Kelių eismo taisyklių išmanymas – būtinas kiekvienam vairuotojui. Nors laikui bėgant praktiniai vairavimo įgūdžiai nuolat gerėja, nevertėtų pamiršti ir teorinės jų dalies, nes gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kada jos tikrai praverčia. Tokios nuomonės laikosi Arturas Gailius, vienintelis nacionaliniame Kelių eismo taisyklių (KET) egzamine nepadaręs nei vienos klaidos.
Nacionalinio KET egzamino nugalėtojai
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nacionalinis KET egzaminas vyksta jau trečius metus. Pirmaisiais metais iniciatyva sulaukė vos 53 dalyvių. 2011 m. jų jau buvo 1000, o šiemet egzaminą išlaikė daugiau nei 2000 dalyvių. Egzaminą buvo galima vykti laikyti miestų savivaldybėse, arba portale DELFI.lt. Naujienų portale DELFI egzamino užduotis išsprendė dar 15500 dalyvių, kurie žinias pasitikrino savo malonumui.

Geriausiai išsprendę egzaminą buvo pakviesti į DELFI redakcijoje specialiai surengtą apdovanojimų ceremoniją. „Naujausi duomenys rodo, kad saugumas Lietuvos keliuose gerėja. Man, turinčiai mažamečius vaikus, saugumas keliuose labai aktualus. Kuo daugiau žmonių žinos taisykles, tuo saugesni bus mūsų keliai. Ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems ir dviratininkams“, - sveikino susirinkusius nugalėtojus „Lietuvos draudimo“ Strategijos, marketingo ir klientų departamento vadovė Aurelija Kazlauskienė.

Liaupsių nugalėtojams negailėjo ir UAB DELFI direktorius Aleksandras Česnavičius. „Tikrai ne kiekvieną dieną į DELFI redakciją susirenka tiek žmonių, kuriems egzaminas yra šventė. Paprastai KET egzamino žmonės eina tik vieną kartą ir nenori jo net prisiminti, tikrai ne vienas vairuotojas taip jų niekada ir nebepasikartoja, o jums nepritrūko valios tai padaryti. Džiaugiuosi, kad tokių vairuotojų dar yra. Tikiu, kad jūs padarysite mūsų kelius dar saugesniais“, - džiaugėsi vadovas.

Nors egzamino dalyvių buvo tikrai daug, atsirado tik vienas žmogus, kuris nepadarė nė vienos klaidos. Arturas Gailius – egzaminą išsprendė be klaidų. „Prisipažįstu, esu vairavimo instruktorius. Galbūt tai ir nelabai sąžininga, bet mano profesijos žmogui būtų tiesiog nedovanotina ko nors nežinoti apie KET. Juk būtų keista ką nors mokyti pačiam to neišmanant“, - komentavo A. Gailius.

Naivu būtų tikėti, kad visi bent kartą į metus visi vairuotojai atidžiai perskaitys eismo taisykles, bet labai rekomenduoju jas bent pavartyti. Atrasti laiko, kad ir prieš televizorių nors perversti ir vieną kitą punktą pasikartoti, prisiminti, išnagrinėti standartines sankryžų situacijas.
A. Gailius

Ant garbės pakylos pakilo ir kiti dalyviai: Almantas Ižganaitis, Romas Čiaplinskas, Giedrius Banys, Jurgita Jaseckaitė, Kęstutis Speičys, Solveiga Tuomaitė ir Algis Papievis. Nugalėtojai netik galės didžiuotis, kad geriausiai iš lietuvių išmano KET, bet galės džiaugtis ir egzamino organizatoriaus „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – nemokamu Vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo polisu.

Egzaminą antrą kartą išlaikytų ne kiekvienas

Įdomu tai, kad jei dabar visiems vairuotojams tektų perlaikyti teorinė vairavimo egzaminą, jį išlaikytų apie pusę. Būtent tokie yra praėjusio nacionalinio KET egzamino rezultatai. Daugiausiai dalyviai „strigo“ prie klausimų apie dviratininkus.

Sunkiausiai vairuotojams sekėsi atsakyti į klausimą apie tai, kokie eismą draudžiantys kelio ženklai negalioja dviratininkams, jei jie yra pažymėti specialia lentele. Beje, tai, kad šis klausimas pasirodė nelengvai įkandamas, galėjo lemti ir tai, kad pastarasis taisyklių pasikeitimas įsigaliojo tik nuo šių metų balandžio 1 dienos.

„Sunku buvo teisingai atsakyti į klausimą, kas turi pirmumo teisę sankryžoje – tiesiai važiuojantis dviratininkas ar į dešinę sukantis automobilis. Dalyviai taip pat klydo atsakinėdami į klausimus, kur reikėjo nustatyti dviračių pirmumo teisę prieš kitus eismo dalyvius, ženklų, susijusių su dviračių eismo reguliavimu, reikšmėmis“, - sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Nuo pernai metų galiojanti nauja, sugriežtinta mobiliųjų telefonų kontrolės tvarka taip pat labai dažnai kišo koją egzamino dalyviams. Kaip parodė jų atsakymai, dar daug kas nežino, kad kalbėti mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos vairuotojui galima tik tuo atveju, jei automobilis stovi ir jo variklis yra išjungtas. Ne visi egzamino dalyviai žinojo, kokiais atvejais galima Lietuvos keliuose važinėti automobiliais, kurių vairas yra dešinėje pusėje.

„Galime pasidžiaugti, kad mažiausiai klaidų buvo padaryta atsakinėjant į tuos klausimus, kuriuose reikėjo išspręsti važiavimo per šviesoforu, pagrindinio kelio ženklu ar kitaip reguliuojamą sankryžą, eiliškumą. Matyt, mūsų dalyviams lengvesni tie klausimai, kuriuose paveikslėlyje pavaizduojama konkreti situacija kelyje“, - komentuoja G. Matiukas.

Kuo daugiau žmonių žinos taisykles, tuo saugesni bus mūsų keliai. Ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems ir dviratininkams.
A. Kazlauskienė

Geriausiai egzaminą išsprendęs A. Gailius rekomendavo visiems vairuotojams nors kartą per metus bent pavartyti KET knygelę. „Naivu būtų tikėti, kad visi bent kartą į metus ją atidžiai perskaitys, bet labai rekomenduoju bent pavartyti. Atrasti laiko, kad ir prieš televizorių nors perversti ir vieną kitą punktą pasikartoti, prisiminti, išnagrinėti standartines sankryžų situacijas“, - patarinėjo vyras. Anot jo, taip pat svarbu yra nuolat domėtis ir KET pakitimais. Prie to turėtų prisidėti ir atsakingos institucijas ir likus keliems mėnesiams nuo pasikeitimų įsigaliojimo nuolat visais kanalais priminti, paaiškinti ir supažindinti vairuotojus.

Viena iš nugalėtojų, Jurgita, dar ne vairuotoja, nes kaip tik šiuo metu laikosi egzaminus. Moteris jau išlaikė teorinį egzaminą ir šeštadienį laukia praktinio vairavimo. Jurgita teigė, kad nebuvo labai sunku mokytis, bet į vairavimą ji žiūri labai atsakingai. Vairavimo egzamino ji nesibaimina – tikrai išlaikys.

Jauniausia egzamino nugalėtoja Solveiga vairuotoja tapo tik prieš tris savaites. „Kaip tik dabar ieškau pirkti automobilio. Ypač džiaugiuosi prizu! Nemokamas draudimas manau yra kiekvieno vairuotojo svajonė“, - linksmai kalbėjo mergina. Egzaminą jai laikyti taip pat nebuvo sunku, o visų svarbiausia, kad nepasitvirtino gandai neva egzaminuotojai tikri pabaisos – su mergina jie elgėsi taip kaip ir pridera elgtis džentelmenams.

A. Kazlauskienė pažadėjo, kad tai tikrai nepaskutinis egzaminas ir kitąmet jis būtinai vėl vyks: „Kuo geriau žinosime taisykles, tuo saugiau bus keliuose, o kuo mažiau eismo įvykių, tuo geriau absoliučiai visiems“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aukščiausiasis teismas priėmė vairuotojams svarbų sprendimą (35)

Nėra teisinio pagrindo transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo...

Vyriausybė įteisino antialkoholinius užraktus automobiliuose (100)

Vyriausybė trečiadienį įteisino antialkoholinius automobilių užraktus, kurie neleis užvesti...

Pataria, kaip taupant druską įveikti plikledį (5)

Į Lietuvą atėjus kalendoriniam pavasariui, šilumos – ypač naktimis – dar kurį laiką...

Lietuvos vairuotojų laukia naujovės (275)

Lenkimas kertant ištisinę liniją – manevras, kuris yra draudžiamas Kelių eismo taisyklių (KET)...

Policija atkreipė dėmesį į besikartojantį pažeidimą (9)

Praėjusią savaitę, kovo 12–18 dienomis, Europos kelių policijos pareigūnai vykdė sustiprintą...

Top naujienos

Atvežti vaikai suglumino net visko mačiusius: kaip tai galėjo atsitikti? (375)

Apdaužyti malkomis, sukandžioti gyvių, purvini, žaizdoti, apatiški. Tokios būklės į Raseinių...

Komentatorius Čeponis prisipažįsta: gėda, kad prieš sezoną nurašiau „Žalgirį“ (79)

„Turėčiau dabar raudonuoti. Prieš sezoną Eurolygos apžvalgoje „Žalgiriui“ su nemažu...

Donatas Katkus: Tuminas yra konformistas ir turi atidirbti Rusijai (507)

Režisierius Rimas Tuminas yra konformistas, sovietiško teatro vadovas, kuris, norėdamas...

Orai: savaitgalio laukti bus verta

Antroje savaitės pusėje per šalį slinks krituliai: sniegas, šlapdriba. Visgi, orai subjurs...

Lietuviai pagarsėjo ir Slovakijoje: sudaužęs vogtą BMW dėjo į kojas (14)

Slovakijoje esančiame Košicės mieste pareigūnai vaikėsi vogtą BMW automobilį, šiam atsitrenkus...

Kompromisas pagal Urbšį – geriau komisijos imitacija, negu jokios komisijos (51)

Ketvirtadienį Seimas apsispręs, ar sudaryti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies...

Didžiausią pasaulyje Šondongo urvą aplankė pirmasis lietuvis: vaizdai užburia (26)

Pasaulio pažinimas keliaujant yra vienas iš didžiausių malonumų. Vieni renkasi didingus kalnus,...

Vaida Kurpienė apie mitus, kuriais metantys svorį dažnai susižavi be reikalo (28)

Net jei savęs ir nelaikote patikliu aukso lobio ieškotoju, ko gero, jums taip pat būtų nesunku...

„Žalgiriui“ duris į ketvirtfinalį galėjęs atverti „Brose“ beviltiškai pralaimėjo Vitorijoje „Unicaja“ įveikė „Barcą“ (10)

Į Madridą išvykę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį atidžiai stebėjo Eurolygos...

Ką daryti, jeigu partneriui nejaučiate seksualinio potraukio (25)

Tai dar nereiškia, kad jūsų santykiai pasmerkti. Santykių ir sekso ekspertai sulaukia daug...