aA
Vairuotojai jau spėjo pajusti išaugusių baudų už pažeistas kelių eismo taisykles rykštę. 300 litų. Tokią sumą vienas klaipėdietis buvo priverstas pakloti už nešviečiančią lemputę automobilio priekiniame žibinte.
© "Klaipėda"

Pareigūnai rėžė iš peties

Kasmet vis didinamos baudos už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus pinigines gerokai patuštino jau ne vienam vairuotojui. Tačiau neseniai padidintos kai kurios baudos, anot vairuotojų, jau yra nenormalios.

Tuo įsitikino ir vienas uostamiesčio gyventojas. Nespėjęs pakeisti perdegusios automobilio lempos jis buvo priverstas pakloti nemenką sumą. Vyriškis tikina iki pat šiol negalintis patikėti, jog už tokį menką pažeidimą jam skirta 300 litų bauda.

„Kad perdegė mano automobilio priekinio žibinto lempa, net nežinojau. Tai pastebėjau tik vėlai vakare, kai jau buvo sutemę. Maniau, dieną ją ir pasikeisiu, tačiau jau buvo per vėlu – mane sustabdę policijos pareigūnai skyrė milžinišką baudą“, – pasakojo vairuotojas.

Jis įsitikinęs, jog už tokį pažeidimą policijos pareigūnai vairuotojams turėtų skirti įspėjimą.
Anot pašnekovo, tokią baudą vairuotojui būtų galima skirti tik tuo atveju, jei jis nepaiso pareigūnų įspėjimo ir toliau važinėja netvarkinga transporto priemone.

Gali sukelti avariją

„Dažnai važinėju, stengiuosi nedaryti jokių pažeidimų ir štai nubaudė kone už nieką. Juk negaliu numatyti kada ir kokia lemputė perdegs, tad naujų su savimi nesivežioju. Manau, pareigūnams rimtesnius pažeidėjus reikėtų gaudyti“, – apmaudo neslėpė klaipėdietis.

Vairuotojas įsitikinęs, jog perdegusi lemputė pavojaus kitiems žmonėms nesukėlė, tad iki pat šiol jis nesupranta, kodėl buvo nubaustas.

Tačiau policijos pareigūnai mano priešingai. Jie tvirtina, jog tai rimtas pažeidimas, galintis sukelti avarinę situaciją ir net pavojų gyvybei.

„Jei perdegusi kairės pusės žibinto lempa, tai labai pavojinga ne tik automobilį vairuojančio žmogaus, bet ir kitų vairuotojų atžvilgiu. Degant vienai lempai, kitiems vairuotojams gali atrodyti, jog važiuoja dviratininkas. Taip pat pavojus kyla ir norintiems aplenkti tokį automobilį – gali susidaryti avarinė situacija. Todėl ir baudos gana griežtos“, – paaiškino Klaipėdos kelių policijos biuro viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis.

Įtaria labiau nusižengus

Pareigūnas patvirtino, jog bauda tamsiuoju paros metu važiuojant su išjungtais arba perdegusiais žibintais yra išties nemenka – nuo 100 iki 300 litų. Tačiau, jei vairuotojas tokiais žibintais važiuoja dienos metu, jis gali atsipirkti tik įspėjimu, arba bauda nuo 20 iki 40 litų.

„Suprantama, lemputė galėjo perdegti ir važiuojant, tad kiekvienas vairuotojas turi žinoti, ką daryti atsidūrus tokioje situacijoje. Kelių eismo taisyklėse numatyta, jog perdegus žibinto lemputei, vairuotojas turi įjungti avarinį signalą ir lėtai važiuoti iki artimiausios vietos, kur galima sustoti. Tai gali būti ir degalinė“, – paaiškino R.Šideikis.

Jis įsitikinęs, jog policijos pareigūnai didžiausią baudą vairuotojui skyrė ne be reikalo. Veikiausiai jis padarė ir daugiau pažeidimų.

„Nemanau, kad ėmė ir skyrė didžiausią baudą be priežasties. Galbūt šis vairuotojas priešinosi, nepripažino savo kaltės, padarė daugiau pažeidimų. Gali būti ir taip, kad per pastarąjį laikotarpį jis jau buvo baustas už kitus pažeidimus. Tokiais atvejais dažnai skiriamos maksimalios baudos“, – situaciją aiškino R.Šideikis.

Tramdo vairuotojus

Policijos pareigūnas tikino, jog per pastaruosius kelerius metus palaipsniui vis griežtinant ir didinant baudas, KET pažeidimų po truputį mažėja.

„Statistika rodo, jog pažeidimų, avarijų, žuvusiųjų skaičius mažėja, vadinasi, taisyklių griežtinimas ir policijos darbas pasiteisino. Žinoma, didelės baudos sutramdo ne visus vairuotojus. Tie, kurie chuliganiškai pažeidinėjo taisykles, tai ir toliau daro. Tačiau kultūringi vairuotojai, sykį gavę baudą, vėliau stengiasi vairuoti taip, jog jų išvengtų“, – kalbėjo R.Šideikis.

Pareigūnas įsitikinęs, kad tik tokiomis priemonėmis įmanoma sutramdyti bent dalį vairuotojų.

Komentaras
Remigijus Jakštas, advokatas

Kiekvienas vairuotojas turi teisę skųsti bet kokį sprendimą. Net neabejoju, kad jei šis vairuotojas kreiptųsi į teismą, nuobauda būtų sumažinta arba skirtas tik įspėjimas. Nors formaliai pareigūnai šioje situacijoje yra teisūs, tačiau šis pažeidimas išties palyginti nedidelis, nebuvo sukelta ir avarinė situacija. Teismas bausmės nesušvelnintų tik tuo atveju, jeigu pareigūnai surinktų faktus ir įrodytų, kad vairuotojas KET pažeidė piktybiškai. Panašu, jog pareigūnai piktnaudžiauja savo padėtimi – jie tikrai galėjo skirti menkiausią baudą. Tačiau neseniai įsigaliojus sugriežtintoms KET taisyklėms, išties padaugėjo vairuotojų, sprendimus skundžiančių iš principo. Neseniai į mane kreipėsi vienas klaipėdietis, kuris buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Kai jį sustabdė policijos pareigūnai, lemputė nedegė. Tačiau taip atsitiko ne todėl, kad ji buvo perdegusi, o dėl to, kad esant drėgniems orams, blogas kontaktas. Vairuotojas bandė įrodyti pareigūnams, kad padaužius į žibintą, lemputė vėl ima šviesti, tačiau jie to nepaisė ir skyrė baudą. Tad vairuotojas nutarė sprendimą apskųsti. Vis dėlto gavusieji palyginti nedideles baudas skųsti sprendimų neskuba, nes tai daryti neapsimoka. Išlaidos už advokato paslaugas, teismą bus didesnės nei skirta bauda. Vairuotojai paburnoja, susimoka baudas ir užsimiršta. Sprendimus skundžia tie, kurie gauna ženkliai didesnes nuobaudas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Unikaliame Kauno žiede bando įvesti tvarką – paaiškins vairuotojams, kaip juo važiuoti (5)

Itin eismo apkrautame Kauno pilies žiede prieš kelias savaites išdygo nauji eismo reguliavimo...

Iki rudens Vilniaus vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe: svarbia gatve siūlo nesinaudoti (22)

Po kone kiekvienos stiprios liūties patvindavusi Teodoro Narbuto gatvė Vilniuje ilgainiui turėtų...

Netikėta tyrimo išvada: patikrino Baltijos šalių vairuotojus – lietuviams yra kuo džiaugtis (14)

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalyse gatvės dar pilnos telefonu kalbančių vairuotojų. Jie tik...

Kas kaltas dėl spūsčių automagistralėse – reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus (36)

Artėja paskutinis ilgasis šios vasaros savaitgalis. Tokiu metu automagistralėse paprastai...

Ištyrė, kada vairuotojams kelyje nesiseka labiausiai (4)

Techninės pagalbos kelyje specialistai daugiausia darbo turi penktadieniais. „ Lietuvos draudimo...

Top naujienos

Sužeistuosius per mįslingą sprogimą Rusijoje gydę medikai – šokiruoti nukentėjusiuosius vežė plastikiniuose maišuose (204)

Trys sužeisti vyriškiai atvyko į ligoninę maždaug 16.30 val. Jie buvo nuogi ir suvynioti į...

Seimas iš naujo suteikė Vyriausybei įgaliojimus veikti: lieka klausimai dėl sprendimo teisėtumo Papildyta 12:31 val. (90)

Seime nuo pat ryto, jau neeilinės Sesijos darbų programos tvirtinimo etape, užvirė aštrios...

Būdamas 45-erių metė darbą ir įkūrė savo įmonę: tai yra tikras kaifas (42)

Iš Jonavos kilęs Robertas Banys būdamas 45-erių metė samdomą darbą ir įkūrė savo logistikos...

Premjeras: vienas iš alkoholio draudimų gali būti peržiūrėtas (38)

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo iš naujo įvertinti 2017 metų birželį Seimo įteisintus kai...

Razma: jau ketvirtadienį rengsime kreipimąsi dėl šios Vyriausybės įgaliojimų (4)

Opozicija jau šį ketvirtadienį dėl Vyriausybės įgaliojimų tvirtinimo procedūros Seime kreipsis...

Artėjant rudeniui, medikai primena apie pavojingą infekciją: ypač svarbu tėvams, auginantiems vaikus iki 5 metų (4)

Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 m. amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo...

Lietuvoje tilapijas auginantis ūkininkas Aurimas: noriu sulaužyti mitą, kad tai nevertinga žuvis (42)

Dauguma esame girdėję, kad žuvis yra tas produktas, kuris stiprina širdį ir imunitetą, gerina...

Rekonstruos Kauno rotušę: kaina kol kas nutylima (14)

Vienas geriausiai žinomų Kauno objektų – Rotušės rūmai – netrukus pasikeis. Tiesa, iš...

Atminties susilpnėjimas, išsiblaškymas ir nesugebėjimas susikaupti: kaip palengvinti šiuos simptomus?

Nejaugi gyventi ilgai ir laimingai galima ne tik pasakose? Klaipėdos universiteto lektorė, medicinos...