aA
Lietuvoje pradėti rengti specializuoti mokymai vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams „Ekovairavimo diegimas pradedančiųjų vairuotojų mokyme“. Pirmoji vairuotojų mokytojų ir vairavimo instruktorių grupė birželio 20-21 d. šios naujos dviejų dienų mokymo programos metu susipažino su ekovairavimo, kaip šiuolaikinio vairavimo stiliaus, teorija ir mokėsi taikyti naujas žinias praktikoje.
© Organizatorių nuotr.

Mokymus organizavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, nuolat rengianti specialiuosius pirminius ir periodinius mokymus vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams. Mokymus vedė ekonominio ir saugaus vairavimo mokymų UAB „Ecodriving LT“ lektoriai bei praktinio vairavimo treneriai.

„Ši mokymo programa parengta, remiantis tarptautinio projekto ECOWILL metu mūsų pačių sukaupta patirtimi ir įgytomis mokymo metodikos žiniomis bei toliau konsultuojant šio projekto specialistams iš Vokietijos, – sako UAB „Ecodriving LT“ direktorė Vaida Balčiūnienė. – Programa adaptuota Lietuvos vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams, siekiant suteikti jiems esminių žinių apie šiuolaikinio vairavimo mokymo pokyčius bei tendencijas pažangiausiose Europos šalyse.“

Nuo 2014-ųjų metų Lietuvoje dalinai keisis B kategorijos vairuotojų egzamino vertinimo kriterijai – bus atsižvelgiama ir į būsimojo vairuotojo teorines ekologiško vairavimo žinias bei praktinius įgūdžius, formuojančius saugų, ekonomišką ir aplinką tausojantį vairavimo stilių. Tokiu sprendimu ir Lietuva priartės prie kitų ES šalių pažangios vairuotojų rengimo praktikos.

„Vairuotojų mokytojo darbas be galo svarbus mums visiems, nes nuo jo kokybės labai daug priklauso, kokie vairuotojai supa mus gatvėje – ar mes jaučiamės saugūs? Todėl ypač džiugu, kad visi į mokymus susirinkę vairavimo instruktoriai rodė ne tik didelį norą gilinti savo žinias ir aktyviai juose dalyvavo, bet ir išsakė daug įdomių minčių, kaip turėtų ateityje kisti pradedančiųjų vairuotojų ruošimas“, – sakė mokymų lektorius Vitoldas Milius.

„Kalbėta ir apie vieningos metodinės mokymo medžiagos poreikį, ir apie kol kas nesuvienodintus vairuotojų rengimo procesą kuruojančių organizacijų reikalavimus. Labai svarbu tai, jog vairavimo mokytojai savikritiškai pripažino, jog reikalingas rimtesnis jų profesinis parengimas ar net atskira specialybė vienoje iš aukštųjų mokyklų. Tai tik dalis paliestų temų, bet svarbiausia, jog mokymų pabaigoje nebuvo abejojančių, jog tai, ką išgirdo, taikys savo kasdieninėje praktikoje“ – tęsia V.Milius.

Mokymo programa vairuotojų mokytojams ir vairavimo instruktoriams „Ekovairavimo diegimas pradedančiųjų vairuotojų mokyme“ apėmė keletą svarbių temų. Pirmąją mokymų dieną vairuotojų mokytojai buvo supažindinti su ekovairavimo, pažangiausiose Europos šalyse jau dabar pripažįstamo kaip šiuolaikinis vairavimo stilius, teorija bei išmėgino tai praktikoje, realiomis eismo sąlygomis. Daug dėmesio skirta ir šiuolaikinės jaunosios kartos, kuri sudaro didžiąją dalį į vairavimo mokyklas besikreipiančių asmenų, mokymo ypatumams – ne vienas vairavimo mokytojas pripažino, jog nėra paprasta užmegzti kokybišką kontaktą su mokiniu.

Antroji mokymų diena skirta metodinių būsimųjų vairuotojų rengimo procesui būtinų žinių įsisavinimui. Buvo gilinamasi į VUT (Vairuotojų Ugdymo Tikslų) matricą ir „Ugdomojo vadovavimo“ principą, kaip priemones, padedančias susisteminti mokiniui perduodamą informaciją ir rasti būdą, kad jis tas žinias sėkmingai perprastų.

„Kuo toliau, tuo labiau svarbus tampa individualus požiūris į kiekvieną vairavimo besimokantį asmenį – nėra ir negali būti dviejų visiškai vienodų žmonių. Vairuotojų mokytojai, išmėgindami mūsų pasiūlytus mokymo metodus, mokydami vieni kitus, galėjo įsitikinti, kaip jie veikia praktikoje ir kad net patyrusiems vairuotojams nėra taip paprasta keisti savo senus įpročius. Tad itin svarbu, jog mokymo programos dalyviai suprato, jog tinkamo vairavimo stiliaus privalu mokyti nuo pat pirmos vairavimo pamokos. Be to, jie atskleidė ir atpažino savo silpnąsias vietas, o tai, be abejonės, jiems leis patobulinti savo pačių taikomus mokymo metodus“ – sako mokymų praktinio vairavimo treneris Artūras Pakėnas.

Pirmoji naująją mokymų programą išmėginusi grupė geografiniu požiūriu buvo labai marga. Vilniuje susirinko vairuotojų mokytojai ne tik iš sostinės, bet ir iš Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Kėdainių, Jurbarko, Pasvalio.

Mokymuose dalyvavo visa Panevėžio vairavimo mokyklos UAB „Vairavimo menas“ komanda – atvyko visi keturi mokyklos instruktoriai, ruošiantys B kategorijos vairuotojus. Kaip sakė mokyklos „Vairavimo menas“ vairavimo mokytojas-instruktorius Jonas Valaitis, „į mokymus atvykome visi, norėdami, kad mūsų vairavimo mokykla būtų pirmoji savo mieste, pasirengusi perteikti mokiniams naujų žinių ir kad spėtume laiku pasiruošti numatomiems pokyčiams. Mokymais likome labai patenkinti: viskas buvo aišku, į kiekvieną klausimą gavome labai konkrečius atsakymus su pavyzdžiais.“

Planuojama, kad vairuotojų mokytojų ir vairavimo instruktorių mokymai pagal programą „Ekovairavimo diegimas pradedančiųjų vairuotojų mokyme“ bus tęsiami – šiemet numatyta apmokyti dar bent kelias grupes.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prietaisų skydelyje įsižiebė lemputė: kada dar važiuoti, o kada geriau sustoti (39)

„Kas? Kodėl? Ką daryti? Tai blogai ar labai blogai?“ – mintyse šiuos ir dar daugiau klausimų...

Paradoksas: automobilių detales vagia rečiau, tačiau patirtos žalos – kur kas didesnės (19)

Keičiasi automobilių vagysčių tendencijos – jų mažėja, tačiau apvagiami transporto...

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už KET pažeidimus būtų išrašomos automatiškai (10)

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už specialių įtaisų fiksuotus Kelių eismo taisyklių...

Jei automobilis vis dar su vasarinėmis padangomis – pasikeisti jas jau pavėlavote (212)

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad nuo lapkričio 10 dienos visos eisme dalyvaujančios transporto...

Eismo sąlygas sunkina rūkas, vairuotojams – svarbus prašymas (5)

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis yra drėgnų kelių...

Top naujienos

Nausėda ėmė piešti niūrius scenarijus: jei taip toliau – valstybė ateities neturi (580)

Galimas kandidatas prezidento rinkimuose Gitanas Nausėda šiandieną pristatė savo programines...

Lietuvis pasidalijo atrasta pigių kelionių schema: aplink pasaulį per dvi savaites už juokingai mažą sumą (75)

„Aplink pasaulį per 14 dienų“. Skamba neįtikėtinai? Taip pasirodė ir mums, kai gavome taip...

Buvusių alkoholikų nėra: devintą abstinencijos mėnesį dantimis bandė atidaryti butelį (44)

„Devintą abstinencijos mėnesį laikiau butelį rankose. Buvau išsekusi fiziškai, o psichologinė...

Orai: laukia labai žvarbi ir permaininga savaitė (2)

Skaičiuojant paskutines savaites iki kalendorinės žiemos pradžios, teks susitaikyti ne tik su...

Neeilinį sezoną su Jasaičiu prisiminęs Kalnietis mėgaujasi šansais Parkerio klube (3)

Europos taurės šeštojo turo rungtynėse C grupėje antradienį Liono-Vilerbano „Asvel“ su Mantu...

Gavo baudą už stovėjimą, bet kai paprašė nuotraukų, išgirdo absurdišką pasiūlymą (158)

Gaunate baudą už tai, kad pažeidėte kelių eismo taisykles ( KET ), tačiau ką tiksliai padarėte...

Suomija įtaria Rusiją panaudojus slaptą ginklą: buvo kilusi grėsmė paprastų žmonių saugumui (293)

Suomijos ministras pirmininkas Juha Sipila teigia, kad per pastarąsias NATO pratybas...

Ušackas įvardijo galimus prezidentus: Šimonytė ir tas žmogus, kurį parems Karbauskis (187)

Pirmadienį oficialiai prasidėjo prezidento rinkimų kampanija. Tiesa, tai tik metas procedūroms –...

„Naktinės Personos” stabdo veiklą ir atsisveikina su gerbėjais (29)

Po keturių metų aktyvios veiklos, grupė Naktinės Personos taria “sudie” savo ištikimiausiems...

Po pergalės Šaras pasidžiaugė ir 17-mečiu „Žalgirio“ talentu: smagu už Roką (11)

Alytuje „Betsafe-LKL“ rungtynėse pirmadienį intriga gyvavo tik pirmose mačo minutėse. Pirmame...