Ragino važiuoti atidžiai

Apie eismo pasikeitimus J. Basanavičiaus-Beržų gatvių sankryžoje pranešė ir Panevėžio miesto savivaldybė. Pranešime automobilių vairuotojų raginama būti atidžiais ir atkreipti dėmesį į pokyčius. Beržų–J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje, atvažiuojant nuo Velžio kelio pusės, Beržų gatvės dešinioji eismo juosta nuo šiol skirta važiuoti tiesiai ir sukti į dešinę, o kairioji – sukti tik į kairę.

Atitinkamai, Beržų gatvėje, atvažiuojant nuo Ramygalos g., dešinioji eismo juosta skirta sukti į dešinę, vidurinė – važiuoti tiesiai, o kairioji – sukti tik į kairę.

Apkaltino bendrovę

Tačiau panevėžiečius papiktino neseniai pasikeitęs eismas vienoje iš judriausių Panevėžio miesto sankryžų. Socialiniuose tinkluose miestiečiai piktinasi, kad J. Basanavičiaus-Beržų gatvių sankryžoje, ypač piko valandomis, susidaro kamščiai.

Panevėžiečiai kaltina bendrovę „Eismo valdymo sistemos“, esą jie kalti dėl pasikeitusios eismo organizavimo tvarkos.

„Ką jūs čia pridirbot? Kokiu pagrindu? Kas nuo to geriau? Nenorite persivadinti į „kamščių gaminimo sistemos“? Gal geriau nieko nebemodernizuokit, nes iš proto galima išeiti“, – fesibuke piktinosi miestiečiai.

J. Basanavičiaus–Beržų gatvių sankryža / Živilės Večiorkutės nuotr.

Pakeitė eismo kryptis

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga ramino panevėžiečius ir teigė, kad stebi automobilių eismą J. Basanavičiaus–Beržų gatvių sankryžoje.

„Šitoje sankryžoje šviesoforų postai nekeisti, bet eismo kryptis padarytos kitaip. Nuo Velžio kelio pusės, Beržų gatvės dešinioji eismo juosta nuo šiol skirta važiuoti tiesiai ir sukti į dešinę, o kairioji – sukti tik į kairę. Beržų gatvėje, atvažiuojant nuo Ramygalos g., dešinioji eismo juosta skirta sukti į dešinę, vidurinė – važiuoti tiesiai, o kairioji – sukti tik į kairę. Todėl pirmosiomis dienomis sankryžoje eismas stringa. Situaciją stebime ir, jeigu kamščiai ir toliau bus, darysime pakeitimus, gal šiek tiek pareguliuosime šviesoforų ciklus. Kita vertus, automobilių kamščiai visada būna ryte ir vakare – piko valandomis“, – aiškino D. Vadluga.

Planuose – žiedinė sankryža

Pasak Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo, bendrovė „Eismo valdymo sistemos“ miesto šviesoforų postų įrengimo ir rekonstrukcijų darbus, ženklinimo darbus atlieka užsakius juos Savivaldybei.

„Darbai suderinti su Savivaldybe Nubraižomos schemos, kaip darbai turi būti atlikti. „Eismo valdymo sistemos“ savavališkai darbų neatlieka. Visi pokyčiai eismo organizavimo tvarkoje daromi, kad Panevėžyje būtų saugiau. Tik ne visada saugumas sutampa su patogumu – visi nori pralėkti greitai. Be to, reikia nepamiršti, kad J. Basanavičiaus–Beržų gatvės sankryža – labai avaringa ir įtraukta „juodųjų dėmių“ žemėlapį. Todėl ir daromi pakeitimai. Beje, ten planuojama daryti žiedinę sankryžą ir projekto darbai prasidės dar šiais metais“, – teigė D. Vadluga.