„Lietuviai nekilnojamam turtui kelia vis aukštesnius reikalavimus ir mes tai matome kaip itin pozityvų dalyką, nes aukštesni reikalavimai reiškia aukštesnę kokybę, o pastaroji – kokybės prasme augančią šalies NT rinką. Tai, kad žmonės vis daugiaugiai dėmesio skiria gamtos artumui prie namų, pradėjome pastebėti prieš keletą metų ir siejame šį norą su dar labiau padidėjusiu žmonių gyvenimo tempu. Grįžę namo jie nori rasti savo ramybės oazę čia pat, vos išėjus pro duris, o ne važiuoti į mišką keliolika kilometrų, todėl ir atsiranda poreikis, kad nuosavi namai būtų šalia gamtos“, – apklausos duomenis pranešime žiniasklaidai komentuoja Donatas Daunys, tyrimą inicijavusios nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „HOMA Development“ vadovas.

Pasak jo, statyti objektus gamtos apsuptyje, bet ir netoli svarbiausių miesto objektų, bent Vilniuje, darosi vis sunkiau: „Visi norime išsaugoti Vilniaus išskirtinį žalumą, todėl plotų naujai statybai mieste lieka vis mažiau. Dėl to NT vystytojai renkasi sklypus tolėliau nuo centro, bet su gamta šalia, ir stato nebe atskirus objektus, o visus kvartalus su pilna infrastruktūra: parduotuvėmis, darželiais, grožio salonais ir pan. Tai leidžia gyventojams turėti dalį visų miesto centre esančių malonumų visai šalia namų ir kartu gyventi gamtos apsuptyje“.

NT bendrovės vadovui antrina ir psichologė Genovaitė Petronienė: „Tai, kokie ir kur yra namai, daro didelę įtaką psichologinei žmonių savijautai. Tik ne visi žmonės tai geba identifikuoti. Gamta, žaluma pro langus yra itin svarbus geros savijautos aspektas – nustatyta, kad gamta žmones veikia atpalaiduojančiai ir harmonizuojančiai, todėl jos aplink namus būti privalo“, – pataria G. Petronienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės