„Turime angą, kurioje bus „slidingas“ (slankiojanti konstrukcija – red. past.), iš trijų segmentų stumdomos durys, ir ji yra labai jautri sistema. Visos konstrukcijos „surištos“, bet ši anga juda į šonus, o judėjimo leisti mes negalime, bet kitaip slankiojanti konstrukcija neveiks, durys strigs“, – laidoje „Aurimo būstas“ pasakoja A. Valujavičius.

Pasak jo, tikimasi, kad konstruktorius šią problemą galės išspręsti, nes jau yra užsakyti langai.

„Nusprendėme kolonas labiau sutvirtinti su pagrindu, ant stogo uždėsime plokštę, kad tvirtumo būtų daugiau, ir turėtume bent jau dvigubai sumažinti angos judėjimą. Yra gerai tai, kad anga, kiek pajuda, tiek ir grįžta, deformacijos nėra. Todėl visam laikui deformacijos atsirasti neturėtų“, – pasakoja keliautojas.

Taip pat A. Valujavičius jau ieško vietos, kurioje galėtų savo namą įleisti į vandenį. Tai irgi yra dar viena keliautojo problema, su kuria jis susidūrė namo ant vandens statybų metu. Kol kas jo mintys sukasi apie Grabuciškes (kaimas Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Kauno marių regioniniame parke). Pasak keliautojo, čia būtų patogu atvažiuoti ir atsivežti namą ant vandens ant platformos, paskui su specialiu kranu jį nuleisti į Kauno marias.

„Tačiau čia yra klausimų dėl gylio, nes ši vieta gana sekli. Sunku pasakyti, kiek“, – sako jis.

Pasak A. Valujavičiaus, namui įleisti į vandenį reikia bent 60 cm gylio, todėl vieta reikalinga labai specifinė. Be to, laivas gana aukštas, tad netinka vietos, į kurias reikia važiuoti po tiltais ar pan.

„Mums reikia privažiuoti prie marių ar Nemuno. Jei žinote kokią vietą, rašykite“, – pagalbos prašo A. Valujavičius.

Daugiau apie tai, kaip A. Valujavičiui sekasi statyti namą ant vandens, žiūrėkite laidoje „Aurimo būstas“. Visas laidas gali rasti ČIA.

Laidą „Aurimo būstas“ žiūrėkite penktadieniais, 22.00 val., per Delfi TV.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)