Pora dirba grožio industrijoje ir nuo pat pradžių norėjo, kad būsimo sūnaus kambarys turėtų savitą charakterį, kur derėtų estetika ir funkcionalumas: būtų pakankamai vietos daiktams susidėti, mažyliui žaisti, o svarbiausia, kad sprendimų nereikėtų keisti vaikui paaugus. Porai ruošiantis gyvenimo pokyčiams, berniuko kambarį įrengti ėmėsi interjero dizainerė. Didžiausias iššūkis jai buvo – vos 7 kv. m. kambarėlyje sutalpinti visus kūdikiui reikalingus baldus, atrasti vietos knygoms, žaislams bei kitiems daiktams, taip pat palikti pakankamai erdvės skleistis mažylio kūrybiškumui.


Kambarys kūdikiui, kurio nereikės atnaujinti po kelerių metų

Pagrindinis tėvų noras buvo įrengti kūdikio kambarį taip, kad po kelerių metų erdvės nereikėtų atnaujinti ir keisti baldų naujais.

„Galvojant apie ateitį, baldus patartina rinktis tokius, kuriuos būtų galima lengvai pritaikyti pagal vaiko poreikius. Vaikų kambariui pravartu rinktis ilgai tarnausiančią modulinę spintą, kurią su laiku bus galima praplėsti pridedant papildomų dalių. Ji yra pakankamai gili, kad tilptų ir suaugusiųjų pakabos. Ilgainiui galima keisti jos išvaizdą pakeičiant fasadus ar rankenėles, keisti funkcionalumą pridėjus papildomų vidinių detalių“, – pranešime žiniasklaidai sako IKEA interjero dizainerė Gabrielė Leistrumaitė.

Anot jos, tuos pačius kriterijus verta pritaikyti ir renkantis baldus miegui. Atnaujintame kambaryje įkurdinta lova, kuri gali transformuotis: jos pagrindas nusileidžia žemyn ir vienas kraštas nusiima, tad paaugęs vaikas vėliau pats galės išlipti ar įlipti.

Kai kambarys nedidelis, specialistė pataria rinktis sprendimus, kurie atliktų daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, dėžė-suolas, gali būti naudojamas ir prisėsti, ir žaislams paslėpti ir galbūt net paskatinti paskatintų vaikus savarankiškai tvarkytis savo kambaryje.

„Nedidelėje erdvėje sienoms, kambario kampams galime suteikti daugiau galimybių – suderinti jaukumą ir praktiškumą. Pavyzdžiui, šiame kambaryje už durų esančią nedidelę erdvę ant sienos išnaudojau pakabinti net kelioms sieninėms lentynoms, lėlių namelį, kur galima laikyti knygas ar žaislus“, – sako interjero dizainerė.

Pasak jos, vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti – saugumas. „Rekomenduoju vaikų kambariui baldus rinktis specialius, jiems pritaikytus baldus su užapvalintais kampais arba naudoti apsaugas, kurios užsideda ant aštrių baldų kampų, bei nepamiršti kitų saugumo priemonių smalsiems vaikams“, – sako G. Leistrumaitė.

Nuo pirmųjų dienų – kūrybiškumą žadinančios spalvos

Nors vaiko kambarys yra atskira erdvė, bendra namų aplinka pasitarnavo, kaip įkvėpimas interjero sprendimams.

„Jaunos poros namuose vyravo šviesios spalvos, daug augalų ir paveikslų. Tai mane paskatino nudažyti vieną mažylio kambario sieną ryškiomis žaliomis spalvomis ir taip įnešti gyvumo. Beje, manoma, kad žalia gamtos spalva skatina kūrybiškumą“, – pasakoja G. Leistrumaitė.

Pasak jos, kad mažųjų gyventojų erdvė neatrodytų niūriai, patartina įnešti ryškesnių spalvų, žaismingų raštų. Pagyvinti bei pridėti jaukumo gali ir tekstilė, todėl mažylio aplinkoje gali atsirasti pagalvėlių, kilimėlių ir patogių krepšių daiktams ar žaislams susidėti. „Vėlgi, renkantis tekstilę vaikų kambariui – geriausia kai ji yra sukurta specialiai jiems: apgalvota, kad kilimas neslystų, būtų pagaminta tik iš vaiko odai ir sveikatai saugių medžiagų“, - sako interjero dizainerė.

Funkcionalumas derantis su patogumu

Interjero dizainerė erdvėje įkurdino patogų ir lengvai prižiūrimą supamą fotelį tėvams. „Naujagimio kambarys gali būti ne tik gražus, bet ir funkcionalus, juk kambaryje turi būti patogu ir tėvams. Čia įkurdintas fotelis leis patogiai rūpintis mažyliu, skaityti knygą, būti šalia jam žaidžiant arba paskaityti knygą“, – teigia G. Leistrumaitė.

Ji atkreipia dėmesį, kad įrenginėjant vaiko kambarį verta pagalvoti apie išmanias užuolaidas ar šviesdenges. Naujagimio kambarys turi būti lengvai užtemdomas, tačiau prie jo lovytės dėl saugumo geriau nekabinti užuolaidų, į kurias vaikas galėtų įsipainioti. Tuo tarpu temdančią ir automatiniu pulteliu valdomą ritininę užuolaidą bus lengva pakelti ar nuleisti nepažadinant kūdikio, taip pat pasirūpinti, kad maitinant ar migdant kambaryje būtų prietema.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės