Jau kurį laiką Lietuvoje veikia paslauga, kai profesionalus automechanikas jūsų automobiliui gauna techninės apžiūros atlikimą patvirtinantį dokumentą. Verslininkai tai vadina tiesiog „technine apžiūra be rūpesčių“.
© Shutterstock nuotr.

Sumokėjus maždaug 50 Lt, serviso darbuotojas patikrina kliento automobilį ir jei nėra gedimų, važiuoja į techninės apžiūros stotį. Pusdienis – ir techninės apžiūros dokumentas jūsų. Tačiau ar ši paslauga legali?

Idėja kilo stovint eilėse

Lietuvoje yra keli automobilių servisai, kurie teikia paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Pirmieji klientai ja ėmė naudotis jau prieš keletą metų. Šios paslaugos esmė paprasta: sumokėjus keliasdešimt litų mokestį, autoserviso darbuotojas atlieka automobilio apžiūrą ir jei jokių gedimų neaptinkama, važiuojama į techninės apžiūros stotį.

O jei paaiškėja, kad apžiūros dokumento gauti nepavyks dėl tam tikrų gedimų, visų pirma jie pašalinami. Ir už tai jau reikia mokėti atskirai. O svarbiausia, kad pačiam vairuotojui nereikia grūstis eilėse prie „Tuvlitos“. Už jį viską padaro šią paslaugą teikiančio serviso darbuotojas. Jei patikrinimo metu rimtų gedimų nenustatoma, pasak šios paslaugos teikėjų, vairuotojas automobilį su techninės apžiūros talonu atgauna jau tą pačią dieną.

Šią paslaugą teikiančios kompanijos „Melga“ prekybos direktorius Paulius Samėnas tikino, kad idėja sukurti iki tol Lietuvoje negirdėtą paslaugą kilo prieš keletą metų. Anot pašnekovo, jos atsiradimą paskatino nuolatinės eilės prie „Tuvlitos“.

„Projektas „techninė apžiūra be rūpesčių“ startavo prieš keletą metų ir jis labai pasiteisino. Ši idėja kartą kilo mūsų direktoriui stovint eilėje prie „Tuvlitos“. Jis turėjo labai daug darbo, bet privalėjo laukti tris valandas, kad automobiliui būtų atlikta techninė apžiūra. Ir ilgai mąstant kilo idėja padėti žmonėms“, - šios paslaugos atsiradimą prisiminė P. Samėnas.

Jo teigimu, šia naujove labiausiai domisi užimti žmonės ir moterys, kurioms techninė apžiūra kelia rimtą galvos skausmą. Be to, pašnekovas atskleidė, kad jei patikros metu nenustatoma automobilio gedimų, paslaugos kaina siekia 50 litų.

Ši idėja kartą kilo mūsų direktoriui stovint eilėje prie „Tuvlitos“. Jis turėjo labai daug darbo, bet privalėjo laukti tris valandas, kad automobiliui būtų atlikta techninė apžiūra.
Paulius Samėnas

„Su klientu susitariama, kada jam atvykti į servisą priduoti automobilio. Tuomet mūsų meistrai jį patikrina. Ir jeigu jis tvarkingas, iš karto važiuojama į techninės apžiūros stotį. Tokiu atveju automobilis vairuotojui atiduodamas per pusdienį. O jei automobilis nėra tvarkingas, meistrai suderina remonto darbų sąmatą, sutvarko automobilį ir nuveža techninei apžiūrai. Dėl apžiūros labai išgyvena moterys. Automobilis lyg ir tvarkingas, neseniai patikrintas, o atlikus apžiūrą paaiškėja, kad nedega kokia nors lemputė. Tris valandas pralaukiama eilėje ir galiausiai tenka sugrįžti dar kartą. O šią paslaugą atliekantys meistrai viskuo pasirūpina patys. Tačiau jei aptinkama rimtų gedimų, automobilis grąžinamas vėliau. Viskas priklauso nuo jų sudėtingumo“, - paslaugos principą pristatė vyras.

Ar ši paslauga legali? P. Samėnas tuo nelinkęs abejoti. Jo teigimu, tokias paslaugas teikiančios įmonės atlieka tarpininko vaidmenį. „Tie, kurie mano, kad mes išrašome taloną, klysta. Mes tokios teisės neturime. Šį dokumentą išrašo valstybinė įstaiga. Mes tik tarpininkaujame“, - teigė pašnekovas.

Paslauga populiarėja palengva

Įmonės „Žukauskas ir Ko“ direktorius Algirdas Žukauskas DELFI atskleidė, kad jo įmonė „techninės apžiūros be rūpesčių“ paslaugą teikia jau beveik metus. Jo teigimu, didžiausias susidomėjimas šia paslauga buvo praėjusių metų vasarą ir rudenį.

Direktoriaus teigimu, paslaugos kaina – 40 Lt. O atliekant didesnės apimties važiuoklės, stabdžių sistemos remonto darbus ji teikiama nemokamai.

„Paslauga minimaliai gali užtrukti 2-3 valandas, priklausomai nuo eilių techninės apžiūros centruose. Jei reikia atlikti papildomus darbus, laikas, žinoma, proporcingai didėja darbų apimčiai. Užsitęsus darbams klientui dažniausiai duodame pakaitinį automobilį“, - pasakojo A. Žukauskas.

Jis, kaip ir P. Samėnas, laikėsi nuomonės, kad ši paslauga Lietuvoje yra legali: „Ši paslauga, kaip ir visos kitos automobilių techninės priežiūros paslaugos, yra legali. Ji yra įtraukta į įmonės veiklos sąrašą.“

Įmonė „Automagija“ taip pat teikia paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Ją užsisakyti šiame autoservise galima jau pusmetį. Įmonės atstovai sakė, kad didžiulio susidomėjimo šia paslauga nėra, tačiau, jų teigimu, suinteresuotų žmonių skaičius palengva auga. Už tai, kad serviso meistras pasirūpina techninės apžiūros talonu vairuotojui tenka pakloti 50 Lt.

Ministerija: viskas legalu

Kaip šią paslaugą vertina Susisiekimo ministerija, kurios žinioje yra automobilių techninė apžiūra? Ministerijos atstovė Audronė Filimanavičienė DELFI patikino, kad ši paslauga yra tikrai legali. Tokią servisų teikiamą paslaugą, pasak pašnekovės, dažniausiai renkasi labai užimti, aukštesnes nei vidutines pajamas gaunantys vairuotojai.

„Siekdamos taupyti vairuotojų laiką kai kurios automobilių remonto įmonės pradėjo teikti paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Šios paslaugos esmė tokia: klientai palieka savo automobilį įmonės mechanikams, kurie patikrina automobilio techninę būklę, pašalina nustatytus gedimus, ir tuomet atliekama privaloma techninė apžiūra. Tačiau po automobilio būklės įvertinimo pirmiausia susisiekiama su klientu, kuriam paaiškinama, ką reikės remontuoti, kokia bus automobilio remonto sąmata. Gavę savininko leidimą, meistrai atlieka visus remonto darbus, automobilį nuvairuoja į privalomosios techninės apžiūros stotį ar centrą, kur ir atliekama techninė apžiūra, po kurios automobilis grąžinamas savininkui. Ši paslauga yra teikiama legaliai“, - dėstė A. Filimanavičienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (74)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (73)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (40)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (158)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (62)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (125)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (97)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...

Mažeikiuose perėjoje mirtinai sužalota moteris, įtariamo vairuotojo ieško policija (23)

Sekmadienio vakarą Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, perėjoje, rasta automobilio mirtinai...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausi Vilniaus viešbučių apartamentai moka 2800 eurų už naktį (94)

Prabangių viešbučių galima surasti įvairiuose miestuose, vis dėlto itin prabangių apartamentų,...