"Gal šiek tiek yra perlenkta, kad būtų sugriežtinta. Aš manau, ir aš nieko prieš būčiau, kad truputėlį sugriežtintų - galbūt pagerėtų situacija Lietuvoje, nes vis dėlto dar daug pagaunama neblaivių vairuotojų", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė V.Gedvilas.

"Galbūt truputėlį čia yra kaip ir daugoka - bus tokių žmonių, iš kurių neįmanoma bus paimti tos baudos", - svarstė jis.

Seimas antradienį ėmėsi konservatorių frakcijos atstovo Sergejaus Jovaišos pataisų, kuriomis būtų smarkiai padidintos baudos neblaiviems vairuotojams.

Seimo narys ne tik siūlo dar griežčiau bausti vairuotojus, kurie nutaria prie vairo sėsti apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų, bet ir pakartotiniams pažeidėjams atimti galimybę taikyti specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimą. Pasak politiko, antrą kartą neblaiviems įkliuvusiems asmenims negalima sudaryti galimybės švelninti nuobaudą.

S.Jovaiša siūlo, kad autobusų vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės), būtų baudžiami ne tik 500-1000 litų bauda, bet ir jie netektų teisės vairuoti nuo metų iki pusantrų.

Pagal projektą, jeigu vairuotojams būtų nustatytas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) girtumo laipsnis arba jeigu jie vengtų neblaivumo patikrinimo, be 2-3 tūkst. litų baudos jie netektų teisės vairuoti nuo trejų iki penkerių metų. Šiuo metu ta teisė atimama nuo dvejų iki trejų metų.

Apsvaigusius nuo narkotinių medžiagų vairuotojus siūloma bausti nuo 2 iki 3 tūkst. litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo vienerių iki trejų metų arba administraciniu areštu nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų. Šiuo metu bauda yra 1 tūkst. litų mažesnė ir trumpesniam laikotarpiui atimamas vairuotojo pažymėjimas.

S.Jovaiša taip pat siūlo, kad apsvaigę ir eismo įvykį sukėlę vairuotojai turėtų būti ne tik baudžiama pinigine bauda, bet jų transporto priemonė galėtų būti konfiskuojama.

Pakartotinai girti ar nuo narkotikų apsvaigę prie vairo įkliuvę vairuotojai, pagal konservatoriaus siūlymą, turėtų mokėti baudą nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. litų, o jų mašina būtų konfiskuojama.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2011 metais išaiškinta 12 tūkst. 910 atvejų, kai vairavo neblaivūs vairuotojai, 2012 metais - 12 tūkst. 164, 2013 metų sausio-kovo mėnesiais - 2611 atvejų.

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės užpernai įvyko 298 eismo įvykiai, pernai – 273. Per juos atitinkamai žuvo 28 ir 27 žmonės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (94)