Vilniaus viešasis transportas išskyrė kelias situacijas, kuomet keleiviams būtina atidaryti priekines duris. Visgi bendrovės atstovai pastebi, kad vadovautis ženklais ir taisyklėmis turi ne tik bendrovės darbuotojai, bet ir patys keleiviai.

„Per priekines transporto priemonės duris esant poreikiui turi teisę išlipti neįgalieji, keleiviai su mažamečiais vaikais, besilaukiančios moterys, senyvo amžiaus keleiviai. Esant pilnai transporto priemonei, keleiviai stotelėse išlaipinami ir pro priekines duris”, – sako Giedrė Buivydaitė, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Komunikacijos ir rinkodaros vadovė.

Visais kitais atvejais keleiviai prieš transporto priemonei privažiuojant iki reikiamos stotelės turi pasiruošti išlipimui. Tai reiškia, kad jeigu autobusas ar troleibusas nėra pilni, keleiviai turi prieiti šalia išlaipinimo durų – visas, išskyrus pirmas, kurios yra arčiausiai vairuotojo. Visgi pasitaiko atvejų, kuomet keleivių įlaipinimas vyksta tik per priekines duris.

„Vairuotojas privalo stotelėse, kuriose numatytas įlipimas pro priekines duris, sustoti pagal nurodytą ženklinimą, keleivius įlaipinti tik per priekines duris, o išlaipinti keleivius tik įsitikinus, kad visi norintys važiuoti keleiviai jau baigia sulipti”, – sako bendrovės atstovė.

Visais kitais atvejais keleiviai yra prašomi lipti į transporto priemonę tik per galines ir vidurines duris.