Į vonią ėmė lįsti pelės

Namuose nepageidaujami graužikai gali kaip reikiant apversti kasdienybę aukštyn kojomis. Su pelėmis būste susidūrusi vilnietė Eglė „Delfi būstas“ pasakoja sau prisiekusi, kad daugiau niekada negyvens pirmame daugiabučio aukšte – butas, kuriame ji gyveno, tapo tarsi „pelių autostrada“.

„Gyvename bute, kuris yra pirmame aukšte. Viskas kaip ir gerai, butas tvarkingas, bet, kaip nemažai tos senesnės statybos namų, turi mažą vonios kambarį. Norėdami vonioje pastatyti skalbimo mašiną, turėjome išgriauti pertvarą tarp vonios ir tualeto, panaikinti kriauklę. Po vonia liko vamzdžiai, erdvė, kur galėjome pakišti daiktus, kita vamzdžių dalis buvo paslėpta po plytelėmis. Vieną dieną pastebėjome, kad po vonia vis atsirasdavo kažkokių šiukšlių – laikraščių skiaučių, skudurėlių skiaučių, pastebėjome, kad dingo keli skudurėliai, kuriais valydavome dulkes. Bet vieną dieną grįžtu iš darbo ir – pelė. Tikrų tikriausia didžiulė pelė“, – pasakoja pašnekovė.

Asociatyvioji nuotr.

Moteris tęsia, kad pelė, pamačiusi žmogų, ėmė cypti. Pati Eglė sako išbėgusi iš vonios ir užtrenkusi jos duris. Vėliau, nusprendusi patikrinti, ar pelė vis dar vonioje, jos joje neberado.

„Spėjome, kad jį pateko pas mus iš rūsio, užlipo kanalizacijos vamzdžiu. Viską apie tuos vamzdžius užsandarinom tiek, kad net jei norėtų prasigraužti, turėtų nemažai laiko praeiti. Bet po kelių dienų vėl ta pati situacija, tik šį kartą ryte. Vos atsikėlusi ir nuėjus į vonią, ten vėl pamačiau iš vonios lekiančią pelę. Ėmėmės visokių priemonių, kad ją sugauti su spąstais ir vieną naktį miegodama išgirdau, kad jie suveikė. Tada nepuoliau tikrint, bijojau, bet ryte atsikėlėme, vyras rado ją įkliuvusią. Išmetėm, viską išsivalėm ir galvojom, kad šitas košmaras pasibaigė. Ir vėlgi, kaip ten sako: viltis – kvailių motina“, – sako moteris.

Eglė vonioje ir toliau sutikdavo nepageidaujamą svečią, kol vieną dieną nusprendė pelę sugauti pati. Sugauti graužiką moteriai pavyko, tačiau teko apsilankyti greitosios pagalbos skyriuje – pelė jai įkando. Eglė sako, kad dėl įkandimo ji turėjo išverti 6 vaistų dozes nuo pasiutligės.

Po nakties ligoninėje moteris nusprendė, kad reikia ieškoti problemos šaltinio.

„Išdaužėme visas plyteles, kurios dengė vamzdžius ir pamatėm, kad jos yra išgraužusios plastmasinę aklę, kuri dengė tą vietą, kur buvo kriauklės nubėgimas į kanalizaciją. Tai jos į butą lindo net ne lipdamos vamzdžių išore, bet jų vidumi. Tą pačią savaitę santechnikai uždėjo ten metalinę aklę ir teko iš naujo klijuoti plyteles. Po to visas šitas košmaras baigėsi, o aš prisiekiau sau, kad daugiau gyvenime negyvensiu pirmam aukšte“, – sako moteris.

Pagauta pelė

Įpročiai, kuriais viliojame graužikus

Šiuo metu su graužikų problema gali susidurti ir daugiau gyventojų. Nesvarbu, ar gyvenate nuosavuose namuose, ar butuose, nuo graužikų nesate apsaugoti. Kenkėjų naikinimo įmonės „Dezinfa“ biologas, kenkėjų kontrolės ekspertas Liutauras Grigaliūnas paaiškina, kad nuosavuose namuose pelės atsiranda dažniausiai patekusios per įvairius pastato plyšius, skyles, nesandarius komunikacijų pravedimus, pravertus garažo vartus ar rūsio langelius. O į butus graužikai patenka vamzdynų pravedimo vietomis, kartais vijokliais augančiais ant namo sienos.

„Į žmonių namus graužikai labiausiai braunasi rudenį, pradėjus šalti orams, nes jiems ima trūkti natūralaus maisto aplinkoje ir jie ieško jo pas žmogų. Tai labiausiai daro visada arti žmogaus gyvenančios naminės pelės, bet sodybose ar regionuose būna ir laukinių rūšių“, – teigia biologas.

Žinoma, peles į namus, patys to nenorėdami, „prisivilioja“ ir žmonės. Pavyzdžiui, palieka maistą lengvai pasiekiamose, atvirose vietose, nuo paviršių ir grindų nenuvalo maisto likučių, trupinių. Taip pat įvairaus plauko graužikus vilioja šiukšlės, tad labai svarbu jų nekaupti nei namų viduje, nei balkone ar juolab terasoje, o jei tenka jas palikti dienai, šiukšles reikia uždengti, užrišti jų maišą ar pan., laikyti jas sandariai.

Graužikas

Taip pat peles vilioja nesandarios patalpos – skylės pamatuose, po durimis, neuždaryti rūsio langai, garažas ir pan.

Apsisaugoti nuo pelių, pasak L. Grigaliūno, visų pirma, padeda pastato, būsto sandarumas. Kitaip tariant, turite įsitikinti, kad visi vamzdžiai, visos angos yra sandarios ir graužikams nėra jokių šansų prasibrauti į jūsų namus. Taip pat, pasak pašnekovo, reikia nepamiršti patikrinti pamatų ir kitų pastato vietų, pro kurias pelės gali prasmukti.

„Jeigu jų vis tik atsirado viduje, reiktų naudoti mušančius spąstelius su geru jauku juose. Taip pat gali padėti lipnios priemonės ir nuodai, tačiau jie ne visiems patinka. Vienas natūraliausių būdų, kaip atsikratyti pelių ir netgi jų išvengti – beveislis katinas. O jei niekas iš šių priemonių nepadeda, reiktų kreiptis pagalbos į ekspertus“, – rekomenduoja kenkėjų kontrolės specialistas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)