„Šią savaitę sulaukėme 25 klientų pranešimų apie gamtos stichijos padarytus nuostolius. Suprasdami situaciją, didelę jų dalį planuojame atlyginti po pirmojo pokalbio su klientu – be sugadinto turto apžiūros, kad žmonės kuo greičiau galėtų eliminuoti vėtros padarytą žalą. Nukentėjusieji kreipiasi iš visos Lietuvos, tačiau daugiausia pranešimų sulaukiame iš Vilniaus, Kauno bei vakarų Lietuvos vietovių“, – pasakoja draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Bendrovės duomenimis, žmonės kreipėsi dėl nuplėštos stogo dangos nuo namų, verandų bei ūkinės paskirties pastatų. Nukentėjo namų fasadai bei jų apdailos detalės. „Atviroje teritorijoje vėjas apgadino prie namų įrengtus šiltnamius, laužė namų teritoriją juosiančias tvoras“, – pasakoja V. Katilienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, nuo vėjo nukentėjo ir transporto priemonės. „Stiprus vėjas ant šono nuvertė vilkiko konteinerį su puspriekabe. Lengvasis automobilis buvo gerokai apgadintas, ant jo užkritus vėjo atneštai plokštei“, – kalba draudikė.

Ji atkreipia dėmesį, kad išankstinis pasirengimas ir paprastos priemonės gali tapti svarbiu ginklu, gelbėjant turtą bei išliekant saugiems.

Draudikė ragina įvertinti stogo būklę, o galimus plyšius ir netvirtai besilaikančias dalis – sutvirtinti.

„Nereikia pamiršti ir kieme esančių daiktų, kuriuos vėtra gali pakelti ir nupūsti ar išvartyti. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą. Butų gyventojams patariame nepalikti lengvai pakeliamų daiktų balkonuose“, – kalba draudimo bendrovės atstovė.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad labai svarbu pasirūpinti garažų vartais ir rūsių durimis. „Jei įmanoma, užtikrinkite jų sandarumą. Kitu atveju, vėtra gali sugadinti ten esantį turtą”, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Ji pabrėžia, kad, laukiant gūsingo vėjo, svarbu nepalikti automobilių po dideliais medžiais, prie netvirtų statinių, kad ant jų neužkristų vėtrų nulaužtos šakos ar nuplėštos pastato dalys. Be to, reikėtų susitvarkyti namų kiemus, kad juose neliktų daiktų, kurie vėtros pakelti gali apgadinti automobilį. Ji rekomenduoja atidėti nebūtinas keliones bei vengti miškingų kelio ruožų, kuriuose stiprus vėjas gali versti medžius.

Kadangi pastarųjų parų audros metu buvo fiksuojami žaibai bei griaustinis, V. Katilienė pataria iš anksto apsaugoti ir elektros įrangą. „Jei įmanoma, perneškite į saugią vietą šią įrangą iš garažų ir rūsių arba bent jau ją išjunkite. Neišjungus elektros, kyla pavojus žmonių saugumui, žaibai gali sugadinti įrangą ar net sukelti gaisrą“, – tvirtina V. Katilienė.

Patarimai, kaip elgtis, artinantis gūsingam vėjui ir nukentėjus nuo jo:

1.Uždarykite visas duris, langus, pritvirtinkite langines.
2.Užšaukite kaminų sklendes, užverkite patalpų ventiliacines angas.
3.Priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus.
4.Nepalikite nepritvirtintų daiktų kiemuose, terasose, pvz., batutų, lauko baldų, grilio įrangos ir pan.
5.Nepalikite nepritvirtintų daiktų daugiabučių balkonuose.
6.Nestatykite automobilių po dideliais medžiais. Rinkitės stovėjimo vietą atokiau nuo jų – visomis kryptimis ne mažesniu kaip medžio aukščio atstumu.
7.Jei jūsų turtas nukentėjo nuo stichijos, pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus.
8.Jei neturite galimybės iškart pranešti apie įvykį draudimo bendrovei, nesijaudinkite. Užfiksuokite nuostolius. Pradėkite atkūrimo darbus ir susisiekite su draudikais, kai tik galėsite.
9. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.
10.Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės