Nepriklausomai nuo amžiaus ar vairavimo patirties, daugiau nei pusė šalies vairuotojų yra įsitikinę, jog labiausiai eismo saugumą padidintų vairavimo kultūros kėlimas, o ne griežtesnės baudos už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus ar daugiau patruliuojančių pareigūnų. Tokius duomenis gavo didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, internete apklaususi beveik 10 tūkstančių respondentų.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Vis dėlto realybėje vairuotojų nuomonė nesutampa su jų elgesiu. Tiek tyrimai, tiek eismo ekspertai tvirtina, kad didelės baudos ir keliuose matomi policijos pareigūnai taip pat skatina vairuotojus važiuoti laikantis KET.

„Mūsų inicijuota apklausa parodė, kad, vairuotojų nuomone, eismo saugumą Lietuvos keliuose labiausiai padidintų skiriamas didesnis dėmesys vairavimo kultūros kėlimui. Tokią poziciją išreiškė net 57 proc. iš beveik 10 tūkst. apklaustų respondentų. Ši nuomonė ypač ryški tarp tų, kurių vairavimo stažas yra nuo 5 iki 10 metų, tačiau net ir jauni ar ką tik vairuotojo pažymėjimus gavę vairuotojai jaučia, kad reikia kelti eismo kultūrą ir tai turėtų reikšmingą įtaką saugumui keliuose“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Anot jo, eismo dalyvių kultūrą saugumo keliuose garantu labiausiai laiko tie vairuotojai, kurie patys praktiškai niekada nepažeidžia KET. Paradoksas, tačiau tai, kad eismo dalyvių kultūra yra svarbiausia eismo saugumui, mano net ir tie, kurie prisipažįsta patys KET pažeidžiantys dažnai ar praktiškai kiekvieną kartą važiuodami.

Tyrimas atskleidė, kad 17 proc. vairuotojų įsitikinę, jog efektyviausia drausminti pažeidėjus būtų įrengiant daugiau techninės įrangos (vaizdo kamerų, greičio matuoklių). Tik maždaug 1 iš 9 vairuotojų teigė, kad eismo saugumą geriausiai padidintų sugriežtintos baudos.

„Kaip parodė tyrimas, didesnės baudos už KET pažeidimus daugumos vairuotojų vairavimo įpročių nepakeistų. Reikšmingesnę įtaką jos turėtų tik dviem grupėms žmonių: jauniems vairuotojams (19–25 metų) ir senjorams (daugiau nei 76 metų amžiaus) vairuotojams“, – pastebi „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Remiantis tyrimo duomenimis, vos 8 proc. respondentų mano, kad, norint didinti eismo saugumą, reikia, kad šalies keliuose patruliuotų daugiau policijos pareigūnų. „Šiuo aspektu, vairuotojų nuomonė prasilenkia su saugumo ekspertų požiūriu ir su pačių vairuotojų elgesiu kelyje. Prieš maždaug metus mūsų atliktas tyrimas parodė, kad policijos pareigūnų patruliavimas yra itin efektyvus eismo dalyvių drausminimo būdas. Sužinoję, jog priekyje jų tyko policija, greitį visuomet sumažina 70 proc. šalies vairuotojų. Kartais taip elgiasi beveik ketvirtadalis – 25 proc. vairuotojų, ir tik 5 proc. vairuotojų toliau tęsia kelionę tokiu pat greičiu“, – pasakojo Andrius Gimbickas.

Lietuvos policijos atstovų nuomone, eismo saugumą mūsų šalies keliuose pirmiausia pagerintų kiekvieno eismo dalyvio atsakingumas už savo veiksmus, supratimas, kad kelyje esame ne vieni.

„Net ir KET yra akcentuojama pagrindinė visų eismo dalyvių pareiga: eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Tiems 57 proc. eismo dalyvių, kurie įsitikinę, kad saugumą labiausiai pagerintume ne baudomis, o ugdydami vairuotojų kultūrą, telieka imtis antrojo žingsnio – patiems pradėti elgtis garbingai ir atsakingai. Tuomet pamatysime, kad ilgainiui ir kiti eismo dalyviai pradės elgtis atitinkamai bei didės saugumas keliuose“, - sakė Policijos departamento prie VRM atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

Jos teigimu, praktika rodo, kad atsakomybės neišvengiamumas už padarytą pažeidimą – baudos – taip pat yra efektyvi neatsakingų asmenų drausminimo priemonių. „Paskirta nuobauda siekiama ne tik nubausti, bet ir auklėti žmogų, kad jis laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, nedarytų naujų teisės pažeidimų, – sakė L. Nemeikaitė. – Kaip veiksmingą priemonę dar paminėčiau ir socialinę reklamą – vykdytos kampanijos turėjo efektą – keliuose skaudžių nelaimių sumažėjo, vairuotojai geriau laikosi reikalavimo prisisegti saugos diržą, pasirūpina kėdutėmis vaikams.“

„Lietuvos draudimo“ apklausa šį pavasarį buvo rengiama interneto tinklalapyje DELFI. Į klausimus atsakė beveik 10 tūkst. interneto vartotojų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Keliuose pastebima neraminanti tendencija (33)

Per metus žuvusiųjų skaičius šalies keliuose išliko nepakitęs. Pernai šalies keliuose gyvybių...

Tarsis dėl vairuotojų sveikatos pažymų turintiems klausos negalią (2)

Sveikatos apsaugos ministerijoje penktadienį rengiamas pasitarimas dėl pažymų norintiems vairuoti...

11 auksinių lenktynininko patarimų vairuotojams žiemos kelyje (1)

Sausio 27-ą dieną Utenos ir Molėtų apylinkėse organizuojamas pirmasis metų festivalis „ Winter...

Automobiliai su vairu dešinėje: ar verta tokį įsigyti (43)

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje leista registruoti dešiniavaires transporto priemones, jei tik...

Policijos rankose – nauji pažangūs greičio matuokliai matys pažeidėją už 2 km (316)

Lietuvos policija iš kompanijos „Eurosec“ nusipirko pirmuosius pažangius nešiojamus...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (129)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (193)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (1)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (6)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (2)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (434)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (99)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Nukauti viešbučio Kabule užpuolikai (3)

Afganistano sostinėje Kabule viešbučio „Intercontinental“ ataka baigėsi, žuvo mažiausiai...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (10)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Nulinis: Valančiūnas sužaidė blogiausias sezono rungtynes

Jonas Valančiūnas surengė blankiausią asmeninį šio sezono, o taip pat ir vieną prasčiausių...