Kelių eismo taisyklių išmanymas – būtinas kiekvienam vairuotojui. Nors laikui bėgant praktiniai vairavimo įgūdžiai nuolat gerėja, nevertėtų pamiršti ir teorinės jų dalies, nes gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kada jos tikrai praverčia. Tokios nuomonės laikosi Arturas Gailius, vienintelis nacionaliniame Kelių eismo taisyklių (KET) egzamine nepadaręs nei vienos klaidos.
Nacionalinio KET egzamino nugalėtojai
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nacionalinis KET egzaminas vyksta jau trečius metus. Pirmaisiais metais iniciatyva sulaukė vos 53 dalyvių. 2011 m. jų jau buvo 1000, o šiemet egzaminą išlaikė daugiau nei 2000 dalyvių. Egzaminą buvo galima vykti laikyti miestų savivaldybėse, arba portale DELFI.lt. Naujienų portale DELFI egzamino užduotis išsprendė dar 15500 dalyvių, kurie žinias pasitikrino savo malonumui.

Geriausiai išsprendę egzaminą buvo pakviesti į DELFI redakcijoje specialiai surengtą apdovanojimų ceremoniją. „Naujausi duomenys rodo, kad saugumas Lietuvos keliuose gerėja. Man, turinčiai mažamečius vaikus, saugumas keliuose labai aktualus. Kuo daugiau žmonių žinos taisykles, tuo saugesni bus mūsų keliai. Ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems ir dviratininkams“, - sveikino susirinkusius nugalėtojus „Lietuvos draudimo“ Strategijos, marketingo ir klientų departamento vadovė Aurelija Kazlauskienė.

Liaupsių nugalėtojams negailėjo ir UAB DELFI direktorius Aleksandras Česnavičius. „Tikrai ne kiekvieną dieną į DELFI redakciją susirenka tiek žmonių, kuriems egzaminas yra šventė. Paprastai KET egzamino žmonės eina tik vieną kartą ir nenori jo net prisiminti, tikrai ne vienas vairuotojas taip jų niekada ir nebepasikartoja, o jums nepritrūko valios tai padaryti. Džiaugiuosi, kad tokių vairuotojų dar yra. Tikiu, kad jūs padarysite mūsų kelius dar saugesniais“, - džiaugėsi vadovas.

Nors egzamino dalyvių buvo tikrai daug, atsirado tik vienas žmogus, kuris nepadarė nė vienos klaidos. Arturas Gailius – egzaminą išsprendė be klaidų. „Prisipažįstu, esu vairavimo instruktorius. Galbūt tai ir nelabai sąžininga, bet mano profesijos žmogui būtų tiesiog nedovanotina ko nors nežinoti apie KET. Juk būtų keista ką nors mokyti pačiam to neišmanant“, - komentavo A. Gailius.

Naivu būtų tikėti, kad visi bent kartą į metus visi vairuotojai atidžiai perskaitys eismo taisykles, bet labai rekomenduoju jas bent pavartyti. Atrasti laiko, kad ir prieš televizorių nors perversti ir vieną kitą punktą pasikartoti, prisiminti, išnagrinėti standartines sankryžų situacijas.
A. Gailius

Ant garbės pakylos pakilo ir kiti dalyviai: Almantas Ižganaitis, Romas Čiaplinskas, Giedrius Banys, Jurgita Jaseckaitė, Kęstutis Speičys, Solveiga Tuomaitė ir Algis Papievis. Nugalėtojai netik galės didžiuotis, kad geriausiai iš lietuvių išmano KET, bet galės džiaugtis ir egzamino organizatoriaus „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – nemokamu Vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo polisu.

Egzaminą antrą kartą išlaikytų ne kiekvienas

Įdomu tai, kad jei dabar visiems vairuotojams tektų perlaikyti teorinė vairavimo egzaminą, jį išlaikytų apie pusę. Būtent tokie yra praėjusio nacionalinio KET egzamino rezultatai. Daugiausiai dalyviai „strigo“ prie klausimų apie dviratininkus.

Sunkiausiai vairuotojams sekėsi atsakyti į klausimą apie tai, kokie eismą draudžiantys kelio ženklai negalioja dviratininkams, jei jie yra pažymėti specialia lentele. Beje, tai, kad šis klausimas pasirodė nelengvai įkandamas, galėjo lemti ir tai, kad pastarasis taisyklių pasikeitimas įsigaliojo tik nuo šių metų balandžio 1 dienos.

„Sunku buvo teisingai atsakyti į klausimą, kas turi pirmumo teisę sankryžoje – tiesiai važiuojantis dviratininkas ar į dešinę sukantis automobilis. Dalyviai taip pat klydo atsakinėdami į klausimus, kur reikėjo nustatyti dviračių pirmumo teisę prieš kitus eismo dalyvius, ženklų, susijusių su dviračių eismo reguliavimu, reikšmėmis“, - sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Nuo pernai metų galiojanti nauja, sugriežtinta mobiliųjų telefonų kontrolės tvarka taip pat labai dažnai kišo koją egzamino dalyviams. Kaip parodė jų atsakymai, dar daug kas nežino, kad kalbėti mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos vairuotojui galima tik tuo atveju, jei automobilis stovi ir jo variklis yra išjungtas. Ne visi egzamino dalyviai žinojo, kokiais atvejais galima Lietuvos keliuose važinėti automobiliais, kurių vairas yra dešinėje pusėje.

„Galime pasidžiaugti, kad mažiausiai klaidų buvo padaryta atsakinėjant į tuos klausimus, kuriuose reikėjo išspręsti važiavimo per šviesoforu, pagrindinio kelio ženklu ar kitaip reguliuojamą sankryžą, eiliškumą. Matyt, mūsų dalyviams lengvesni tie klausimai, kuriuose paveikslėlyje pavaizduojama konkreti situacija kelyje“, - komentuoja G. Matiukas.

Kuo daugiau žmonių žinos taisykles, tuo saugesni bus mūsų keliai. Ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems ir dviratininkams.
A. Kazlauskienė

Geriausiai egzaminą išsprendęs A. Gailius rekomendavo visiems vairuotojams nors kartą per metus bent pavartyti KET knygelę. „Naivu būtų tikėti, kad visi bent kartą į metus ją atidžiai perskaitys, bet labai rekomenduoju bent pavartyti. Atrasti laiko, kad ir prieš televizorių nors perversti ir vieną kitą punktą pasikartoti, prisiminti, išnagrinėti standartines sankryžų situacijas“, - patarinėjo vyras. Anot jo, taip pat svarbu yra nuolat domėtis ir KET pakitimais. Prie to turėtų prisidėti ir atsakingos institucijas ir likus keliems mėnesiams nuo pasikeitimų įsigaliojimo nuolat visais kanalais priminti, paaiškinti ir supažindinti vairuotojus.

Viena iš nugalėtojų, Jurgita, dar ne vairuotoja, nes kaip tik šiuo metu laikosi egzaminus. Moteris jau išlaikė teorinį egzaminą ir šeštadienį laukia praktinio vairavimo. Jurgita teigė, kad nebuvo labai sunku mokytis, bet į vairavimą ji žiūri labai atsakingai. Vairavimo egzamino ji nesibaimina – tikrai išlaikys.

Jauniausia egzamino nugalėtoja Solveiga vairuotoja tapo tik prieš tris savaites. „Kaip tik dabar ieškau pirkti automobilio. Ypač džiaugiuosi prizu! Nemokamas draudimas manau yra kiekvieno vairuotojo svajonė“, - linksmai kalbėjo mergina. Egzaminą jai laikyti taip pat nebuvo sunku, o visų svarbiausia, kad nepasitvirtino gandai neva egzaminuotojai tikri pabaisos – su mergina jie elgėsi taip kaip ir pridera elgtis džentelmenams.

A. Kazlauskienė pažadėjo, kad tai tikrai nepaskutinis egzaminas ir kitąmet jis būtinai vėl vyks: „Kuo geriau žinosime taisykles, tuo saugiau bus keliuose, o kuo mažiau eismo įvykių, tuo geriau absoliučiai visiems“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Specialisto patarimai: ką privalu žinoti artėjant vasarinių padangų sezonui (27)

Nors vasarinių padangų sezonas dar neprasidėjo, tačiau besidominčiųjų, kokias padangas...

5 naudingi pratimai, padėsiantys sumažinti įtampą vairuojant

Artėjant „Moterų raliui“, šio automobilių sporto renginio krikštą jau gavusios merginos turi...

Pavojus gyvybei, kurio negirdime (1)

Ar kada nors dėdamiesi ausines ar kalbėdami telefonu judrioje, triukšmingoje gatvėje, ar...

Po žiemos – galvos skausmas visos Europos vairuotojams (1)

Po žiemos keliuose atsivėrusios duobės yra ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio vairuotojų...

Draudikai išvardino, kurių automobilių savininkai patiria didžiausius nuostolius dėl duobių (9)

Automobilio smūgis į duobę kasmet kainuoja vis brangiau, rodo didžiausios ne gyvybės draudimo...

Top naujienos

Niekuomet neviešinti kadrai: kaip Jelcinas Putino skambučio laukė režisierius: Putinas – jau nebe žmogus iš kraujo ir kūno (440)

Televizijos kanalas „Nastojaščeje vremia“ pristatė unikalią kino kroniką, 2000 metų kovo 26...

Būstą perkančioms šeimoms žada duoti iki 26 tūkst. eurų – kas juos gaus? (266)

Jeigu svarstote pirkti butą ar statyti namą, neskubėkite – jau nuo liepos mėnesio kai kurios...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (415)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Įspūdingai įrengtas namas Vilniaus priemiestyje: jis įkūnyja kiekvieno lietuvio svajonę (3)

Modernus, išskirtinai šiuolaikiškas ir drąsus interjeras – taip savo darbą apibūdina interjero...

Orai: šaltukas dar nesitrauks greitu metu prisiminsime skėčius (22)

Sekmadienį debesys danguje bus reti svečiai, daug kur diena bus graži. Vėjas rims, tad nebus taip...

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (296)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Vaikiškas vyrų elgesys ir baimės kupinos akys: slėpėsi nuo pareigūnų – galvojo, kad nesuras (157)

Penktadienis apkarto sostinėje esančių autoservisų įkūrėjams bei darbuotojui. Nelegalios...

Holivudinė šypsena be dantų balinimo: padės natūralios priemonės

Margot Robbie , Emma Stone ir Nicole Kidman per „Oskarų“ ceremoniją tiesiog švytėjo ir ne...

Keptuvių medis – kas ir kodėl jį sukūrė

„Kai papučia vėjas, taip gražiai skamba, žmonės sako, kaip karilionas“, – sakė Vytautas...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (524)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...