aA
Daugybės vairuotojų diskusijų sulaukęs atvejis, kai sostinės pareigūnams teko vytis jiems nepaklususį vairuotoją, o šis vėliau trenkėsi į pareigūnų automobilį, skatina atsigręžti į tokius įvykius ir aptarti, ar šalies pareigūnai pasirengę netikėtoms gaudynėms bei kaip per vos keletą minučių galima sutramdyti bėglį. Apie tai „Laisvosios bangos“ eteryje pasakojo Vilniaus apskrities Policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas.
© DELFI / Karolina Pansevič

„Pažeidėjo sutramdymo schema buvo visiškai kitokia, tačiau viskas vystėsi labai greitai, įvyko nenumatyta situacija ir persekiojamas automobilis atsitrenkė į mūsų pareigūnų automobilį. Dar už keleto kilometrų į priekį buvo paruošta neįveikiama kliūtis – tokio tipo automobilis jos nebūtų įveikęs. Buvo nutiestas vadinamasis „ežys“, kelias užblokuotas sunkvežimiu. Į avariją patekęs ekipažas stovėjo kelio praplatėjime prieš vietą, paruoštą apsisukti. Pareigūnai, pamatę, kad automobilis artėja į jų pusę, norėjo išvengti susidūrimo, o persekiojamasis vėl pakeitė važiavimo kryptį ir atsitrenkė į policijos automobilį“, – nesenus įvykius prisiminė pašnekovas.

Anot jo, tokioje situacijoje pareigūnai privalo gerai įvertinti, kiek pažeidėjo transporto priemonė pavojingai važiuoja ir kas jame gali būti. „Ši situacija buvo dviprasmiška. Tai buvo krovininis automobilis. Pareigūnai nežinojo, kas jo viduje. Imtis kažkokių ekstremalesnių veiksmų, naudoti ginklą, ar bandyti jį nustumti į griovį, nebuvo įmanoma, nes mes nežinojome, kas jo viduje“, – sakė policijos viršininkas.

Pasak K.Lančinsko, jeigu persekiojamasis būtų važiavęs lengvuoju automobiliu ar motociklu, pažeidėjo sulaikymo planas būtų buvęs visiškai kitoks. „Kiekvienu atveju tai priklauso nuo aplinkybių – kiek eismo dalyvių yra aplinkui, kokiu greičiu transporto priemonės važiuoja, į kurią pusę. Tokioje situacijoje labai sunku nuspėti, kur toks pažeidėjas pasuks, koks jo maršrutas, kas jam šaus į galvą.“, – tikino pašnekovas.

Paklaustas apie pareigūnų galimybes vytis vasaros sezonu dažnai į gatves išvykstančius motociklus, pašnekovas sakė, jog pareigūnai turi pakankamai greitus motociklus ir yra paruošti bandymams nuo jų bėgti.

Sostinės policijos vadovo vertinimu „Volkswagen Transporter“ persekiojimas užtruko visai neilgai. „Nuo tos akimirkos, kai pareigūnai pamatė šį automobilį, iki atomazgos, praėjo maždaug septynios minutės. Jis nuvažiavo pakankamai didelį atstumą, tačiau tai įvyko dėl kelių priežasčių: buvo šventinė diena ir nebuvo daug automobilių gatvėse, antra – buvo didžiulis greitis. Tad jam sustabdyti prireikė keturių pareigūnų ekipažų“, – prisiminė „Laisvosios bangos“ pašnekovas.

Nepersekioti negalima

K. Lančinskas pripažino, kad situacija būtų susiklosčiusi kitaip, jei persekiojamo automobilio vairuotojas būtų nusprendęs pasukti ne miesto krašto link, o į centrą. „Pareigūnai būtų turėję įvertinti situaciją, nuspėti, kur link jis juda ir imtis visų įmanomų priemonių jį sustabdyti. Kadangi tokio automobilio nepersekioti neįmanoma, tad reikia jį visais įmanomais ir teisėtais būdais sustabdyti“, – tikino viršininkas.

Vilniaus apskrities policijos viršininkas sako, jog persekiojamo automobilio taranavimo scenarijus teoriškai galimas, bet tai galima daryti tik su specialiai paruoštais automobiliais, kurie priekyje turi sustiprintus rėmus, metalinius įrenginius, skirtus taranuoti ir nustumti automobilius. Kalbant apie šią situaciją to saugiai padaryti nebūtų pavykę. Paklaustas, ar policijos patruliai mokomi, kaip elgtis tokiose situacijose, K.Lančinskas teigė, kad mokymosi ir realybės lyginti nereikėtų, nes realiame gyvenime atsiranda ir daug šalutinių veiksnių.

Vienas dalykas, kai mes mokomės ir žinome, kad tai yra mokymai, kita, kai žinome, kad tokia situacija iš tiesų vyksta. Policijos pareigūnai irgi yra žmonės, jie irgi jaudinasi, o reikia greitai priimti sprendimus, kurie gali nulemti vieno ar kito įvykio baigtį“, – mąstė pašnekovas ir patikino, jog aptariamoje situacijoje savo pareigūnus vertina gerai.

Taip pat K.Lančinskas visiems eismo dalyviams priminė, kad matant, kai pareigūnai persekioja bėglį, nereikėtų imtis savarankiškų iniciatyvų. Svarbiausia pasitraukti į kelkraštį ir leisti pareigūnams dirbti savo darbą.

Įrašą galite išgirsti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelininkai atremia kaltinimus dėl nevalytų gatvių: dirbame išsijuosę (69)

Pastaroji para tapo tikru išbandymu Kauno vairuotojams. Nors ir netrūksta pranešimų bei...

Įspėjo vairuotojus: vienoje pagrindinių šalies magistralių – ypač sudėtingos eismo sąlygos (57)

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) perspėjo vairuotojus, važiuosiančius iš Vilniaus...

Kauno gatvės virto čiuožykla: pasipylė avarijos, automobiliai neužkyla į kalnus ledas ir magistralėje (196)

Pirmadienį Kaune telkšojusi sniego pliurza vakarop spustelėjus šaltukui gatves padengė ledu...

Šalyje vietomis susidarė plikledis, rūkas (1)

Šiaurės vakarų Lietuvoje bei Joniškio, Biržų ir Jurbarko rajonuose šeštadienio rytą eismo...

Kelininkai perspėja vairuotojus – savaitgalio pradžia bus sudėtinga (2)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas, perspėja kelininkai.

Top naujienos

Karbauskis dėl prezidento rinkimų turi ir abejonių: jei taip, tai turėsime problemą (159)

„Kandidatas, kurį mes patvirtinsime savo suvažiavime, taps Lietuvos Respublikos prezidentu“, -...

Linkevičius apie krizę Britanijoje: vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas (36)

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas , Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės...

Nuo tuberkuliozės niekas neapsaugotas: lėtai progresuojančia ir labai pavojinga liga galima užsikrėsti bet kur simptomai

„Niekas nepasaugotas nuo tuberkuliozės. Kiekvienas kvėpuojantis gali ja užsikrėsti, – sako...

Gyvai / Devintą dieną Dakare finišą pasiekė visi lietuviai: vieni skrido, kiti – klimpo ir gedo atnaujinta 20.41 val. (368)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Britų parlamentas sprendžia premjerės likimą aklavietė dėl „Brexit“ toliau – nepramušama (39)

Didžiosios Britanijos parlamentas trečiadienio vakarą po ilgų debatų balsuoja dėl...

Per pratęsimą palūžęs „Rytas“ nusileido ALBA komandai su puikiu Giedraičiu (70)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės „Top-16“ etape patyrė antrąjį pralaimėjimą...

Atostogauti ketinę lietuviai niršta: kelionių organizatoriai be perspėjimo atšaukė keliones (40)

Poilsines keliones į Tenerifę Ispanijoje nusipirkę lietuviai pasipiktino, kai gavo laiškus iš...

Atostogos lietuvių pamėgtoje saloje: maistas už centus ir pikantiški pasiūlymai gatvėje (64)

Balis – unikali Indonezijai priklausanti sala, kurią dabar renkasi kone visi, galintys keliauti...

Santykių ekspertas Darius Ražauskas: neištikimam vyrui reikalinga „šoko terapija“ (7)

Su neištikimybe susiduria daugybė porų - vienos kaip mat išsiskiria, kitos bando lipdyti...

Beatos Nicholson čanachai priminė vaikystę: siūlo išbandyti kelis receptus (8)

Galbūt tai nėra kasdienis patiekalas, o labiau savaitgalio projektas, bet jei turite šiuos indelius...