Interjero srityje šiemet numatomas koralinės spalvos ir marmuro raštų populiarumas, teigė dizainerė Donata Liaukiavičienė. Tačiau vis tik didžiausios naujovės palies statybos darbų rinką. Pasak D. Gedvilo, didžiausia naujovė šiuo metu dar yra rengiama. Vyriausybė siūlo naikinti galimybę vidaus apdailos darbų paslaugas teikti įsigijus verslo liudijimus. Remonto darbus, kaip ir auklių, automobilių remonto paslaugas teikti siūloma įteisinant individualią veiklą pagal pažymą. Apdailininkai dėl šių pakeitimų turėtų mokėti ne fiksuoto dydžio verslo liudijimo mokestį, o priklausantį pagal uždirbtą pelną.

Be to, nuo sausio 1-osios dienos gyventojai, įsigiję namų remonto paslaugų, galės pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio lengvata (GPM) ir susigrąžinti dalį patirtų išlaidų. Tam reikės oficialiai apskaityto apmokėjimo už suteiktas paslaugas, kokį gali suteikti asmenys, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą.

Nuo šių metų sausio 1-osios apdailininkai dar gali vykdyti veiklą ir įsigyti verslo liudijimus. Pasak prezidento, pokyčiai įneštų skaidrumo į statybų rinką.

„Tikėtina, kad smulkieji verslininkai pakels kainas“, – laidos vedėjui Tomui Grigaičiui sako D. Gedvilas. O tuo pačiu priduria, kad dėl tokių pasikeitimų naujos statybos butai dažniau būtų perkami su pilna apdaila, kaip yra kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje. Šiuo metu daugiausia butų įsigyjama su daline apdaila, o jų įrengimą patikint nelegaliai remonto darbais besiverčiantiems statybininkams.

Duomenų saugykla ir statybininko kortelė

Pasak pašnekovo, statybininkų asociacija jau šiemet siūlo pirkėjams ir notarams būsto įsigijimo sutartyje įtraukti punktą, kuris numatytų privalomą papildomų duomenų apie būsto statymo ir gyvavimo ciklą suteikimą. Tokia informacija gali būti patalpinta internetinėse duomenų saugyklose, o jos peržiūra galima turint prisijungimus.

„Tai būtų informacija apie visą statinio gyvavimo ciklą. Technines sąlygas, trimatį modelį... Gauti statinio elektroninį statybos darbų žurnalą su foto fiksacijomis, gauti informaciją apie statinio baigimą, apie draudiminius įvykius – galbūt tas butas buvo kelis kartus užlietas? O jeigu naujas butas, žmogui taip pat svarbu žinoti, kas yra po gipso kartono sienomis ir lubomis. Šita naujovė tikrai ateis į Lietuvą. Šiandien šia naujove jau naudojasi norvegai, suomiai, britai“, – sako prezidentas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės