Svarbiausia – funkcionalus išplanavimas

Kaip pastebi nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, galimybė turėti darbui skirtą erdvę bute pastaruoju metu tapo labai svarbi būsto besižvalgantiems gyventojams – su klausimu, ar naujuose namuose pavyktų ją įrengti, kreipiasi vis daugiau klientų. Dažniausiai tai jauni, vidutines pajamas gaunantys asmenys, kurių darbo specifika leidžia dirbti per atstumą, rašoma pranešime spaudai.

„Panašu, kad net pasibaigus karantinui nuotolinis darbas taps nauja norma, todėl natūralu, kad naujakuriai į kokybiškos darbo vietos įrengimą namuose kreipia nemažai dėmesio ir stengiasi priimti ilgalaikius, patogumą ir produktyvumą užtikrinančius sprendimus“, – tikina pašnekovas.

Pasak jo, kokybišką namų biurą įmanoma įrengti ir nedideliame 50 kv. metrų ploto būste. Tiesa, svarbu, kad dar tik projektuojant būstą jo erdvės būtų išplanuotos funkcionaliai. „Funkcionalus išplanavimas leidžia maksimaliai išnaudoti visą būsto plotą. Taip vietos atsiranda ne tik erdviai svetainei, patogiam miegamajam, bet ir produktyvumą galinčiam užtikrinti namų biurui, todėl šiuo metu statomuose būstuose šis planavimo principas yra labai svarbus“, – teigia R. Pleteras.

Darbo vieta ant sofos

Funkcijos, pritaikytoms žmonių poreikiams

Interjero studijos „Uola Studio“ įkūrėja ir dizainerė Ugnė Kiseliovaitė sako, kad kuo protingiau išplanuotas butas, tuo paprasčiau išnaudoti jame esančias erdves ir rasti tinkamą vietą namų biurui. Jį įkuriant nedideliame būste, pasitarnauja prie žmogaus poreikių pritaikomi ergonomiški, multifunkciniai ir transformuojami baldai – prailginami ir paaukštinami stalai, atsilenkiančios konsolės.

„Kiekviename būste gali būti pritaikomi skirtingi darbo vietos įrengimo ir interjero sprendimai. Jei darbo metu naudojatės tik nedideliu nešiojamuoju kompiuteriu, galbūt užtenka ir patogioje vietoje pastatytos konsolės. Jei yra dirbama su keliais monitoriais ar papildomais įrenginiais, galima naudoti į kitus baldus integruotą darbo vietą. Pavyzdžiui, kavos stalelį šiais laikais galima transformuoti ne tik į darbo, bet ir į daugiau nei aštuoniems asmenims skirtą valgomojo stalą“, – teigia interjero dizainerė.

Darbo vieta namuose

Produktyvumą didina detalės

Interjero dizainerė U. Kiseliovaitė akcentuoja, kad įrengiant darbo vietą namuose reikia pasirinkti ne tik patogius baldus ir nevarginantį interjerą, bet ir atsižvelgti į dar keletą svarbių akcentų. Darbo erdvėje atsidursiantiems šviestuvams, kompiuteriui ir kitiems įrenginiams privalu įrengti nemažai elektros lizdų, taip pat būtina investuoti į patogią kėdę, pagalvoti apie į stalą integruojamus stalčius ar lentynas, jei norima visas darbo priemones pasiekti ranka.

„Darbo vietos įrengimui rekomenduojama rinktis daug dienos šviesos gaunančią būsto erdvę. Geras apšvietimas tausoja sveikatą, gerina nuotaiką, padeda atsikratyti streso ir nerimo. Visgi, per daug tiesioginių saulės spindulių irgi nėra gerai, tad įrengiant namų biurą prieš langą ar šalia jo, reikia pasirūpinti tankios medžiagos užuolaidomis arba žaliuzėmis. Neturint galimybės gauti daug natūralios šviesos ar sutemus, gerą ir akims nekenkiantį apšvietimą turėtų užtikrinti dienos šviesos spektrą skleidžiantys šviestuvai“, – pataria interjero ekspertė.

Anot jos, norint garantuoti kokybišką bei produktyvų darbą išvengiant išsiblaškymo, taip pat svarbu rinktis erdvę, kurioje rečiau būna kiti šeimos nariai arba naudoti mobilias baldines sieneles, širmas. Planuojant namų biurą, paranku atsižvelgti ir į tai, kas yra už nugaros: „Dirbant namuose dažnai tenka dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose, tad renkantis namų biuro vietą reikėtų apmąstyti, ką matys pašnekovas. Rekomenduojama, kad už žmogaus esantis fonas būtų neutralus.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)