„Žardininkų gatvėje šalia 14 numeriu pažymėto namo mėtomos maisto atliekos per buto balkoną ant automobilių. Atskridę paukščiai kelia didžiulį triukšmą, apdergia namo balkonus, butų langus, lesdami maistą apgadina automobilių kapotus“, - miesto valdžiai pranešė klaipėdietė.

Už Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių pažeidimų aiškinimąsi atsakingi miesto Savivaldybės darbuotojai nuvyko į vietą atlikti patikrinimo, tačiau paukščių lesinimo fakto jiems užfiksuoti nepavyko.

Nors namo gyventojai tikino savo akimis matę, kas taip nederamai elgiasi, tačiau specialistams pateikti tai įrodančios vaizdo medžiagos ar fotografijų negalėjo. Savivaldybės darbuotojai pasikalbėjo su įvardytu asmeniu ir paaiškino, kad taip elgtis draudžia įstatymai.

Kaimynai skundžiasi išmatomis ir nemaloniu kvapu

Klaipėdos miesto savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas pasakojo, kad už laukinių paukščių lesinimą neleistinose vietose gresia bauda nuo 30 iki 120 eurų.

„Problema ta, kad nustatyti ir užfiksuoti patį faktą yra sudėtinga, praktiškai neįmanoma, jeigu nepateikiami akivaizdūs įrodymai. Numatyta tvarka draudžia šerti laukinius gyvūnus, kuriems priskiriami ir laukiniai paukščiai, viešose vietose ir bendro naudojimo erdvėse.

Mažus paukštelius ir kitus laukinius paukščius, išskyrus balandžius, galima maitinti specialiose tam skirtose lesyklėlėse, o vandens paukščius lesinti prie vandens telkinių“, - teigė L. Lapinskas.

Anot pašnekovo, klaipėdiečiai paukščių mylėtojai šios tvarkos linkę paisyti. Įprastai užregistruojami tik pavieniai panašūs skundai pavasarį.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės