Nuo daiktų pertekliaus gelbėja gerai apgalvotos spintelės

Tinkamai sukurta vonios kambario erdvė gali tapti tikru kiekvienų namų SPA, įsitikinusi interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė, pabrėžianti, jog tam ne visuomet reikia ištaigingos vonios ar prabangios dušo kabinos. Daugumai kasdienių vonios procedūrų atlikimui žmonės naudoja praustuvo erdvę, todėl neretai visame kambaryje ji tampa centrine.

„Akcentinė zona vonios kambaryje priklauso nuo bendro išplanavimo ir erdvės, neretai ja tampa ta dalis, kuri yra matoma vos tik atidarius vonios kambario duris. Vis dėlto, projektuojant ergonomiškai bei prisitaikant prie kiekvieno projekto individualiai, akcentine zona tampa būtent praustuvo ansamblis“, – pranešime spaudai pasakoja D. Aukštikalnė.

D. Aukštikalnė

Pasak jos, kai praustuvo zona atsiduria pirmame plane, svarbiausias uždavinys interjero dizaineriui, o po to ir naudotojui – išlaikyti estetiką, todėl ypač rekomenduoja apgalvoti tas vietas, kuriose bus laikomi kasdien naudojami daiktai, būtiniausios higienos priemonės.

„Jei vonios kambaryje norite turėti vientisą ramybės oazę, be chaotiško, daiktais nukrauto praustuvo su iš spintelių kyšančiais daiktais fone, pravartu visas šioje namų erdvėje esančias nišas užpildyti spintelėmis, skirtomis daiktų laikymui. Spintelę derėtų susiplanuoti patogiai, susiskirstyti segmentais: galbūt vienus skirsite kosmetikai, kituose – paslėpsite kištukinius lizdus, idant kaskart patogiai prijungtumėt barzdaskutę, plaukų džiovintuvą ar kitą reikalingą įrenginį. Gražios erdvės tikrai neverta apkrauti papildomais laidais ar prietaisais“, – pataria dizainerė.

Vonios įrengimo sprendimai

Siūlo neužmiršti erdvės virš praustuvo

Siekiant sukurti išties komfortišką praustuvo zoną, D. Aukštikalnė atkreipia dėmesį ir į virš praustuvo kabantį baldą ar veidrodį. Jei numatoma kabinti veidrodį ir juo naudotis, pavyzdžiui, makiažui atlikti, dizainerė pataria iš anksto nusimatyti patogų elektros įvadą ir tinkamą veidrodžio apšvietimą. Na, o tiems, kam aktualu „po ranka“ sutalpinti kuo daugiau daiktų, virš praustuvo rekomenduoja rinktis gerai apgalvotas ir suprojektuotas spinteles.

„Dažniausia tokioms spintelėms numatomas ant durelių klijuotas veidrodis, kuris atlieka ne tik savo tiesioginę funkciją, bet ir vizualiai padidina erdvę. Šiai dienai tokiose multifunkcinėse spintelėse gamintojai siūlo įvairiausias alternatyvas: nuo integruoto kokybiško apšvietimo, paslėpto muilo dozatoriaus iki rankų rankšluostėlių ir pan. Tokie sprendimai taip pat padeda vizualiai neapkrauti erdvės ir ją išlaikyti tvarkingą, estetišką“, – pastebi dizainerė.

Vonios įrengimo sprendimai

Ką rinktis: atskirus segmentus ar ištisas vonios kambario linijas?

Tadas Ivanauskas, sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas, sako pastebintis, jog pastaraisiais metais gyventojai vonios kambaryje ieško minimalistinio dizaino ir išskirtinio funkcionalumo sinergijos, mat ji garantuoja ne tik visuomet akis pamaloninantį vaizdą, bet ir turi praktinių naudų.

„Dauguma pritars, kad valyti praustuvą ir nuolat nuo purslų kenčiančius šalia esančius paviršius – nėra pats maloniausias darbas. Štai kodėl įrenginėjant vonios praustuvo zoną, ypač jeigu turima ankstesnė patirtis nedžiugina, dauguma tikisi paprastų dalykų: lengvesnio valymo, daugiau laisvos erdvės ir aiškios daiktų organizavimo sistemos. Vertinant šiuos lūkesčius, gamintojai ir dizaineriai surėmė pečius, pristatydami ne tik atskirus produktus, o ištisas linijas, galinčias patenkinti keliamus reikalavimus ir kartu padėti išlaikyti vientisą vonios kambario interjero vaizdą“, – teigia T. Ivanauskas.

Vonios įrengimo sprendimai

Pasak jo, vientisa vonios kambario linija padeda susikurti visapusiškai komfortišką ir visų naudotojų prausimosi poreikius atitinkančią vietą: nuo praustuvo, praustuvo spintelių ir žemų spintelių iki stalviršių. Be to, ji yra tinkama tiek mažoms vonios kambario erdvėms, tiek didesnėms, nes atskirus elementus iš tos pačios linijos galima lengvai derinti ir modeliuoti tarpusavyje.

Inovatyvūs sprendimai kuria komfortiško kambario pojūtį

T. Ivanausko teigimu, vartotojai ypač palankiai atsiliepia apie galimybę kurti individualų patogumą, mat moduliniai serijos baldai leidžia rinktis reikiamus parametrus ir jų derinius. Dėmesį traukia ir išskirtiniai dizaino sprendimai:

„Yra gaminių, kurie pasižymi ne tik plačiu spalvų ir medžiagų pasirinkimu, bet ir tam tikrais kruopščiai apgalvotais buities palengvinimais, pavyzdžiui, integruotomis šviesos juostelėmis stalčiuose ar keletą skirtingo apšvietimo variantų siūlančiomis veidrodinėmis spintelėmis“.

Vonios įrengimo sprendimai

Vis dėlto, bene didžiausias šios serijos elementų privalumas, kaip pastebi ekspertas, tai – sumaniai po siena ar visai greta jos montuojamos santechnikos detalės, stipriai taupančios vietą, leidžiančios džiaugtis papildomomis erdvėmis daiktams bei kuriančios harmonijos pojūtį vonios kambaryje.

Vietą spintelėje „suvalgantys“ praustuvo vamzdynai – praeityje

Kaip pastebi T. Ivanauskas, nors paprastai plika akimi nuotekų sistemos nematome, iš tiesų senesnės kartos praustuvuose būtent jie atima daug vietos, tad net ir didelės praustuvų spintelės tampa mažai vertingos.

Vonios įrengimo sprendimai

„Galiu pasidžiaugti, jog technologijos tobulėja vartotojų naudai. Vienas tokių pavyzdžių – nutekamasis vamzdis, kuris jau gali turėti elegantišką keraminį dangtelį su integruotu šukų įdėklu. Gali būti įdiegta vietą taupanti nutekėjimo technologija, dėl kurios nereikia įprastinės sifono išpjovos spintelėje, o viršutiniame stalčiuje atsiranda papildomos vietos“, – pažymi T. Ivanauskas, pridurdamas, jog papildoma erdvė daiktams yra visų šeimininkų noras, nepriklausomai nuo vonios dydžio.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės