Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) jau keturioliktą kartą organizuojamame konkurse „Už darnią plėtrą“ dalyvauja NT plėtotojai, kurie įsitikinę, kad jų išvystytas arba planuojamas vystyti gyvenamasis ar komercinės paskirties objektas (arba kompleksas) vertas geriausio NT projekto vardo. Pagrindiniai konkurso tikslai – įvertinti naujus NT projektus skirtingose kategorijose, kelti kokybės kartelę plėtotojams ir šviesti pirkėjus puoselėjant darnios plėtros idėjas. Paraiškas konkursui galėjo teikti visi NT plėtotojai.

Šiemet jų sulaukta net 29: 9 paraiškos, pretenduojančios į Ateities projekto prizą, ir 20 į „Už darnią plėtrą 2021“ pagrindinio prizo laimėtojus. Paraiškos pateiktos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Du mėnesius (rugsėjį ir spalį) 10 komisijos narių važiavo savo akimis pamatyti ir įvertinti kiekvieną konkurse dalyvaujantį projektą. Jau netrukus, lapkričio mėnesio pabaigoje savo balsą už patikusį jau įgyvendintą projektą galės atiduoti ir kiekvienas „Delfi būstas“ skaitytojas. Balsuoti už kandidatus „Ateities projekto“ prizui galimybės nebus dėl objektyvių priežasčių: dar neaišku, ar projektai bus įgyvendinti, ar jie bus įgyvendinti tokie, kokie numatyti. Kad projektas galėtų kandiduoti išvystyto objekto kategorijai, jam reikia būti eksploatuojama bent metus. Šiai kategorijai nugalėtoją rinks ekspertų komisiją, kurią sudaro architektai, urbanistai ir NT ekspertai. Tačiau kokių tikslų šiandien planuoja siekti NT vystytojai, sužinoti ir pamatyti smalsu, todėl jūsų dėmesiui – konkurse dalyvaujantys „Ateities projektai“.

„Vilnius Outlet“, „Ogmios grupė“, Vilnius.

Architektas – Matas Jurevičius, projekto vadovas – Valdas Vaksmanas, UAB „Eriadas“. Paskirtis – komercinė, prekybos ir laisvalaikio centras. Projektas pradėtas – 2019 metais, o baigtas – 2021-aisiais.

Statant prekybos centrą, sutvarkyta prieš tai buvusi apleista teritorija, sutvarkyta kelių infrastruktūra, įrengta požeminė perėja bei erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, kuria galės naudotis tiek miestiečiai, tiek prekybos centro lankytojai. Architektūriškai pastatas projektuotas taip, jog jame būtų kuo daugiau dienos šviesos, harmoningai suplanuotos erdvės suteiks lankytojams atsipalaidavimo jausmą patogiai apsipirkinėjant, leidžiant prekybos vietose ir savo laisvalaikį, apželdintos restoranų terasos sukurs ne prekybos centre buvimo jausmą, o primins mums tokį svarbų sąlytį su gamta.

Prekybos ir laisvalaikio centras itin didelį dėmesį skiria šeimos, jog laikas su vaikais čia būtų patogus, tad suprojektuota ne viena bendro naudojimo poilsio zona, vaikų žaidimų aikštelės. Atvykę dviračiu ar elektromobiliu, lankytojai ras patogiai įrengtas šių transporto priemonių stovėjimo vietas. Susisiekimas su miestu nuo prekybos ir pramogų centro galimas ir viešuoju miesto transportu, nes greta įrengta autobusų stotelė. Teritorija bus gausiai apželdinta ir kontrastingai skirsis nuo buvusio tuščio pliko lauko. Pilaitės mikrorajone iki šiol nebuvo tokios vienos vietos, kurioje būtų gausu parduotuvių, pramogų erdvių, būrelių vaikams bei laisvalaikio užsiėmimų suaugusiesiems, vietos, kurioje galima rasti gurmaniškų maisto prekių ar rinktis iš daugelio restoranų vietą dienos pietums, vakarienėms ir laikui su šeima.

„Pajustis“, UAB „Citus“, Vilnius.

Projektuotojai: UAB „Projektavimo sprendimai“. Gyvenamoji paskirtis. Projekto pradžia – 2020 metai, numatoma pabaiga – 2023-ieji. Energinė klasė – A+ ir A++.

Projektuotojų pasirinkti sprendimai gyvenvietę „įlieja“ į mažaaukštį aplinkinį architektūrinį kontekstą, o pastatų išdėstymas kuria jaukumo, uždarumo ir atskiros gyvenvietės pojūtį. Eksterjerui naudojama trijų skirtingų, bet organiškų ir natūralių spalvų klinkerio apdaila, struktūrinis pilkas dekoratyvinis tinkas, o šiuolaikiškumo ir miesto artumo įspūdį kuria stiklo bei metalo elementai.
Visi projekto statiniai atitinka A+ arba A++ energinę klasę. Gyvenvietėje numatoma įrengti saulės jėgainę, kuri aptarnaus bendrų erdvių elektros poreikius, o savo saulės jėgaines įsirengti turės galimybę visų kotedžų gyventojai. Medžiagos statybai pasirenkamos tokios, kad būtų paliekamas kuo mažesnis CO2 pėdsakas.

Vidinė erdvė organiškai derina išsaugomą kalvą su urbanistine infrastruktūra: kalvoje puikiai suderinta gamta, pasivaikščiojimo takai, sporto erdvė, grilio zonos ir ją „užbaigiantis“ amfiteatras.

Gyventojams bus lengvai pasiekiamos visos reikalingos švietimo, gydymo, maitinimo, prekybos, pramogų ir laisvalaikio vietos Justiniškių ir Pilaitės mikrorajonuose. Miesto savivaldybė planuoja toliau urbanizuoti ir įveiklinti Vakarinio aplinkkelio prieigas, todėl čia kuriasi naujos darbo vietos, paslaugų infrastruktūra.

„Radio city“, UAB „Citus“, Kaunas.

Projektuotojai: UAB „Archas“ (Gintaras Čepurna, Tomas Kuleša, Laimis Savickas,
Neringa Sobesčiukaitė ir Jolita Slendzoka). Daugiafunkcinis pastatas su kūrybinėmis dirbtuvėmis ir biurais. Pradžia – 2020 metais, planuojama pabaiga – 2025-aisiais. Planuojama energinė klasė – B.

Konversijos projektu siekiama atrasti harmoniją tarp istorijos bei šiuolaikiškumo. Kadangi „Radio city“ konversija vykdoma Kauno Žaliakalnyje, kuris yra jau urbanistiškai susiformavusi teritorija, ji nėra vystoma, tik vis naujinama. Ši sudėtinga pastato konversija yra tvarus sprendimas, leidžiantis ne tik padidinti miesto integralumą, tačiau ir išlaikyti ypatingą aurą, kurią iki šiol mena gamykloje dirbusi bendruomenė.

Pagal sukurtą projektą, išlaikoma originali pastato forma, suplanavimas, kai kurios autentiškos detalės – pvz., kaip dekoracijos bus paliktos apie 60 metų amžiaus vaizdo stebėjimo kameros.
Industrinio modernumo „Radio city“ kompleksui suteiks skirtingi išoriniai fasadai: planuojama, kad „Dainos“ korpusas bus padengtas matinių veidrodžių apdaila, atspindėsiančia Prisikėlimo bažnyčios architektūrą, „Minijos“ – natūralios išvaizdos, lyg aprūkusiomis plytelėmis, „Nidos“ – stambios frakcijos dekoratyvinio tinko, o „Bangos“ tinku dengtą fasadą norima papuošti menišku „graffiti“ piešiniu, kokie jau yra tapę Kauno įvaizdžio dalimi. Stilistiką papildys balkonai ir prancūziško tipo grubaus metalo konstrukcijų balkonai.

„Skylum“ I etapas, UAB „Omberg“, Vilnius.

Projektuotojas: UAB „Eventus Pro“, Projekto vadovas – Vytenis Gerliakas. Gyvenamoji paskirtis, statybos pradėtos 2021 metais, o planuojamos baigti – 2023-aisiais. Planuojama energinė klasė – A+.

Projektuojant pastatą, taikyti ir kontrasto, ir harmonijos principai. Aukštuminė pastato dalis yra išskaidyta į keturis tūrius, kuriuos apjungia bendras pirmas aukštas, su eksploatuojamu stogu (terasa). Pirmo aukšto terasa planuojama bendram gyventojų bei administracinės pastato dalies darbuotojų naudojimui.

Pagrindinė numatoma fasado apdaila - stiklas, kuris naudojamas balkonų atitvarams. Numatomas ritmiškas fasado skaidymas, įvedant išskirtines formas bei pabrėžiant ažūriškumą. Taip pat naudojami stiklo gaminių raštai turėtų dinamiškai atspindėti aplinką bei lengvais šviesos atspindžiais pagyvinti projektuojamą teritoriją bei Vilniaus miestą.

Projekte numatomas žalių teritorijų plotas: 35 proc. sklypo ploto. Teritorija apželdinama tiek pirmo aukšto lygyje, tiek terasose (antrame, aštuonioliktame – dvidešimtame aukštuose). Bus sodinamos įvairių augalų grupės, įrengiamos tvarios dangos bei mažosios architektūros elementai. Šalia sklypo vakarinės ribos numatoma atnaujinti esamą pėsčiųjų bei dviračių taką, bendrąjį apšvietimą. Pagrindinis projektavimo tikslas - humanizuoti, pritaikyti teritoriją visiems būsimiems pastato gyventojams bei miesto svečiams. Ypatingas dėmesys skiriamas pėstiesiems, dviračių naudotojams bei žmonėms su negalia. Pietinėje sklypo dalyje projektuojama vaikų žaidimo aikštelė, taip pat numatoma sporto aikštelė paaugliams bei vietos ramiam vyresnio amžiaus namo gyventojų poilsiui.

Automobilių stovėjimas numatomas požeminėje automobilių saugykloje bei sklypo teritorijoje. Numatoma įrengti ne mažiau, kaip 5 proc. automobilių stovėjimo vietų, pritaikytų žmonėms su negalia. Požeminėje automobilių saugykloje numatomos įrengti ir elektromobilių krovimo stotelės.

„Marių vėtrungės“, „Inreal“ grupė, Nida.

Projektuotojai: UAB „G.A.L. Architektai“, architektas Adomas Šablevičius. Poilsio paskirties projektas (patalpų paskirtis: poilsio 65 proc. ir gyvenamoji 35 proc.). Statybų pradžia – 2020, pabaiga – 2022 metai. Energinė klasė – A.

Projektu nuosekliai tęsiama šiaurinės Nidos teritorijos konversija – sandėliai ir gamybiniai pastatai buvusioje žvejų ūkio teritorijoje rekonstruojami į poilsio apartamentų kvartalą 77 arų sklype. Tokio dydžio kvartalo plėtra Neringoje – unikali. 8 mažaaukščiai pastatai harmoningai įsilies į subtilų nerijos kraštovaizdį. Laikantis etnografinio regiono architektūros savitumo sukurta tradicinės formos interpretacija. Šis architektūrinis sprendimas estetiškai pakeičia dabartinį plokščiastogį silikatinį teritorijos vaizdą. Fasado, dekoratyvinių elementų ir sklypo sutvarkymo sprendiniuose naudojamos natūralios medžiagos. Iš viso statomi 78 butai ir poilsio būstai su balkonais, terasomis ir kiemeliais. Bendras plotas – 3974 kv. m. Teritorijoje numatytos poilsio zonos, vaikų žaidimo aikštelė, pagalbinės patalpos. Kvartalą puoš Vėtrungių skulptūra, erdvė bus apželdinta nerijos kraštovaizdžiui tinkamais augalais, kurie vizualiai apjungs projekto teritoriją su aplinkiniu mišku ir kopomis. Skatinant ekologiško transporto naudojimą numatytas padidintas dviračių stovų kiekis bei elektromobilių pakrovimo stotelė.

„Naujasis Skansenas“, UAB „YIT Lietuva“, Vilnius.

Projektuotojai: gyvenamoji dalis – UAB „JP Architektūra“ architektas Algirdas Kaušpėdas, biurų dalis – „Vilniaus architektūros studija“ architektas Algimantas Pliučas. Kompleksas – daugiafunkcinis su gyvenamosios ir biurų paskirties patalpomis. Pradžia – 2020 metai, pabaiga – 2025-ieji. Energinė klasė – A ir A+.

Ši visiems gerai žinoma Šnipiškių teritorija dar XIX amžiuje buvo vadinama Skanseno vardu -
Stokholme esančio muziejaus po atviru dangumi vardu, nes joje kūrėsi Vilniaus priemiesčiui būdingos architektūros rajonas su liaudiško tipo mediniais namais, senoviniu grindiniu bei įvažiavimais į sklypus. „Naujojo Skanseno“ pirmuosiuose dviejuose pastatytuose A energinio efektyvumo klasės namuose galima rinktis tiek mažesnius vieno kambario butus, tiek erdvius apartamentus su terasomis ir lodžijomis. Šalia namų jau įrengta patogi 102 vietų automobilių
stovėjimo aikštelė.

Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse iškils du verslo centrai. Žalgirio g. 112 įsikūręs verslo centras „Naujasis Skansenas Ž“, kilti pradėjo 2020 metų vasarį ir duris atvers baigiantis 2021-iesiems. Bendras verslo centro plotas sieks per 7 tūkst. kv. m, o šalia planuojamas ir antras verslo centro korpusas. A+ energinio efektyvumo verslo centrai statomi laikantis BREEAM tvarių pastatų sertifikato reikalavimų, užtikrinančių aplinkos ir energijos tausojimą bei aukštą komforto lygį pastate dirbantiems žmonėms.

„Nemunaičiai“, „SBA Urban“, Kaunas.

Projekto architektai – Rolando Paleko architektų studija. Statinio paskirtis – gyvenamas. Statyba pradėta – 2021 metais. Energinė klasė – A +.

Buvusioje pramoninėje teritorijoje tvarkomos Neries krantinės, gyventojų poilsiui ir laisvalaikiui ruošiamas amfiteatras, bus pastatytas susisiekimą su centrine miesto dalimi palengvinsiantis pėsčiųjų tiltas – funkcionalūs, gamtos ir miesto balansą išlaikantys sprendimai neabejotinai trauksiantys miesto ir gamtos darnos išsiilgusiuosius.

Gyventojų saugumui teritorija bus stebima vaizdo kameromis, aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams įrengiama žaliųjų transporto priemonių – dviračių – saugykla; patogi susisiekimo su miesto centru infrastruktūra bei išpuoselėta, tačiau savitumą išlaikanti žaluma. Gyventojų patogumui naujame kvartale bus įrengtos dvi automobilių aikštelės: uždara antžeminė po gyvenamaisiais namais bei atvira bendra aikštelė.

„Ramu du“, UAB „Baltic Asset Management“, Vilnius.

Projekto vadovas: UAB „Urban Architects“/ Vytautas Pocius, gyvenamoji paskirtis. Pradžia – 2020 metais, planuojama pabaiga – 2022-aisiais. Energinė klasė – A+.

Projektas tarsi statomas žaliame parke – aplinkinėje teritorijoje auga ilgamečiai medžiai, nėra tankaus užstatymo, dominuoja mažaaukščiai pastatai. Tai tarsi žalioji pauzė miesto betoninėse džiunglėse. Tiek architektūroje, tiek projekto komunikacijoje perteikiama ramybė ir darna, kas atrodytų nebūdinga šiam rajonui, bet vien pabuvus vietoje supranti, kad patekai į žaliąją pauzę, kur dingsta miesto šurmulys. Projektas kuriamas laikantis estetinės prabangos – naudojami sprendiniai ir architektūriniai užmanymai leidžia šį projektą tarsi iškelti iš Naujininkų ir integruoti į Senamiestį.

„Storyline“, UAB „Baltic Asset Management“, Vilnius.

Projektuotojas: UAB „Infostudija“/ Vincas Brezgys, gyvenamoji paskirtis. Pradėta statyti 2020 metais, baigta – 2021 m. Energinė klasė – A+.

Projektas yra itin patogioje lokacijoje – iškilęs virš Senamiesčio, tad bažnyčių bokštais, Trijų kryžių kalnu ar Gedimino pilimi galima grožėtis jau pro trečio aukšto langus. Projekte įrengta laisvalaikio ir aktyvaus sporto erdvė atribota nuo aplinkinių gatvių formuojant saugų ir privatų vidinį kiemą. Ant pastato stogo įrengta žalioji bendruomenės terasa, kurioje gyventojams skirtas kino teatras po atviru dangumi. Vertinant ekologiškumą ir ateities perspektyvas projekte įrengta 15 elektromobilių parkavimo vietų (viso butų 69). Vertinant miesto lokaciją projektas įsikūręs vos kelios minutės pėstute iki Senamiesčio, patogus susisiekimas su kitomis miesto dalimis, rajonais. Aplinkinė infrastruktūra užtikrina visapusišką ir komfortišką naujakurių gyvenimą. Didžiausias šios teritorijos privalumas – Vilniaus miesto savivaldybės planai ir plėtra.

Jau netrukus turėsite galimybę atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį ir verčiausią nugalėtojo vardo konkurse „Už darnią plėtrą“. Savo mėgstamiausią projektą galėsite išsirinkti iš įspūdingų biurų, pramonės pastatų, kurių aprašymus ir nuotraukas rasite ČIA, gyvenamosios paskirties daugiabučių kompleksų, kurių nuotraukas ir aprašymus rasite ČIA, arba gyvenamosios-komercinės paskirties objektų, kuriuos rasite ČIA. Sekite konkursą „Už darnią plėtrą“ „Delfi būstas“ kanale ir feisbuko paskyroje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos