„Mirktelėti“ ilgosiomis šviesomis ir taip kitus vairuotojus įspėti apie patruliuojantį kelių policijos ekipažą – nebemadinga.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Dabar sėdint prie kompiuterio per dieną galima gauti keliasdešimt pranešimų apie tai, kur mieste stovi tarnybiniai patrulių automobiliai arba nepažymėti policijos automobiliai su įmontuota greičio fiksavimo sistema. Taip atrodo smarkiai išpopuliarėjusi šiauliečių iniciatyva socialiniame tinkle „Facebook“.

Gelbsti vairuotojus?

Prieš keletą mėnesių socialiniame tinkle „Facebook“ sukurta atvira grupė „Pagalba vairuotojams Šiauliuose“. Be paliovos augančioje bendruomenėje dabar – per 2 tūkst. narių, kurie kasdien dalijasi informacija apie policijos patruliavimą Šiauliuose.

„Juk visada užklumpa nemalonus jausmas, kai sėdėdami prie vairo pamatome pareigūnus, padėkime šito išvengti vienas kitam! Fotografuokime, rašykime pranešimus šioje grupėje, kur šiuo metu stovi policijos pareigūnai Šiauliuose ir Šiaulių apskrityje!“ – skelbia grupės aprašymas.

Būtent tokiu principu ir gyvuoja grupė. Vairuotojai, išvydę patrulių ekipažą, paskelbia, kokioje vietoje jį matė. Drąsesni pravažiuodami net spėja nufotografuoti. Pasitaiko įrašų, kuriuose už kelių eismo taisyklių pažeidimus įkliuvę vairuotojai sugeba padaryti fotoreportažą iš kelių policijos pareigūnų automobilio.

Policija iniciatyvą palaiko

Iš Etaplius.lt apie besiburiančią šiauliečių vairuotojų bendruomenę sužinoję Šiaulių pareigūnai nenustebo. „Kelių policijos pareigūnai dirba viešai, tad skelbimas apie jų darbo vietas interneto erdvėje tik eksponuoja jų darbą, – kalbėjo Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė. – Viskas, kas padeda drausminti eismo dalyvius – yra gerai.“

Pasak jos, „Facebook“ grupė užsiima savikontrole. „Žinodamas, kur stovi pareigūnas, vairuotojas gatvėje elgsis pavyzdingai. To ir siekia pareigūnai. Policijos tikslas nėra nutverti pažeidėją, policija siekia, kad jų iš viso nebūtų. Be to, nereikėtų atsipalaiduoti ir tose vietose, kur patruliai neva nestovi“, – samprotavo G. Smagriūnienė.

Etaplius.lt pašnekovė primena, kad pareigūnai dirba per parą nuolat keisdami dislokacijos vietą, todėl jei vienu metu ten patrulių nebuvo, už minutės jie gali atsirasti. Dalijimasis informacija apie patruliuojančius pareigūnus nėra baustinas.

Sumanė patrulius ištraukti iš „krūmų“

Grupę „Pagalba vairuotojams Šiauliuose“ sukūręs šiaulietis Lukas Povilaitis Etaplius.lt pasakojo, kad norėjo patruliams nebeleisti slėptis. „Idėja kilo paprastai – važiuojant keliu, kitoje kelio pusėje, būkim teisingi, pasislėpę stovėjo pareigūnai, pagalvojau, kad gyvename XXI amžiuje, visi turime išmaniuosius telefonus ir internetą jame, tai kodėl apie tai nepranešus kitiems?“, – prisiminė jaunas vaikinas.

Jis teigė, kad grupės tikslas nėra „kelių ereliams“ padėti išvengti baudų. „Grupėje tiesiog žmonės drausmina vieni kitus. Grupė labiau skirta stabdyti karą keliuose. Juk žinodami, kad pareigūnai tikrina girtumą kažkurioje miesto dalyje, visiškai neišsiblaivęs net nedrįs sėsti už vairo. Mėgėjai važinėti be diržo tiesiog žinodami, kad kažkur stebimi diržai – juos užsisegs“, – aiškino L. Povilaitis.

Etaplius.lt primena, kad patrulių veiklos instrukcijoje yra reglamentuota, jog patruliavimas yra viešas, neviešas ir mišrus, pareigūnų automobilio matomumas nėra aptartas. Policijos automobilis turi stovėti taip, kad kuo mažiau trukdytų eismui, nekeltų kokių nors grėsmių kitiems eismo dalyviams.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos prezidento rinkimai iš arti: svečiui iš Lietuvos atskleidė gudrybes specialiai DELFI iš Sankt Peterburgo (212)

Dalyvaujame, bet juk nesiruošiame laimėti. Tokia vieno kandidato atstovės nuomonė puikiai...

Didesnių atlyginimų laukiantys mokytojai ir medikai: to tikrai neužteks (4)

17,4 mln. mokytojams ir 70–60 mln. eurų medikams – tokios sumos numatytos šių specialybių...

Kas slepiasi už pigiausio skrydžio iš Vilniaus oro uosto kainos (44)

20 eurų – tiek kainavo lėktuvo bilietai į Gdanską ir atgal. Šiuo metu tai pati pigiausia...

Sparčiai augantis turistų skaičius verslininkų nedžiugina: jaučiasi kaip sovietinėje realybėje (87)

Praėjusiais metais turistų skaičius Klaipėdoje didėjo. Nors tai turėtų džiuginti regioną,...

Gyvai / LKL: „Lietuvos rytas“ namuose priima „Neptūną“ tiesioginė vaizdo transliacija (2)

„Betsafe–LKL“ čempionate šį sekmadienį krepšinio gerbėjų dėmesį kausto centrinė...

Paskaičiavo, kiek kainuotų britišką automobilį pritaikyti eismui Lietuvoje

Lietuvoje ilgai laukta, kol bus leista registruoti eismui kairiąja puse pritaikytus automobilius, o...

Lietuvos rusai balsuoja: dauguma čia gyvenančių renkasi Putiną Rusijos ambasadoje Vilniuje pasirodė ir Kirkorovas (478)

Šimtai Lietuvos rusų sekmadienį balsuoja Rusijos prezidento rinkimuose. Juos, neabejojama, laimės...

Gyvai / „Monte Clark Cup“ amerikietiškojo futbolo taurės rungtynės: „Iron Wolves“ - „Zubrs“

„Monte Clark Cup“ amerikietiškojo futbolo taurės rungtynės: „Iron Wolves“ - Minsko...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (2102)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Turtuoliai Gates'ai perspėja: gresia naujos rūšies terorizmas su baisiomis pasekmėmis (9)

Ne vėliau kaip po dešimties metų didžiausia globalia grėsme taps biologinio teroro išpuoliai....