Pilnai įrengta 74 kv. m. parodomoji erdvė tapo vartais į naująjį paupiečių pasaulį. Demonstracinėse patalpose vienoje vietoje galima pamatyti ne tik visas projekto vystytojų siūlomas interjero medžiagas, bet ir jų kombinacijų visumą. Netrukus gyventojų ir dirbančiųjų šurmuliu užsipildysiančiai senamiesčio daliai siūlomus sprendimus vienija dominuojančios natūralios medžiagos ir jų lietuviška autorystė.

Ambasados autoriai įsitikinę, kad komplimentai Lietuvos kūrėjų darbams ne iš piršto laužti – norintiems įsirengti savo patalpas, jie gali pasiūlyti viską, ko reikia kokybiškam, skoningam ir laikui nepavaldžiam interjerui sukurti.

„Planuodami ambasadą, sąmoningai rinkomės bendradarbiauti tik su lietuvių dizaineriais, sienas puošėme lietuvių dailininkų darbais, o būsimus pirkėjus pasitinka Leono Somovo sukurta muzika „Paupio ritmai“. Siekiame, kad „Paupio ambasada“ taptų rajono vizitine kortele, kuri prisidėtų kuriant unikalią patirtį nuo pat pirmų žingsnių atgimstančiame rajone“, – pasakoja „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė.

Anot projekto interjero autorės, studijos „Dizaino virtuvė“ atstovės Gabijos Pažarskytės, Lietuvos gamintojai kokybiškam ir skoningam interjerui gali pasiūlyti viską: grindis, sienas, vazonus augalams ar sūpynes vaikams, pačius įvairiausius baldus ir dekoro detales.

„Lietuvos kūrėjų dizainas, kokybė ir kūrybiškumas niekuo nenusileidžia gilias tradicijas puoselėjančių šalių darbams. Be to, neabejotinai lietuviai turi didelį pranašumą suvokdami mūsų šalies kontekstualumą, pajausdami istorinį mūsų gyvenamosios aplinkos santykį su moderniosiomis galimybėmis“, – įsitikinusi G. Pažarskytė.

Tvarūs sprendimai

Specialistės teigimu, ambasadoje pristatomi interjero sprendimai ar medžiagos atrinkti po ilgų ir kruopščių paieškų. Anot G. Pažarskytės, šie kūriniai leidžia drąsiai sakyti, kad Lietuvos menininkai gali ne tik siūlyti originalius sprendimus, bet ir užtikrinti aukštą kokybę bei šiam laikmečiui vis dažniau keliamus reikalavimus ekologiškumui, natūralumui, tvarumui.

„Turime daug sprendimų iš kūrėjų, kurie užsiima tvaria veikla. Pavyzdžiui, vieni kūrėjai iš perdirbto popieriaus masės gamina mums vazonus, jauna lietuvių dizainerė siuva vaikiškas sūpynes, drabužių kabyklos gaminamos iš metalo ir medžio detalių būtent Lietuvoje, turime įrengę ir vaikų kambarį, kuriame viskas iš natūralių medžiagų, kadangi „Paupyje“ gyvens daug šeimų su vaikais, o joms šie dalykai tikrai yra svarbūs“, – pavyzdžius vardija dizainerė.

A. Liaudanskienė sako, kad visos ambasadoje demonstruojamos medžiagos ir sprendimai siūlomi tiek norintiems projekte įsirengti savo butą, tiek biurą ar kitas patalpas, o natūralumo toną padiktavo vieta, jos užduodamas gamtos ir miesto susiliejimas.

„Buvo smagu, kad ir patys kūrėjai labai norėjo su mumis dirbti, visiems imponavo mintis, didelis vietos lankomumas. O mums labai svarbu, kad visi šiame projekte siūlomi sprendimai yra lietuvių kurti ir gaminti, nuo betono iki medinių parketlenčių, baldų, sienų dangos – molio tinko, kas yra dar ganėtinai naujas sprendimas“, – sako A. Liaudanskienė.

Jos teigimu, ambasada taps inovatyvia viso rajono vizitine kortele, tiek supažindinančia su atgaivinama istorine miesto dalimi, tiek atspindinčia projekto vystytojų vertybes: siūlyti tvarius, skoningus ir kokybiškus sprendimus, skatinti Lietuvos kūrėjus.

Parodomoji erdvė "Paupio" projekte

Siūlo viziją

G. Pažarskytė neslepia, matanti savo modernaus buto senamiestyje viziją, reflektuojančią ir Lietuvos kūrėjų siūlomus sprendimus.

„Man labiausiai norėtųsi medinių parketlenčių, sudėtų klasikiniu stiliumi, – jos ne tik perteikia prabangą, klasiką, tačiau ir tarnaus daug metų bei turės išliekamąją vertę. Nebijočiau ir lieto betono. Ambasadoje demonstruojame mikrocementinį betoną, kuris daug kam tampa siuprizu, nes yra netikėtai plona ir šilta medžiaga, ant kurios malonu vaikščioti basomis.

Nebijočiau palikti tas pačias betonines lubas. Mes betonui atsverti naudojame medinių brūselių konstruktyvą, kuris tarsi sukuria piešinį ant lubų, didina jaukumą, erdvės pojūtį ir yra tikrai unikali interjero detalė, kuri, kaip ir grindys, bus laikui nepavaldi.

Man taip pat labai patinka molio tinko sienos. Tai nauja, savo specifišką struktūrą turinti ekologiška, natūrali ir „kvėpuojanti“ medžiaga, puikia tinkanti tiems, kas turi alergijų ar nori tiesiog kitokių sprendimų“, – pasakoja dizainerė.

Jos teigimu, šiame projekte orientuotasi į laikui nepavaldžius sprendimus, o Lietuvos gamintojų siūlomi mūsų šalyje sukurti sprendimai užtikrina didesnį projekto tvarumą. Susipažinti su jais iš arčiau ambasados kūrėjai kviečia visus vilniečius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės