Į paauglystę žengiančio vaiko kambarys nebeatitiko jo poreikių: jame trūko vietos laikyti daiktams, priimti draugams. Ruošti pamokas taip pat nebuvo patogu, mat visą darbo stalą užėmė berniuko pomėgis – kompiuterinių žaidimų atributai.

Išgryninusi kambario šeimininko poreikius, kambarį atnaujinusi interjero specialistė pirmiausia pagal juos suskirstė kambario erdves. „Padalinkite erdvę zonomis: viena dalis – laikyti daiktams, kita – mokslams, trečia – poilsiui. Taip sukursite tvarkos įspūdį, lengviau viską rasite ir kartu konkrečioje zonoje lengviau nusiteiksite veiklai, kuriai ji skirta“, - pranešime spaudai sako IKEA interjero dizainerė Kotryna Meškauskaitė.

Kitas žingsnis – tinkamiausių ir funkcionaliausių sprendimų kiekvienai iš zonų paieška. Na, o kambario interjero įkvėpimu tapo jaunuolio hobiai: japoniškas fechtavimasis kendo ir kompiuteriniai žaidimai.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti kambarį į paauglystę žengiančiam vaikui?

Rūbams ir daiktams

Tam, kad kambarys būtų tvarkingas ir jame liktų kuo daugiau vietos pomėgiams, mokslams ir poilsiui – būtina pasirinkti tinkamus sprendimus daiktams laikyti. Interjero dizainerė čia pastebi dažnai pasitaikančią klaidą – baimindamiesi vietos trūkumo, žmonės neretai renkasi kelis mažesnius baldus ar komodas. Tačiau dažna to pasekmė – daiktai per mažoje spintoje nebetelpa, nugula ant kitų baldų paviršių, o kambarys atrodo netvarkingas ir apkrautas.

„Nereikia bijoti didesnių baldų mažai erdvei: tvarkingiau atrodys viena didelė spinta, kurioje tilps ir drabužiai, ir kiti daiktai, nei kelios, per visą kambarį išmėtytos komodos. Taip pat, visada galiojanti taisyklė – išnaudokite kambario aukštį: spintos viršuje galėsite laikyti rečiau naudojamus ar sezoninius daiktus“, - sako K. Meškauskaitė.

Pasak jos, augančio jaunuolio kambaryje itin tinkamas pasirinkimas yra modulinės spintos, kurios gali prisitaikyti prie mūsų besikeičiančių poreikių. Mat prireikus, galima pridėti papildomus modulius ir spinta išsiplės, kiek leidžia erdvė. Taip pat, toks pasirinkimas leidžia susimodeliuoti baldą pagal konkretų kambarį – suderinti įvairių dydžių rėmus ir skirtingus gylius, kad visiškai išnaudotume turimą erdvę. Mažo gylio rėmai puikiai tinka drabužiams laikyti, nes leidžia aiškiai matyti prieš save visus turimus daiktus ir lengviau juos rasti.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti kambarį į paauglystę žengiančiam vaikui?

Mokslams ir pomėgiams

Bene svarbiausia vieta mokinio kambaryje – darbo vieta. Tačiau šiuo atveju, ji turėjo būti pritaikyta ir vienam iš pomėgių – kompiuteriniams žaidimams. „Kadangi tam skirti keli monitoriai ir klaviatūra užima gana daug vietos – parinktas itin erdvus stalas. Augančiam vaikui daug laiko praleidžiant prie sėdint, ne mažiau svarbu ir patogi, ergonomiška kėdė. Na, o papildomos spintelės, lentynėlės, kabliukai sienoje ir tokie priedai, kaip perforuotosios lentos, leidžia patogiai susidėti mokslui skirtus reikmenis, lengvai palaikyti tvarką ir kartu turėti pakankamai vietos mokslams“, - sako interjero dizainerė.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tai augančio vaiko kambarys, tad tai turėtų taip pat atsispindėti. Įkvėpta jaunuolio hobių, interjero dizainerė pritaikė atitinkamus aksesuarus, kurie dar atlieka ir papildomas funkcijas: laikiklis-ranka ausinėms pakabinti, šviečiantys šviestuvai panaudoti medaliams išrodyti ir t.t. Visa tai atspindi kambario šeimininko asmenybę.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti kambarį į paauglystę žengiančiam vaikui?

Poilsiui ir draugams

Vietoje buvusios senos sofos, interjero dizainerė berniuko kambaryje pritaikė lovą. Toks sprendimas pritaikytas dėl to, kad lovai galima pasirinkti norimo kietumo ir komforto čiužinį konkrečiam žmogui.

„Po ja tilps ir kelios daiktadėžės arba lovadėžės, kuriose patogu laikyti patalynę – pravers, kai ateis draugai ir lovą reikės paversti sofa jiems susodinti. Bus galima patiesti pledą ir pridėti pagalvėlių“, - sako K. Meškauskaitė.

Šioje poilsio zonoje – ir fotelis, knygos, prisegamas skaitymo šviestuvas, staliukas. Visi sprendimai lengvai nešiojami, prireikus juos galima perkelti į kitą vietą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos