Didelis susidomėjimas – be reklamos

Pastato, kurio plotas yra daugiau nei 350 kv. m. pardavimu besirūpinančios nekilnojamojo turto agentūros „Baltic Sotheby’s International“ bendraturtis Paulius Gebrauskas sako, kad objektas yra tikrai išskirtinis, turintis įvairių naudojimo galimybių.

„Jis ypač reprezentatyvus dėl savo vietos, architektūros, autentiškų interjero detalių (lipdinių, karnizų, durų, krosnies, piešinių) bei istorijos. Tikimasi, kad nauji savininkai įgyvendins jame savo viziją ir tinkamai jį restauruos, ar tai būtų gyvenamajai paskirčiai, rezidencijai, ar verslui pritaikyta erdvė“, – sakė pašnekovas.

Objekto pardavimo procesą valdantis „Baltic Sotheby’s International Realty“ pardavimo ekspertas Robertas Karalius teigia, jog dabartinis pastato savininkas neturi konkrečios koncepcijos, ką su šiuo NT daryti, todėl taip ir nesiėmė restauravimo darbų.

„Būtų ne pats išmintingiausias pasirinkimas nieko su šiuo pastatu nedaryti, tad buvo nuspręsta jį parduoti. Galbūt kitas šeimininkas turės aiškią viziją, kaip jį panaudoti, ir visiškai restauruos, taip papuošdamas sparčiai besitvarkančią centrinę Vilniaus miesto dalį“, – svarstė R. Karalius.

Montvilos kolonijos pastatai, pranešimo autorių nuotr.

Jo teigimu, tokių unikalių NT objektų, skirtų parduoti arba nuomoti, Lietuvos rinkoje pasitaiko itin retai. Šiuo metu „Montvilos kolonijoje“ parduodamam pastatui savo autentiškumu ir architektūriniu įspūdingumu prilygsta nebent Kaune išnuomojamas Prano Gudavičiaus ir Aleksandros Iljinienės dviejų aukštų, trijų butų gyvenamasis namas. Jį specialistai laiko vienu ryškiausių tarpukario Lietuvos modernizmo pavyzdžių.

Pasiteiravus, ar jau atsirado potencialių angliškojo stiliaus namo pirkėjų, R. Karalius nurodė, jog namas dar nebuvo plačiai reklamuojamas. Tiesa, jis buvo pasiūlytas kai kuriems „Baltic Sotheby’s International“ klientams tiesiogiai, o informacija apie jį paskelbta tarptautiniame „Sotheby's International Realty“ tinkle.

Montvilos kolonijos pastatai, pranešimo autorių nuotr.

„Vien iš ten sulaukėme daug klientų susidomėjimo. Tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Visų akį patraukė unikali pastato architektūra. Vieni šį statinį vertina kaip verslo objektą, kiti – kaip investiciją. Buvo ir tokių, kurie svarstė galimybę čia įsirengti namus. Tokia miesto namo koncepcija labai populiari Anglijoje ir JAV“, – paaiškino pašnekovas.

Norintiems įsigyti šį pastatą ir įgyvendinti savo viziją objektas šiuo metu siūlomas už 890 tūkst. Eur.

Namo istorija

Parduodamas namas – vadinamosios „Montvilos kolonijos“ dalis, kuri yra tik vienas iš penkių tokio pobūdžio projektų Vilniuje. 1896–1913 m. finansininkas J. Montvila inicijavo dar keturių tokių kolonijų statybas savo turimuose sklypuose gražiose Vilniaus apylinkėse. Jas buvo galima vadinti naujomis urbanistinio miesto modelio dalimis.

„Montvilos kolonijoje“ esančių namų fasadas individualizuotas, bet dera tarpusavyje. Asimetriškumo ir žaismingumo suteikia įvairaus dydžio ir formų langai bei durų angos, balkonai išdėstyti nevienodais atstumais, skirtingame aukštyje. Meniniu požiūriu ši kolonija yra išraiškingiausia, nes architektai sėmėsi idėjų iš angliškų kotedžų.

Parduodamo namo statybų darbams vadovavo du garsūs architektai. Vokietis Augustas Kleinas, kurio darbų sąraše yra ir šalia Vilniaus rotušės esantis pastatas, šiuo metu žinomas viešbučio „Radisson Blu Royal Astorija“ pavadinimu, ir lietuvių–lenkų inžinierius ir architektas Vaclovas Michnevičius, suprojektavęs Lietuvoje ir Baltarusijoje kelias dešimtis bažnyčių.

Montvilos kolonijos pastatai, pranešimo autorių nuotr.

Daugiau apie „Montvilos koloniją“ sužinoti kviečiame LRT TELEVIZIJOS reportaže.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės