Tikėtina, kad funkcines zonas norėsite pabrėžti skirtingomis grindimis, bet visame būste harmoningiausiai vis dėlto atrodys vieno tipo danga ar bent jau vienos spalvos dangos. Šiuo atveju stenkitės išsirinkti universaliausią, visus asmeninius poreikius atitinkantį variantą, nes paprastai skirtingoms zonoms reikalinga ir skirtinga danga: kartais svarbiausia jaukumas ir patogumas, o kitais atvejais dėmesio centre atsiduria atsparumas dėvėjimuisi, ilgaamžiškumas ar tinkamumas šildomosioms grindims.

Kokias grindis rinktis būste su atvira erdve? (Interjero ABC/www.boconcept.lt nuotr.)

Dažnai viso būsto grindys išklojamos viena pasirinkta danga, o virtuvės – kita. Tai funkcionalus ir pasirinkimo laisvę suteikiantis sprendimas. Tokiu atveju virtuvės danga, tebūnie tai plytelės ar vinilas, turėtų šia zona apsiriboti ir neišsiplėsti į kitas erdves, pavyzdžiui, svetainę.

Jeigu namuose vis dėlto norėsite sukurti kiek įvairesnę dangų mozaiką, darykite tai saikingai ir vadovaukitės trijų taisykle – iš bet kurios vietos jūsų būste turėtų būti matomos ne daugiau kaip trijų tipų grindys. Kitaip sienų neribojamą išskirtinį būsto erdvumą vizualiai užgošite, paskandinę jį gausybėje mažų zonų.

Kokias grindis rinktis būste su atvira erdve? (Interjero ABC/www.kristinapunde.lt nuotr.)

Atkreipkite dėmesį!

  • Rinkdamiesi grindų dangos spalvinę gamą, dėmesį kreipkite ne tik į karščiausias mados tendencijas ar asmeninius estetikos prioritetus, bet ir į ilgaamžiškumą – tai ypač aktualu, visame būste klojant vienodas grindis.
  • Atviroje erdvėje vizualiai subtiliau atrodys nekontrastingos skirtingos dangos.
  • Stenkitės, kad skirtingų tipų grindys susijungtų siaurose vietose, nebent pati danga yra išskirtinis, zoną pabrėžiantis interjero akcentas: jeigu visame būste išklotos medžio masyvo grindys, net ir erdvės viduryje esanti svetainė gali netikėtai išsiskirti raštuotomis keraminėmis plytelėmis.
  • Visą būsto plotą iškloję vieno tipo danga, funkcines zonas lengvai pabrėšite kilimais ir baldais, apšvietimu ar kitais dekoratyviais sprendimais.
Rasa Tomkienė

Jeigu jūsų namuose yra keli aukštai, kiekviename jų galite žaisti su skirtingomis dangomis.

Daugiau interjerų idėjų ir nuotraukų ieškokite Interjero ABC „Instagram“ paskyroje ČIA, o interjero patarimų ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės