Jaunatviško, veiklaus ir energingo žmogaus, kurio veiklos pobūdis bei kūryba glaudžiai susiję su sparčiu sostinės gyvenimo tempu, gyvenamasis būstas – tarsi tikro urbanistinio Niujorko lofto atspindys su ryškiomis industrinio stiliaus detalėmis. Tačiau butas, kitaip nei tikrieji loftai, yra nedidelis, vos 46 kv. metrų, lubų aukštis standartinis, o pakėlus akis aukštyn nematyti loftams įprastos antresolės. Pagrindinėmis sąsajomis čia tampa dideli langai, stiklas, metalo konstrukcijos, plytų ir betono sienos bei tamsių, gan vyriškų spalvų samplaika. Jokios grynai baltos spalvos. Ją išstumia lengvi pilki tonai. Lygiai tokie pat vyrauja miesto peizaže.

Niujorkietiškas loftas

Projektą įgyvendinusios įmonės „Me2architects“ atstovė, architektė Jurgita Mockutė, pasakoja: „Rengiant šį projektą, pirmąja mūsų užduotimi tapo funkcionaliai perplanuoti zonas, atsižvelgiant į užsakovo poreikius. Plane, kurį gavome kūrybinio proceso pradžioje, buvo numatyti du nedidukai, butą neracionaliai dalijantys kambariai. Norėjosi suteikti būstui daugiau erdvės ir patogumo, įėjimo zoną atskirti nuo bendrosios erdvės.“

Taigi projekto autoriai ėmėsi kardinalių pokyčių. Pirmiausia – išgriovė nereikalingas sienas, talpiomis spintomis įėjimą atskyrė nuo miegamojo zonos ir išpildė būsimo gyventojo svajonę: įrengė ergonomišką ir, svarbiausia, atvirą baro tipo virtuvę.

Niujorkietiškas loftas

Virtuvės akcentu tampa sala, atstojanti valgomojo stalą ir tarnaujanti kaip patogi, talpi sandėliavimo vieta. Kartu su stiklo ir juodo metalo lentynų konstrukcija viršuje ji nepastebimai skiria virtuvės zoną nuo svetainės. Pasirinkta salos ir virtuvės korpusinių baldų spalvų paletė bei galinės sienos dekoras taip pat glaudžiai siejasi su interjero stiliaus idėja, atspindi gyvenamosios vietos koncepciją. Retro stiliaus šaldytuvas, ant sienos eksponuojama elektrinė gitara bei ruda odinė sofa – tai subtilios ir iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nesusijusios detalės.

Sodriame interjere šie trys komponentai nejučia nukelia į praėjusio amžiaus antrąją pusę, kai sparčiai vystėsi urbanistika ir klestėjo rokenrolo kultūra, ilgainiui peraugusi į kitas muzikos kryptis, dabar vadinamas vienu žodžiu – rokas. Taigi smulkios interjero detalės ir tinkami dekoro elementai liudija būsto savitumą, tyliai pasakoja apie būsto savininko pomėgius.

Niujorkietiškas loftas

Gausiai interjere naudojamas stiklas skaido šviesą, tad patalpos tampa šviesesnės. Dėl stiklo atspindžių ir lengvumo išsaugomas erdvumo pojūtis. Apie lentynas šalia rusvų plytų sienos ir pertvarą tarp gyvenamosios dalies bei miegamojo pasakoja tik juodas stiklo rėmas. Pertvaros konstrukcijos stiklas lengvai tonuotas: jis suteikia miegamojo zonai šiek tiek privatumo, tačiau leidžia išsaugoti erdvės vientisumą.

Juodos linijos motyvas atsikartoja ir kitose interjero detalėse: miegamojo lovos rėme, šviesos prožektorių bėgeliuose, išdėstytuose visoje bendrojoje erdvėje ir net vonioje, šviestuvo elektros laiduose, žaismingai nutįsusiuose praustuvo link, gyvatuke ar vonios balde.