Pranešime spaudai rašoma, kad į profesionalią, būtent su verslo projektais dirbančią IKEA interjero dizainerę, pristigusi idėjų studijos savininkė kreipėsi su keliais prašymais. Vienas iš jų – norėjo idėjų iš šalies, kaip dar galima būtų paįvairinti foto studijos erdves fotosesijoms. Kita priežastis – padaryti ją patogesne ir gražesne klientams: reikėjo vietos pasikabinti paltams, prisėsti palaukti, persirengti, o ir tvarkingai rekvizitams bei kitiems darbo reikmenims laikyti. Ne mažiau svarbu ir tai, kad čia fotografė net neturėjo vietos retušuoti nuotraukoms, o tai sudaro didžiąją jos darbo dalį. Tad tą tekdavo daryti namuose, kuriuose nelengva susikaupti dėl mažų vaikų.

Pagrindiniu įkvėpimu renkantis spalvas ir sprendimus interjero dizainerei tapo pačios foto studijos savininkės darbai. Juose vyrauja šviesios, žemiškos spalvos, minimalizmas. Tačiau prieš imdamasi pokyčių, specialistė pirmiausia suskirstė erdvę į zonas, pagal tai, kokių jų reikėjo, ir pritaikė joms tinkamiausius sprendimus bei pasidalino patarimais, praversiančiais kitiems mažiems verslams.

Daiktų laikymas. Verslo patalpos, kurias mato klientas – tarsi įmonės veidas. Svarbu, kaip jis jausis vos įžengęs pro duris. Tuo atveju, kai visos verslo funkcijos yra vienoje erdvėje – itin svarbu sukurti pakankamai vietos ir sprendimų daiktų laikymui, kad patalpos visada atrodytų tvarkingos. Be to, yra daiktų, kurių klientams matyti visai nereikia.

„Foto studijoje nemažai vietos užima rekvizitai ir drabužiai fotosesijoms, tad svarbu juos tvarkingai laikyti ir gražiai eksponuoti. Tam pritaikiau prie sienos tvirtinamus skersinius, kainuojančius vos kelis eurus, ant kurių galima sukabinti pakabas su drabužiais. Virš jų – keletas paprastų sieninių lentynų kitiems rekvizitams laikyti. Kad verslo patalpos atrodytų tvarkingai – atvirose lentynose daiktus geriausia laikyti gražiose dėžutėse. Nišoje tarp kolonų taip pat suprojektavau mozaiką iš atvirų lentynų“, - sako interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė.

Fotostudijos pasikeitimai

Papildomam daiktų laikymui ji pritaikė paprasčiausius kabliukus sienoje – ant jų pakabino papildomą kėdę ir rečiau naudojamus pufus. Taip galima sutaupyti vietos ant grindų ir išnaudoti lubų aukštį. Dar viena praktiška gudrybė: tam, kad fotografės įranga dirbant su klientais visada būtų jai po ranka ir ji galėtų laisvai su ja judėti po studiją – interjero dizainerė pritaikė stumdomą vežimėlį su lentynomis objektyvams, fotoaparatui ir kitoms detalėms.

Prieškambaris. Erdvė viena, o funkcijų sutalpinti reikia daug. Tad mini prieškambario zoną interjero dizainerė sukūrė iš batų lentynos, atliekančios ir suoliuko funkciją, sieninės kabyklos bei spintelės rankinėms pasidėti ar dezinfekciniam skysčiui ir kitoms smulkmenoms laikyti. Atsirado vieta, kur galima prisėsti nusiauti batus, patogiai pasikabinti paltus ir pasidėti kitus daiktus. Taip pat prieškambario zonoje atsirado fotografės mini nuotraukų galerija. Taip klientai gali ir susipažinti su darbais, ir akis paganyti.

Laukiamasis. Interjero dizainerė aiškiai išskyrė vietą, kur laukdami savo eilės klientai gali prisėsti, atsigaivinti, o vaikai – pažaisti. „Tokioje vietoje pasitarnauti gali didelis pufas, keli foteliukai ar nedidelė sofa. Jei, kaip ir šioje studijoje, nėra vietos kavos staliukui, jį atstoti gali stumdomas vežimėlis. Jis kelių aukštų, tad yra talpesnis nei paprastas staliukas ir jame galima laikyti puodelius, arbatinuką, vandens grafiną, lėkštutes ir t.t.“, - sako R. Gajauskaitė.

Klientų persirengimo zona. Iki šiol foto studijoje trūko patogios persirengimo zonos klientams prieš fotosesijas. Interjero dizainerė tam panaudojo paprasčiausią širmą, kurią lengva perkelti į kitą vietą tais kartais, kai jos nereikia. „Foto studijoje apskritai svarbu mobilumas. Dauguma suplanuotų baldų ar sprendimų lengvai gali būti perkelti į kitą vietą ir panaudoti foto zonoms apstatyti“, - sako R. Gajauskaitė.

Fotostudijos pasikeitimai

Foto erdvės. Savininkė studijoje turi tris erdves fotografavimui. Per eilę metų jai jau trūko idėjų, kaip dar jas atnaujinti ir pagyvinti. Vienai iš jų interjero dizainerė rado itin praktišką ir ilgai nepabosiantį sprendimą.

„Virš foto zonos pakabinau kelis užuolaidų bėgelius su skirtingais fonais: žalia dirbtinių augalų sienele, kuri ir šiaip pagyvina visą erdvę bei keliomis skirtingų spalvų užuolaidomis. Dėka jų, dabar galima lengvai keisti foną fotosesijai, juos sluoksniuoti ir taip išgauti skirtingas nuotaikas“, - sako verslo interjero dizainerė. Šioje zonoje ji taip pat foteliui pritaikė užvalkalą, kuris ne tik saugo baldą nuo dėvėjimosi, bet ir leidžia jį nuėmus pakeisti jo spalvą ir nuotraukose išgauti kitą vaizdą.

Darbo zona. Jei dirbdama su klientais fotografė skiria valandą, tai nuotraukų retušavimui po to gali skirti keturias. Todėl ne mažiau nei kūrybinės erdvės yra svarbi darbo zona – patogus darbo stalas ir kėdė.

„Parinktas keičiamo aukščio darbo stalas, kuris yra ergonomiškas ir leidžia prisitaikyti darbo vietą sau. Vietoje stalinio šviestuvo parinkau pastatomą lenktos formos grindinį šviestuvą: jis ne tik patogus ten, kur neturime galimybės turėti lubinio ar kitokio šviestuvo, bet šiuo atveju ir dėl savo mobilumo. Jis gali būti lengvai perkeltas į bet kurią foto erdvę ir naudojamas kaip aksesuaras fotosesijų metu. Ta pačia darbo zona galės pasinaudoti ir grimuotoja – papildoma sulankstoma kėdė kabo ant kabliuko sienoje“, – R. Gajauskaitė.

Fotostudijos pasikeitimai

Jaukumo sukūrimas

Kūrybinėse erdvėse itin svarbią vietą užima jaukumas, namų jausmas – norisi, kad klientas čia atėjęs atsipalaiduotų. Verslo interjero dizainerė sako, kad jaukumą sukurti galima bet kurioje verslo erdvėje gana paprastais būdais – minimalūs pokyčiai gali visiškai pakeisti nuotaiką. Tai itin lengva daryti su tekstile ar papildomu apšvietimu.

„Kaip ir namuose, verslo erdvėse nebijokite eksperimentuoti su tekstile ir kitais aksesuarais. Užuolaidos, skirtingų, bet tarpusavyje derančių spalvų pagalvėlės, kilimai, augalai ne tik yra jaukumo pagrindas, bet ir priemonė lengvai ir greitai pakeisti erdvės nuotaiką vien juos atnaujinus. Kartais erdvės pokyčiui užtenka sukeisti vietomis aksesuarus“, - sako interjero dizainerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės