aA
Seniai praeityje tie laikai, kai patekus į eismo įvykį patiems vairuotojams tekdavo tartis dėl avarijos metu patirtų nuostolių atlyginimo. Šiandien tuo pasirūpina draudimo bendrovės, kurių ekspertai įvertina eismo įvykio aplinkybes bei patirtą žalą ir išmoka nukentėjusios transporto priemonės savininkui jam priklausančią draudimo išmoką. Vairuotojams tereikia prisiminti vieną svarbų formalumą – teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Pasakė, kada po avarijos draudimo išmoka gali vėluoti: viskas dėl vairuotojų kaltės
© Įmonės archyvas

Visgi draudimo bendrovės „Ergo“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas sako, kad tai padaryti vairuotojams pavyksta dar ne visada.

Klaidas lemia skubėjimas ir stresas

„Mūsų ekspertus pasiekia išties nemaža neteisingai, ne iki galo ar neįskaitomai užpildytų eismo įvykio deklaracijų. Dėl tokių dokumentų žalos administravimo procesas apsunkinamas ir gali užtrukti. Dėl to vairuotojus visuomet raginame į deklaracijos pildymą nežiūrėti pro pirštus ir verčiau skirti tam kiek daugiau laiko eismo įvykio vietoje, nei vėliau bandyti įrodyti savo tiesą ir papildomai aiškintis eismo įvykio aplinkybes su ekspertais“, – sako R. Bieliauskas.

Draudikų atstovas pažymi, kad neretai klaidų eismo įvykių deklaracijose įsivelia ar visi reikiami dokumento laukeliai neužpildomi dėl eismo įvykio metu patirto streso, o taip pat dėl skubėjimo.

„Žinoma, pasitaiko įvairių situacijų, tačiau stresas ir skubėjimas yra vieni pagrindinių netinkamą deklaracijų užpildymą lemiančių veiksnių. Išgąstis ir susijaudinimas, o neretai ir pyktis, neabejotinai yra daugelio net ir smulkių eismo įvykių palydovas. Tad, ypač tais atvejais, kai eismo įvykio deklaraciją vairuotojai pildo pirmą kartą, dažnai pamirštama įrašyti visą privalomą informaciją, pribraukoma, rašoma ant nubraukto teksto viršaus ar netgi pamirštama deklaraciją pasirašyti. Dėl to prieš pildant eismo įvykio deklaraciją visuomet reikėtų pasistengti nusiraminti“, – sako draudikų atstovas.

Anot R. Bieliausko, deklaracijos taip pat neretai užpildomos atsainiai, kai vairuotojai labai skuba, nes vėluoja į darbą ar svarbų susitikimą. Visgi draudimo eksperto teigimu, eismo įvykis yra viena iš tų aplinkybių, dėl kurios vėlavimas daugeliu atveju gali būti pateisinimas.

„Deklaraciją reikėtų stengtis pildyti tvarkingai, įskaitomai. Jei susimaišoma, padaroma klaidų, verčiau imti švarią deklaracijos formą ir pildyti ją iš naujo, nei braukyti, įvairiomis rodyklėmis, simboliais ar prierašais bandyti paaiškinti, kas turėta omenyje. Taip pat reikėtų pasistengti kuo tiksliau aprašyti avarinę situaciją, nubraižyti jos schemą, kartu vengiant bereikalingos informacijos. Kitaip tariant, iš deklaracijos draudimo bendrovės ekspertams turi būti aišku, kaip ir kokiomis aplinkybėmis įvyko eismo įvykis“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Tartis „gražiuoju“ neverta

Žinoma, kartais dėl šių aplinkybių nesutaria ir patys vairuotojai. Tokiais atvejais, anot R. Bieliausko, reikia kviesti policijos pareigūnus, kurie padeda įvertinti situaciją ir nustato avarijos kaltininką.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai avarijos kaltininkas daro spaudimą kitam eismo įvykio dalyviui prisiimti kaltę, bando įtikinti sava įvykių versija ar netgi grasina, siūlo nefiksuoti eismo įvykio ir susitarti „gražiuoju“. Tokiam spaudimui ir grasinimams pasiduoti tikrai nereikėtų, o bet kokius kylančius ginčus derėtų spręsti tik su policijos pareigūnų pagalba. Kitu atveju galima prarasti teisėtai priklausančią draudimo išmoką“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Pasitaiko, kad tarp vairuotojų, patekusių į eismo įvykį, kyla neaiškumų ir nesutariama, kas kaltas. Tokiu atveju svarbu užfiksuoti nutikimą ir, tik turint įvykį įrodančias fotografijas, patraukti automobilius į šoną ir pradėti pildyti deklaraciją.

„Kol nesutarta dėl kaltės ir nuotraukose neužfiksuota automobilio padėtis po įvykio, transporto priemonių nereikėtų patraukti į šoną. Šią padėtį ir transporto priemonėms padarytus apgadinimus iš įvairių rakursų derėtų užfiksuoti – nuotraukas vėliau galima perduoti draudikams. Jei būta avarijos liudininkų, taip pat verta paprašyti jų kontaktų. Kilus neaiškumams, liudininkai gali padėti išaiškinti situaciją“, – sako R. Bieliauskas.

Greičiau gauti išmoką padeda inovacijos

Klaidų pildant eismo įvykio deklaraciją išvengti galima ir deklaracijas pateikiant per elektroninių deklaracijų platformą. Naudojantis svetaine www.draudimoivykiai.lt eismo įvykius vairuotojai deklaruos ir greičiau, ir paprasčiau.

Draudimo eksperto teigimu, užpildytą eismo įvykio deklaraciją pateikus draudikams laukia žalos įvertinimo procesas. Šiandien jį palengvinti gali ir išmaniosios technologijos. R. Bieliausko teigimu, užfiksuoti eismo įvykio metu patirtus apgadinimus draudimo bendrovės klientai gali naudodamiesi „ERGO Smart“ įrankiu, kuris leidžia greičiau įvertinti ir atlyginti žalą.

Tiesa, R. Bieliauskas pažymi, kad net ir žalą fiksuojant šiuo išmaniuoju įrankiu, teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją yra labai svarbu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.4286

Ką svarbu žinoti, kad leidžiantis į keliones automobiliu naktį nepritrūktų šviesos?

Vasarai įpusėjus ir dienoms pradedant trumpėti, verta didesnį dėmesį skirti automobilio...

Išvažiuojantys iš miestų ilgąjį savaitgalį pradeda spūstyse: eismo situacija dar gali prastėti

Prasidedant ilgajam Žolinių savaitgaliui, o tautiečiams traukiant poilsiauti, miestuose jau ėmė...

Vilniečiai susirūpino, ką reiškia ant stulpų atsiradusios mėlynos rodyklės: ar tikrai jas reikia ignoruoti?

Kintantys kelio ženklai vairuotojų jau nestebina, tačiau nedidelėse švieslentėse atsiradusios...

Nuo motociklų triukšmo pavargusiems vilniečiams gerų žinių nėra: kol kiti miestai dalina baudas, Vilniaus savivaldybė nemato problemos (2)

Nors kalbant apie motociklininkus dažnai akcentuojama, jog kasmet kyla nemažai problemų, dėl to,...

Apmaudi avarija sostinėje sukėlė diskusijas: kas kaltas jei abu vienu metu važiavo atbulomis?

Įvykus eismo įvykiui neretai vairuotojai jau žino, kieno neapdairumas pridarė bėdos. Vis dėlto,...

Top naujienos

Delfi PliusVytenis Miškinis

Penkiamečio ir jo močiutės egzekucija tapo neįminama mįsle: siaubinga tiesa paaiškėjo tik dėl vienos klaidos

Vėlų vakarą namo grįžusi klaipėdietė ant lovos rado negyvą penkiametį sūnų, šalia mėtėsi...

Kaip baltarusiai Lietuvos pareigūną „kava vaišino“: per 17 minučių sugriovė karjerą

Per septyniolika minučių Lietuvos pareigūnas sugriovė savo karjerą – per šį laiką net iš...

Delfi PliusParengė Vytautė Merkytė

Sprogimas, kurio jėga 1000 kartų galingesnė nei bomba, numesta ant Hirošimos: prireikė 105 metų, kad sužinotume, kas nutiko Sibire

1908 metų birželio 13 dieną, apie 7 val. ir 17 min., virš vienos iš atokiausių Žemės vietų...

Palanga nusivylę lietuviai poilsiautojai plūsta į Latvijos kurortą: čia ir kainos, ir tvarka glosto širdį (1)

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms...

Delfi Plius DELFI; Alberto Nardelli, Alex Wickham, Jennifer Jacobs

Rusija naršo pasaulį ieškodama pastiprinimo dėl Ukrainos: tikina, kad pagalbos ranka jau ištiesta

Prekybos laivas, kuriam taikomos JAV sankcijos, praėjusio mėnesio pabaigoje pakeliui iš Sirijos į...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Prieš 350 metų nuskendusiame ispanų laive narai aptiko stulbinantį lobį: 13 km ruože po vandeniu – 3,5 mln. neįkainojamų brangenybių

Istorijos apie užkastus lobius ir turtų kupinus nuskendusius laivus – nuo piratų legendų iki...

Rusijoje kalėti iki gyvos galvos nuteistas milijardierius Nevzlinas: šita rusų dalis ir taps grėsme Putinui (3)

V. Putino psichologinė ir fizinė būklė taps vis prastesnė, jeigu jo kariuomenei Ukrainoje ir...

Karas Ukrainoje. Ukraina teigia sunaikinusi „Vagner“ samdinių bazę Melitopolio meras – apie smūgį geležinkelio tiltui: iš Krymo nebevažiuos jokie kariniai traukiniai

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Europos plaukimo čempionate – bronzinis Teterevkovos finišas Šidlauskas į finalą nepateko (1)

Romoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate 50 metrų baseine pirmadienį dar vieną bronzos...