aA
Gausias poilsiautojų minias traukiantis Lietuvos pajūrio kurortas vasarą žmones pasitiko kitoks – Palangos Vytauto gatvėje pakeistas eismas. Kurorte taksi vairuotoju dirbantis Alvydas neslepia, kad automobilių vairuotojai keiksnoja eismo permainas – dabar tenka stebėti ne tik žioplinėjančius pėsčiuosius, bet ir po kelią drąsiai važinėjančius dviratininkus.
© DELFI montažas

„Jau net nepamenu, kiek laiko dirbu taksi vairuotoju, tačiau eismo pakeitimai ne į gera. Gal dviratininkams ir patogiau, bet automobilių vairuotojams kur kas sunkiau važiuoti. Norėdami prasilenkti dviratininkai neišsitenka jiems skirtose juostose ir išvažiuoja į automobiliams skirtą juostą. Be to, tenka spėlioti, ką darys dviratininkas, jei važiuoja ta pačia kryptimi, kaip automobilis – jie mūsų nemato. Dviratininkams skirta juosta turistai važinėjosi ir keturračiais, ir velomobiliais su jais prasilenkti dar sunkiau, mat jie dar ir lenkia dviratininkus“, – sako Alvydas.

Rudenį nuo turistų besiilsinti Palanga vilioja aplinkinių miestelių gyventojus. Apie 15 kilometrų dviračiais prie jūros atmynusi pora neslepia, kad jie dažnai važiuoja automobiliams skirta juosta, o pakeitimus vertina teigiamai – dviratininkams daugiau vietos.

„Gerai, kad platesnės juostos dviratininkams, nors, manau, automobilių vairuotojams vienpusis eismas gana nepatogus. Tenka ratą apvažiuoti, jei pravažiuoja kokį posūkį“, – įvestino situaciją dviračiu atvykusi moteris.

Kartu su ja dviračiu atmynęs vyras sako, kad jo nuomone dviratininkai kurorto gatvėse labiau pageidaujami, nei automobiliai, na o jei jau automobilių vairuotojams teks važinėtis ratais – kiek jau čia tos Palangos.

Palangos miesto mero pavaduotojo Rimantas Antanas Mikalkėnas paaiškino, kas pirmą kartą Palangoje imtasi eismo pakeitimų siekiant sumažinti automobilių srautus kurorto centre.

Eismo pokyčiais Vytauto gatvėje siekta ne tik apriboti automobilių srautą, mažinti oro taršą pajūryje, bet ir suteikti papildomą erdvę dviratininkams bei velomobiliams. Juo labiau kad šių ekologiškų transporto priemonių populiarumas Palangoje kasmet tik auga. Vytauto gatvė, ypač vasarą, būdavo labai apkrauta automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismo, o visų eismo dalyvių judėjimą apsunkindavo dar ir vasaros transporto priemonės – velomobiliai. Vytauto gatvėje skyrus eismo juostas dviratininkams, saugesni tapo ir pėstieji, kadangi dviračiai bei velomobiliai dabar važiuoja ne šaligatviais (tai dažnai pasitaikydavo anksčiau), o gatve“, – paaiškino eismo naujovių sprendimą R. A. Mikalkėnas.

Žadama, kad eismo permainos dar bus tobulinamos.

„Įgyvendinti eismo pokyčiai pasiteisino, iki vasaros planuojama dviratininkų juostas nuo automobiliams skirtos dalies atskirti fizinėmis priemonės, tad dviratininkai taps dar saugesni. Šiuo metu renkamasi, kokios priemonės būtų efektyviausios – jos turi tinkamai atlikti savo funkciją bei būtų reprezentatyvios“, – ateities planus atskleidė R. A. Mikalkėnas.

Žadamos permainos turėtų apsaugoti ir automobilių vairuotojus nuo žioplinėjančių dviratininkų, taip tikimasi maksimaliai išvengti nelaimių kelyje.

Anot savivaldybės atstovo, planuojama skirti dar daugiau investicijų dviračių takų gerinimui. O iš ko – tikrai yra, mat per vasaros sezoną surinkta nemažai rinkliavų už automobilių stovėjimą.

„Rinkliava renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d., kitu laiku automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse yra nemokamas. Už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse 2017 m. buvo surinkta 392 tūkst. 761 euras. Priklausomai nuo miesto zonos, rinkliava už automobilio stovėjimą vieną valandą buvo 0,6 euro, 1,2 euro arba 1,7 euro. Automobilį pastatyti stovėjimo aikštelėje kainavo 1 eurą už valandą“, – nurodė Palangos miesto mero pavaduotojas.

