O kaip priimame svečius iš užsienio patys? Kokius prisiminimus keliautojai parsiveža iš nakvynių vietų Vilniuje? „Lietuvos ryto“ televizijos laida „4 kampai“ pamėgino paieškoti pačių originaliausių ir tokių, kurias šeimininkai įrengė savo rankomis, rašoma pranešime spaudai.

Laidos apie interjerą kūrėjai Vilniuje rado dvi įspūdingas vietas. Abi jos Vilniaus svečiams siūlo ne tik nakvynę, bet ir atmosferą bei patirtį.

Nedidelio, sename vienuolyne įsikūrusio šeimos viešbučio „Bookinn“ šeimininkė Aistė Tamulevičienė pasakoja apie tai, kad senovines patalpas senamiestyje rado atsitiktinai. Kadaise jose buvo vienuolyno celės, biblioteka, knygynas, dirbo gaisrininkai ir valdininkai. „Šios vietos istorija – labai turtinga, - sako Aistė, - norėjome išlaikyti vietos autentiką ir atmosferą. Kadangi vienuolės ir vienuoliai gyveno asketiškai, mažai daiktų palikome ir mes. Nusprendėme, geriau svečiai tegu gyvena erdviau, bet tik su tais daiktais, kurių būtinai reikia“.

Viešbutį buvusiame vienuolyne Aistė kūrė drauge su reklamos srityje dirbančiu savo broliu Regiu ir Maltoje gyvenančia seserimi, architekte Daine. „Brolis buvo atsakingas už logotipą, koncepciją ir reklamą. Dainė braižė planus, rinko spalvas, o aš irgi dariau tai, ką geriausiai moku – valdžiau projektą“.

Išskirtinis „Bookinn“ bruožas – knygos. Iš jų padaryta recepcija, prie kurios pasitinkami svečiai. Knygų krūvelės tapo ir staleliais šalia lovų. „Mūsų namuose visada buvo daug knygų, pagalvojome, kad tos, kurių nebereikia, kurias jau keletą kartų perskaitėme, galėtų papuošti mūsų viešbutį. Sutaupytume pinigų, o ir būtų originalu, sukurtų tarsi viešbučio veidą“.

Viešbutis "Bookinn"

Svečiai viešbučio šeimininkų idėja lieka sužavėti. Jie kambarius fotografuoja ir dažnai paskaito šeimininkų prie lovų jiems paliktas knygas.

Antrosios vietos – „ Downtown Forest Hostel & Camping“ įkūrėjai, trys bičiuliai - Eglė ir Andrius Bagdzevičiai bei jų draugas Benas Terekas hostelio idėją parsivežė iš savo klajonių po pasaulį. Ieškoję savęs ir įkvėpimo naujoms veikloms, jie parsivežė netikėtų patirčių. Šiandien svečius sutinka miesto centre įkurdintame hostelyje ir kempinge.

Hostelį trijulė kūrė savo rankomis. Eglė Bagdzevičė pasakoja, kad paskutinįjį nėštumo mėnesį dažė sienas, dėliojo daiktus. „Pastatą , radome apleistą. Nuo pirmosios dienos apsisprendėme, kad savo svečiams siūlysime ne lovą, o patirtis ir atmosferą. Svečius čia priimame kaip namuose, gal todėl jie taip greitai tampa bendruomenės dalimi“.

Hostelis šiandien draugiškas ne tik atvykstantiems, bet ir aplinkai, pasaulį išmaišę šeimininkai žavisi Zero Waste – mažo vartojimo idėja. Jie ir patys prikelia daiktus antram gyvenimui. Kambariuose daug baldų, pagamintų iš panaudotų dėžių, langinių, o hole lankytojus pasitinka rūšiavimo konteineriukai.

Vasarą hostelio terasa virsta scena, kurioje yra groję daugybė žinomiausių Lietuvos muzikantų. Kiekvieną iš jų šeimininkai pasitinka kaip savo namų svečią ir visada sako: jei telpa tiek daug, tai visada tilps ir dar vienas. Vietos čia niekam nepritrūksta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)