aA
Seniai praeityje tie laikai, kai patekus į eismo įvykį patiems vairuotojams tekdavo tartis dėl avarijos metu patirtų nuostolių atlyginimo. Šiandien tuo pasirūpina draudimo bendrovės, kurių ekspertai įvertina eismo įvykio aplinkybes bei patirtą žalą ir išmoka nukentėjusios transporto priemonės savininkui jam priklausančią draudimo išmoką. Vairuotojams tereikia prisiminti vieną svarbų formalumą – teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Pasakė, kada po avarijos draudimo išmoka gali vėluoti: viskas dėl vairuotojų kaltės
© Įmonės archyvas

Visgi draudimo bendrovės „Ergo“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas sako, kad tai padaryti vairuotojams pavyksta dar ne visada.

Klaidas lemia skubėjimas ir stresas

„Mūsų ekspertus pasiekia išties nemaža neteisingai, ne iki galo ar neįskaitomai užpildytų eismo įvykio deklaracijų. Dėl tokių dokumentų žalos administravimo procesas apsunkinamas ir gali užtrukti. Dėl to vairuotojus visuomet raginame į deklaracijos pildymą nežiūrėti pro pirštus ir verčiau skirti tam kiek daugiau laiko eismo įvykio vietoje, nei vėliau bandyti įrodyti savo tiesą ir papildomai aiškintis eismo įvykio aplinkybes su ekspertais“, – sako R. Bieliauskas.

Draudikų atstovas pažymi, kad neretai klaidų eismo įvykių deklaracijose įsivelia ar visi reikiami dokumento laukeliai neužpildomi dėl eismo įvykio metu patirto streso, o taip pat dėl skubėjimo.

„Žinoma, pasitaiko įvairių situacijų, tačiau stresas ir skubėjimas yra vieni pagrindinių netinkamą deklaracijų užpildymą lemiančių veiksnių. Išgąstis ir susijaudinimas, o neretai ir pyktis, neabejotinai yra daugelio net ir smulkių eismo įvykių palydovas. Tad, ypač tais atvejais, kai eismo įvykio deklaraciją vairuotojai pildo pirmą kartą, dažnai pamirštama įrašyti visą privalomą informaciją, pribraukoma, rašoma ant nubraukto teksto viršaus ar netgi pamirštama deklaraciją pasirašyti. Dėl to prieš pildant eismo įvykio deklaraciją visuomet reikėtų pasistengti nusiraminti“, – sako draudikų atstovas.

Anot R. Bieliausko, deklaracijos taip pat neretai užpildomos atsainiai, kai vairuotojai labai skuba, nes vėluoja į darbą ar svarbų susitikimą. Visgi draudimo eksperto teigimu, eismo įvykis yra viena iš tų aplinkybių, dėl kurios vėlavimas daugeliu atveju gali būti pateisinimas.

„Deklaraciją reikėtų stengtis pildyti tvarkingai, įskaitomai. Jei susimaišoma, padaroma klaidų, verčiau imti švarią deklaracijos formą ir pildyti ją iš naujo, nei braukyti, įvairiomis rodyklėmis, simboliais ar prierašais bandyti paaiškinti, kas turėta omenyje. Taip pat reikėtų pasistengti kuo tiksliau aprašyti avarinę situaciją, nubraižyti jos schemą, kartu vengiant bereikalingos informacijos. Kitaip tariant, iš deklaracijos draudimo bendrovės ekspertams turi būti aišku, kaip ir kokiomis aplinkybėmis įvyko eismo įvykis“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Tartis „gražiuoju“ neverta

Žinoma, kartais dėl šių aplinkybių nesutaria ir patys vairuotojai. Tokiais atvejais, anot R. Bieliausko, reikia kviesti policijos pareigūnus, kurie padeda įvertinti situaciją ir nustato avarijos kaltininką.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai avarijos kaltininkas daro spaudimą kitam eismo įvykio dalyviui prisiimti kaltę, bando įtikinti sava įvykių versija ar netgi grasina, siūlo nefiksuoti eismo įvykio ir susitarti „gražiuoju“. Tokiam spaudimui ir grasinimams pasiduoti tikrai nereikėtų, o bet kokius kylančius ginčus derėtų spręsti tik su policijos pareigūnų pagalba. Kitu atveju galima prarasti teisėtai priklausančią draudimo išmoką“, – pabrėžia R. Bieliauskas.

Pasitaiko, kad tarp vairuotojų, patekusių į eismo įvykį, kyla neaiškumų ir nesutariama, kas kaltas. Tokiu atveju svarbu užfiksuoti nutikimą ir, tik turint įvykį įrodančias fotografijas, patraukti automobilius į šoną ir pradėti pildyti deklaraciją.

„Kol nesutarta dėl kaltės ir nuotraukose neužfiksuota automobilio padėtis po įvykio, transporto priemonių nereikėtų patraukti į šoną. Šią padėtį ir transporto priemonėms padarytus apgadinimus iš įvairių rakursų derėtų užfiksuoti – nuotraukas vėliau galima perduoti draudikams. Jei būta avarijos liudininkų, taip pat verta paprašyti jų kontaktų. Kilus neaiškumams, liudininkai gali padėti išaiškinti situaciją“, – sako R. Bieliauskas.

Greičiau gauti išmoką padeda inovacijos

Klaidų pildant eismo įvykio deklaraciją išvengti galima ir deklaracijas pateikiant per elektroninių deklaracijų platformą. Naudojantis svetaine www.draudimoivykiai.lt eismo įvykius vairuotojai deklaruos ir greičiau, ir paprasčiau.

Draudimo eksperto teigimu, užpildytą eismo įvykio deklaraciją pateikus draudikams laukia žalos įvertinimo procesas. Šiandien jį palengvinti gali ir išmaniosios technologijos. R. Bieliausko teigimu, užfiksuoti eismo įvykio metu patirtus apgadinimus draudimo bendrovės klientai gali naudodamiesi „ERGO Smart“ įrankiu, kuris leidžia greičiau įvertinti ir atlyginti žalą.

Tiesa, R. Bieliauskas pažymi, kad net ir žalą fiksuojant šiuo išmaniuoju įrankiu, teisingai užpildyti eismo įvykio deklaraciją yra labai svarbu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.4286

Perspėjo paspirtukininkus: pernai dėl eismo įvykių teko išmokėti 61 tūkst. eurų, šiemet prognozuoja dar daugiau (46)

Kasmet pavasarį gatvėse pastebima vis daugiau elektrinių paspirtukų vairuotojų. Draudikai...

Didesnio pravažumo furgonų privalumai atsiskleidžia kebliose situacijose

Idealiomis sąlygomis norėtųsi važinėti tik asfalto danga, niekuomet nenusukti nuo kelio, tačiau...

To nežino daugelis vairuotojų: jei po avarijos draudikams užklius padangos, kišenė gali gerokai patuštėti (17)

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 dienos, tuo...

Papasakojo apie mažalitražius: kodėl dažnas nenori sėsti į automobilį su „pieno pakelio“ dydžio varikliu (129)

Didesnis išmetamųjų dujų kiekio mažinimas, ekologiškumas ir kylančios degalų kainos prisideda...

Kelininkai: naktį šalies vakaruose gali pašalti iki 5 laipsnių šalčio (1)

Šeštadienio pavakare Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis...

Top naujienos

KT sprendimas nubraukė tiesioginius merų rinkimus: pasipylė reakcijos pildoma (321)

Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl tiesioginių merų rinkimų, pasipylė politikų reakcijos....

Silvija Skvernelė: jautėmės įžeisti, įskaudinti (95)

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio sutuoktinė Silvija Skvernelė teigia, kad jai net nekilo...

Duris atvėrė didžiųjų prekybos centrų parduotuvės: prie kai kurių pirkėjai lūkuriavo nuo pat ryto (10)

Pirmadienį po 4 mėnesių pertraukos lankytojams duris atveria didžiuosiuose prekybos centruose...

Nemokamų atostogų mastas „Linavos“ įmonėse patraukė Seimo dėmesį: tai darbo specifika ar vagystė? (58)

„Sodros“ duomenimis, 2020 metais vidutinė vienam darbuotojui tenkanti nemokamų atostogų trukmė...

Bendražygiai – apie naujausius įvykius dėl Navalno: apėmė siaubas Kremlius: mes nesekame kalinių sveikatos būklės (59)

Rusijos kalėjimų tarnyba pirmadienį paskelbė, kad kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas...

Nuo COVID-19 mirė 26-erių raseiniškis: į ligoninę atvežtas namuose prasirgęs 10 dienų (480)

Raseinių rajone praėjusią savaitę COVID-19 liga pasiglemžė dar vieną jauną gyvybę. Mirė vos...

Istorinis įvykis Marse: NASA bepilotis orlaivis pakilo į pirmąjį skrydį (2)

Eksperimentinis NASA bepilotis orlaivis „Ingenuity“ pirmadienį Marse pakilo į istorinį, nors ir...

Kremlius širsta: Čekijos sprendimas buvo provokuojantis „Kategoriškai nesutinkame“ (34)

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Čekijos sprendimas išsiųsti iš šalies 18 rusų...

Kaunietė pasibaisėjo miesto gyventojais: panašu, kad Laisvės alėjoje ganosi tikros kiaulės (2)

Atšilus orams, kartu su minia žmonių į pagrindines gatves sugrįžta ir krūvos šiukšlių....