Poilsiautojus kitą vasarą Palanga pasitiks dar labiau atsinaujinusi.

„Dviračių takų skaičius Palangoje kasmet vis auga, ne išimtis ir šie metai. Šiuo metu vyksta Vanagupės gatvės atkarpų nuo Klaipėdos plento iki Vytauto gatvės ir nuo Vytauto gatvės iki Šilo gatvės remontas, kurio metu iki gruodžio vidurio bus atnaujinta ne tik gatvės danga, bet ir šaligatvis – čia įrengiama dviratininkams skirta juosta. Pėsčiųjų – dviratininkų takas šį rudenį įrengtas ir kitoje Vanagupės gatvės dalyje – atkarpoje Vytauto g. iki Lino tako. Tad dabar dviračiu galima patogiai ir saugiai nuvažiuoti iš Vytauto, Vanagupės gatve bei Lino taku iki pat jūros“, – aiškino R. A. Mikalkėnas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vykstantiems į užsienį automobiliu paaiškino, ką reiškia gestai ir kaip pildyti eismo įvykio deklaraciją (4)

Vasaros atostogas keliaujant automobiliu susiplanavę žmonės paprastai atidžiai išstudijuoja...

Važiuojate į pajūrį – nusiteikite, kad kelionė bus 1,5 valandos ilgesnė (96)

Ties Kaunu vykstanti magistralės A1 rekonstrukcija užsitęs iki vasaros pabaigos ir, panašu, taps...

Karščiai avarijų skaičių išaugino dukart: neturintiems kondicionieriaus pataria dieną nevairuoti (11)

Lietuvą užklupę tropiniai karščiai ir 30 laipsnių dienomis viršijanti oro temperatūra...

Iki 38 laipsnių įkaistančio mokyklinio autobuso vairuotojas: vairuoju kaip zombis ką daryti, jei pasijutote blogai (31)

Daugiau nei 30 laipsnių karštis lauke, automobilio viduje išauga dar bent 10 laipsnių....

Vairuotojus įspėjo atidžiai važiuoti „žieduose“ – daugėja tyčia sukeltų avarijų (78)

Draudikai pastebi, kad inscenizuotų eismo įvykių problema Lietuvoje – vis dar aktuali. Kasmet...

Top naujienos

Rajonas, kuriame garbina nusikaltėlius: kuo daugiau žmonių nužudei – tuo „kietesnis“ esi (51)

„Narkotikus parduodi ar žmones žudai?“ - entuziastingai klausia maždaug dešimties metų...

Smurto banga Lietuvoje tęsiasi: ekspertai atvėrė didįjį skaudulį šeimose (137)

Šiuo metu visuomenė taip sparčiai keičiasi, kad žmogaus psichika net nelabai sugeba taip...

Ką pasauliui sumelavo Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kūrėjai? (134)

Penkių serijų HBO televizijos serialas „ Černobylis “ žaibiškai sudrebino pasaulį ir, vos...

Į Lietuvą sugrįš +32 laipsnių karštis: žada audringą savaitės pabaigą (2)

Pirmoji šios savaitės diena numatoma debesuota su pragiedruliais. Tankesni debesys plauks per...

Per anksti gimus dukrelei Daivai Tamošiūnaitei teko išmokti svarbiausių motinystės principų: esmines taisykles padiktavo gamta (39)

Radijo, TV laidų, renginių vedėja, filmų įgarsintoja Daiva Tamošiūnaitė nuo vaikystės buvo...

Pasaulines mėsos kainas keičia kiaulių maras Kinijoje sugriuvo 2 mlrd. dolerių vertės nelegali rinka (11)

Kinijos pastangos sustabdyti afrikinį kiaulių maro plitimą užveria duris mėsos prekybai juodojoje...

Rimvydas Valatka. Lietuva kaip Zobovas su meška narve (216)

Naujoji koalicija kelinta savaitė statoma ne ant kokio tai naujo pamato, o vis pašnekant, ką ji...

Buvęs apsaugininkas papasakojo, kas nedavė ramybės karalienei: po šio susitikimo princesė Diana išbėgo apsiverkusi (10)

Buvęs karališkosios šeimos apsaugos pareigūnas papasakojo, kad princesė Diana iš susitikimo su...

Gudžius „Deimantinėje lygoje“ neprilygo įspūdingai diską metusiems varžovams (13)

Sekmadienio vakarą Maroko sostinėje Rabate vykusio šeštojo IAAF „Deimantinės lygos“ etapo...