai kalbasi tarpusavyje, veikia fragmentuotai. Todėl mūsų siekis, kad organizacijos kurtų naujus produktus ir veiklas kartu. Tai ypač pasiteisinęs modelis vakaruose. Kitaip sakant, siekiame gauti maksimalų socialinį poveikį. Antra svarbi priežastis - organizacijos gaus kokybiškas patalpas, aptarnavimą, o gyventojai - galimybę atvykus į vieną vietą gauti visą pluoštą paslaugų“, - pabrėžė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Į naujuosius namus rudenį vieni pirmųjų įsikels Kauno diabetikų klubo „Insula“ nariai. Iki šiol jie glaudėsi apleistose ir vėjo perpučiamose patalpose Vaidilos gatvėje.

Vietos netrūksta

„Naujose patalpose bus ne tik mažesnė mokesčių našta, bet ir normalios sąlygos. Apmaudu, bet pastaruosius ketverius metus, kuomet 2013 metais trūko vandentiekis, mes gyvenome be vandens. Klubo narius informavau apie pokyčius. Prieštaraujančių jiems nebuvo“, - teigė 40 žmonių vienijančio klubo pirmininkė Liubovė Trakimienė.

Pasak miesto savivaldybės atstovo Arnoldo Bukelio, į naująją Panemunės gyventojams skirtą erdvę greta klubo „Insula“ persikraustys ir Moterų krizių centras, Kauno klubas „Bičiulės“ bei Afganistano karo veteranų asociacija.

„Kadangi vietos dar yra, kviečiame ir kitas Panemunėje veikiančias organizacijas kreiptis dėl įsikūrimo modernioje bendradarbiavimo erdvėje“, - teigė R. Šnapštienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės