aA
Jei nedraudžiama, tai galima. Tokia nuostata vadovaujasi dalis smulkiųjų verslininkų, savo paslaugas reklamuojantys ant kur papuola paliktų automobilių. Valdininkai skėsčioja rankomis ir burbuliuoja, kad taip neturėtų būti, tačiau reguliuoti šio reiškinio esą neturi svertų. Policija taip pat lyg ir neturi už ką bausti, o ir patys automobilių savininkai tvirtina, kad jiems iš to jokios naudos. Kai kurie jų sutiktų ir rinkliavas mokėti, jei tik žinotų – kam?
Reklama ant automobilių Klaipėdoje
© Mindaugas Milinis

Prekybos centrų aikštelėse, degalinėse, greta sankryžų, gausiai žmonių lankomose vietose Klaipėdoje palikti automobiliai, ant kurių užrašytos įvairios paslaugos bei nurodyti telefonų numeriai, kur kreiptis, tapo galvos skausmu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai. Tačiau valdininkai bejėgiai prieš šį reiškinį.

Taip būti neturėtų, bet yra

„Taip neturi būti. Tokia reklama yra nelegali. Automobilių paskirtis yra kita, o ne reklaminių objektų. Tokios rūšies verslininkai nemoka miestui mokesčių“, – piktinosi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis dailininkas Mindaugas Petrulis.

Jo manymu, padėties taisymu turėtų užsiimti miesto Viešosios tvarkos skyrius. „Suprantu, jei reklama yra ant specialios paskirties automobilių, kurie, pavyzdžiui, išvežioja dešras. Jie taip pat apipaišyti įmonės reklaminiais logotipais. Bet tai neužkliūna. Užtat vienoje vietoje stovintis automobilis, jei ant jo durelių yra informacija apie tam tikras paslaugas, yra jau visai kitokio pobūdžio reklama“, – aiškino dailininkas.

Verslui užtenka vieno skambučio

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė DELFI patvirtino, kad problema žinoma, tačiau ją spręsti trūksta galių.

„Pagal išorinės reklamos įrengimo taisykles mes galime kontroliuoti tik ant specialių įrenginių sumontuotą reklamą. Jei reklaminė informacija užrašyta ant automobilio kėbulo, neturime galių paveikti jų savininkų. Kita kalba būtų, jei automobiliai būtų netvarkingi, be techninės apžiūros“, – rankomis skėstelėjo K. Vintilaitė.

Reklama ant automobilių Klaipėdoje
Reklama ant automobilių Klaipėdoje
© Mindaugas Milinis

Kur kas ryžtingiau elgiasi privačių objektų, greta kurių stovi paslaugas reklamuojantys automobiliai. Jiems problemai išspręsti užtenka vieno skambučio.

Vieno prekybos centro administratorė Živilė Vitkauskienė prisipažino, kad iki DELFI skambučio nepastebėjusi greta savo valdų tokio „reklaminio“ automobilio. „Kartais stovi koks nors laužas, be ratų, be langų, tai tvarkomės. Ieškome savininkų ir prašome juos patraukti. Tačiau dabar ką nors reklamuojančių nemačiau“, – DELFI prisipažino Ž. Vitkauskienė.

Sužinojusi, kad automobilio stovėjimo aikštelėje jau senokai stovi automobilių supirkimo paslaugą reklamuojantis „Volkswagen“, verslininkė labai greitai priėmė sprendimą ir paskambinusi ant automobilio nurodytu telefonu pareikalavo savininką nedelsiant jį patraukti.

Reklamuoja, nors ir nenaudinga

DELFI paskambinus ant vieno automobilių nurodytu telefonu atsiliepęs verslininkas prisipažino, kad keli automobiliai priklauso jam. Išsyk suskubo teisintis, kad jie pastatyti tokiose vietose, kur nepažeidžia jokių eismo taisyklių.

„Ten nėra ženklo, kad stovėti draudžiama. Ar degalinės klientams nekliudo? Turbūt, kad ne. Nes savininkas mano draugas, tai leido tą mašiną laikyti. O prekybos centras? Ką tik iš jo skambino moteris ir liepė mašiną patraukti. Patrauksiu ant dienų“, – raportavo prisistatyti nenorinti vyriškis.

Jis teisinosi, kad tikrai nežinantis, kaip reikia reklamuoti savo paslaugas. „Norėčiau ir aš, kad mano reklamos ant tų didelių stendų būtų. Tik kur kreiptis? Gal jūs patartumėte?“, – patarimo prašė vyras.

Jis taip pat prisipažino, kad naudos iš tos reklamos nėra daug. Jei ir sulaukia skambučio, tai iš tokio kliento, kuris siūlo pirkti tik išardymui tinkantį laužą. „Niekas nesiūlo važiuojančių automobilių. Nebent tik atsarginėm dalims tinkančius. Neapsimoka net prasidėti. Be to, ir tie mano automobiliai stovėdami po lietumi pūva. Kokia nauda iš tos reklamos? Mielai mokėčiau kokią nors rinkliavą, jei žinočiau, kur kreiptis. Nieko aš dabar nesutaupau. Kiti taip daro, tai ir aš jų pavyzdžiu seku“, – prisipažino verslininkas.

Tvarka paprasta, bet kainuoja

Klaipėdos miesto dailininkas M. Petrulis DELFI sakė, kad dabar ta išorinės reklamos įrengimo tvarka yra labai paprasta. Anot vyriausiojo dailininko, tereikia užpildyti paraiškos formą ir ją atsiųsti į Vieno langelio skyrių.

„Jei kas nors ten negerai, mes patys skambiname, aiškiname verslininkams, kaip geriau užpildyti. Jei ko nors trūksta, patariame“, – kalbėjo tarnautojas.

Tiesa, teks mokėti žyminį mokestį, kurio dydis 29 eurai. Mokestis galioja 5 metus. Be to, už valstybinėje žemėje stovinčios reklamos 1 kv. metrą reikia papildomai mokėti 8,7 euro.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Vilnietis įsiuto: pigiausias plovimas automatinėje plovykloje tapo 740 eurų nuostoliu (317)

Nekaltas noras – per pietų pertrauką nusiplauti automobilį, vilniečiui tapo galvos skausmu....

Perkantys padangas internetu turėtų atkreipti dėmesį į kelis kriterijus (4)

Artėjant šaltajam sezonui tenka keisti automobilio padangas, todėl dažnas vairuotojas, kaip tik...

Kas antras tamsoje žuvęs pėsčiasis nepasirūpino paprasčiausia apsauga nuo nelaimės (6)

Nors vis dar nemažai eismo dalyvių mano, kad dėvėti atšvaitą esant prastam matomumui ar tamsiam...

Pareigūnai sunerimo: per parą 18 sužeistųjų, o žmonės nesupranta, ką keliuose daro ne taip (80)

Rytinės piko valandos prasideda, o vakarinės baigiasi sutemus, todėl tiek vairuotojai, tie...

Tyrimas nustebino: KET reikalavimus atitinkantis padangų protektoriaus gylis gali būti mirtinai pavojingas (124)

Rudenį, kada dažnai lyja, važiavimo saugumui itin didelę įtaką turi padangos ir jų...

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (44)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (12)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (33)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (8)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa (3)

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (175)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (151)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (28)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...