aA
Norint žiemą išvengti liūdnų pasekmių, reikia patikrinti aušinimo skysčio kiekį automobilio radiatoriuje ir jo užšalimo temperatūrą. Jei jūsų automobilio aušinimo sistema pripildyta vandens, tai per šalčius radiatoriuje jis užšalęs reiškia tik vieną – cilindrų blokas suskils ir teks jį taisyti. Norint išvengti nemalonumų, reikia laiku į sistemą supilti atsparaus šalčiui antifrizo.
Parenkite automobilį artėjantiems šalčiams
© Corbis

Neužšąlantis skystis aušinimo sistemai – techninio etilenglikolio ir distiliuoto vandens mišinys, neužšąlantis esant 40 ar 65 laipsnių šalčiui. Tačiau ir tada skystis nesušąla į ledą, jis tampa tiršta mase, kuri nekenkia nei radiatoriui, nei variklio cilindrų blokui.

Automobilių vairuotojai dažnai susiduria su problema, kaip išsirinkti antifrizą – pirkti brangų ar pigų, kokios spalvos rinktis. Renkantis antifrizą, reikia kreipti dėmesį ne tik į jo kainą ir šalį gamintoją. Antifrizas – tai vienas iš tų produktų, kurių kokybės neįmanoma nustatyti perkant – jo eksploatavimo pliusus ir minusus galėsite pamatyti tik tada, kai pradėsite naudoti. Jokiu būdu nepirkite neaiškios kilmės skysčio, supilto į įtarimų keliančią pakuotę.

Geras antifrizas turi ne tik aušinti variklį, bet ir atlikti kitas funkcijas: neužvirti, esant bet kokiai leidžiamai variklio darbinei temperatūrai, pasižymėti geru šilumos sugėrimu, laidumu šilumai, neputoti, nekenkti vamzdeliams ir tarpinėms, turėti tepamųjų savybių. Jeigu antifrizas gaminamas pagal visas taisykles, jame gausu specialių priedų: antikorozinių, neleidžiančių suputoti, tepančių ir panašiai.

Pagrindinė antifrizo sudedamoji dalis yra etilenglikolis, kuris ir lemia antifrizo kainą.

Šiuo metu rinkoje parduodamo antifrizo gamintojai teigia, kad jis gali tarnauti 3–5 metus, bet, jei daug važinėjate ir turite galimybių, galite jį keisti ir kartą per metus. Jei tokios galimybės neturite, vis tiek nereikėtų laukti iki leistinos ribos. Verčiau skystį pasikeiskite anksčiau.

Langų ploviklis

Tikriausiai visiems žinoma, kad, nukritus oro temperatūrai iki minusinės, būtina vasarinį langų ploviklį keisti į žieminį.

Tačiau apie šį potencialų problemų šaltinį dažnas vairuotojas pamiršta. O užšalęs vanduo sugadina siurbliuką, užkemša žarneles, išardo jungtis ir pakenkia purkštukams. Taigi, dar neprasidėjus šalčiams, būtina išpurkšti visą bakelyje esantį vasarinį langų plovimo skystį ir pripildyti jį skirtu žiemai.

Ne visi plovikliai kokybiški. Šiuo metu rinkoje siūloma daug įvairių langų ploviklių: skiriasi jų sudėtis, kvapas ir bakelių forma. Tačiau tikriausiai pastebėjote, kad dauguma pigiausių langų ploviklių nėra geros kokybės: skystis, išgaravus alkoholiui, tuoj pat prišąla prie lango, dažnai yra aštraus, nemalonaus kvapo, o valomas langas apsitraukia riebaline plėvele. Šie niuansai yra ne tik nemalonūs vairuotojams, bet ir apsunkina matomumą, vairavimo sąlygas žiemą.

Keičiant langų ploviklį nereikia pamiršti, kad neužtenka tik supilti į bakelį naujo, žiemai skirto skysčio. Būtina, kad naujas skystis užpildytų visą sistemą. Ypač kruopščiai tai turėtų atlikti vairuotojai tų automobilių, kurių lempos ir užpakaliniai stiklai yra plaunami.

Savininkai kartais tik supila į bakelį naują skystį ar tiesiog įpila koncentrato į esantį ploviklį, apipurškia priekinį stiklą ir įsivaizduoja, kad darbas atliktas.

Ilgoje apipurškimo sistemoje vis tiek liko seno vasarinio skysčio. Esant šaltiems orams, jis sušals į ledą, o šis pažeis visą sistemą. Tokių automobilių savininkai būtinai turi perleisti naują skystį pro visą sistemą. Jis turi pasipilti ir iš lempų, ir iš užpakalinio lango apiplovimo purkštukų. Tam gali tekti sunaudoti apie litrą skysčio, tačiau jis kainuos tikrai pigiau, nei sistemos taisymas.

Kitos smulkmenos

Aišku, vienas iš pagrindinių daiktų, kurį turi turėti vairuotojas atėjus šalčiams, yra ledo gramdiklis. Todėl būtinai įsigykite jį, jei dar neturite, kad skubant į darbą netektų sukti galvos, kuo valyti apšalusius automobilio langus.

Tačiau užšalusių automobilio langų galima ir negrandyti, nes parduotuvėse jau galima įsigyti specialių ledą tirpdančių priemonių.

Naudinga turėti žieminius stiklų valytuvus. Pagrindinis jų privalumas – jie niekada neapšąla, todėl efektyviai nuvalo stiklus. Pagrindinis trūkumas – tokius valytuvus nuolat vagia.

Žiemą dažnai užšąla automobilio spynelės ir durelės, ilgainiui durelių gumos ima plyšinėti. Kad to išvengtumėte, patartina jas patepti silikoniniu tepalu – jis apsaugo gumą.

Esant minusinei temperatūrai užšąla vanduo. Jam susikaupus kai kuriose automobilio vietose, neišvengiamai susidursite su prob-lemomis. Paprasčiausia priemonė, kad neužšaltų, – lašelis grafitinio aliejaus, jo rasite kiekvienoje automobilių dalių parduotuvėje.

Prasidėjus šalnoms, geriau nenaudokite mašinos rankinio stabdžio. Stabdžio trinkelės gali prišalti prie diskų arba būgnų. Tada mašina jau niekur nevažiuos.

'Sekundė“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Papasakojo, be ko į automobilį geriau nesėsti, kai į kelionę išsirengiama su vaikais

Net neabejojama, kad pasibaigus koronaviruso pandemijai pasaulis nebebus toks pat, koks buvo. Vienas...

Vasara motociklininkams – negailestinga: žudo ne tik klaidos, bet ir sėdintys automobiliuose (42)

Lietuvą lepinantys šilti ir sausi orai ne vieną paskatina ne tik išeiti pasivaikščioti, tačiau...

Planuojančius kelionę nuosavu automobiliu įspėjo: nepaisydami šių taisyklių galite būti nubausti (87)

Vis dažniau, planuodami atostogas, į kelionę nusprendžiame leistis automobiliu. O ir šią...

Nuo beveik 4000 sužeistųjų keliuose per metus iki 0: kaip to pasiekti? (1)

Europos Sąjungoje, kur avaringumas vidutiniškai yra vienas mažiausių, per dieną keliuose...

Vairuojantys automobilius su „automatu“ turėtų susirūpinti: gali tekti pakloti tūkstančius (387)

Kad tepalus automobilio variklyje reikia keisti periodiškai, žino kiekvienas, tačiau specialistai...

Top naujienos

Slaptoje partijos analizėje – netikėti rinkimų baigties scenarijai ir keistos koalicijos (75)

Artėjant Seimo rinkimams partijos aktyviai tyrinėja ne tik jų pačių, bet ir galimų partnerių ir...

Atgauti pinigus už neįvykusias keliones nepadeda net oficialūs sprendimai (27)

Seimas apsisprendė, kad dėl pandemijos į suplanuotas keliones negalėję išvykti asmenys...

Norint dirbti šį darbą nereikia ilgai mokytis: darbuotojų labai trūksta ir jiems žadami didžiuliai atlyginimai (8)

Specialistų su profesiniu išsilavinimu poreikis rinkoje visuomet buvo aukštas, tai lemia ir vis...

Europai tęsti paramą verslui reiks ilgiau nei tikėtasi: perspėjama dėl finansinių burbulų pūtimosi (2)

Europos vyriausybės greitai suprato, kad, siekiant neleisti ekonomikai nugarmėti nuo skardžio, joms...

Sūnui nupirkusi garsaus vardo batus už 129 eurus pasigailėjo: noriu įspėti kitus

Sūnus nusižiūrėjo internete dailius batelius. Norėjome nupirkti geresnės firmos, kad ilgiau...

Pasirodė prognozės, kiek kainuos naujieji „iPhone 12“: daug taupyti nereikės (3)

Jau kurį laiką sklando gandai, kad „ iPhone 12“ bus vienas pigiausių šių metų flagmanų....

Amy Mackinnon

Kas iš tiesų vyksta rusų šnipų padalinyje, kurio agentus nuolat pričiumpa?

GRU padalinys Nr. 29155 susietas su daugeliu liūdnai pagarsėjusių Rusijos nuotykių užsienyje...

Sąmokslų kūrėjai nerimsta: nors karantinas baigėsi, skelbia apie vergiją ir karą (356)

Kovo viduryje Lietuvoje įvestas karantinas, o birželio 17-ąją atšauktas. Ir nors netyla...

Natalija Bunkė – apie sudėtingą laiką, kai į ją aplinkiniai žiūrėjo su gailesčiu: atrodžiau nesveikai, tiek sverti negalima (186)

Nesibaigiantys koncertų užsakymai, namų dekoracijų gamyba, puoselėjama namų aplinka ir laukiamos...

10 būdų, kaip reguliuoti kraujospūdį be vaistų

Kai diagnozuoja aukštą kraujospūd į, dažniausiai griebiamės vaistų. Iš tiesų kraujospūdis...

|Maža didelių žinių kaina