aA
Vasara yra tas metų laikas, kai į gatves išvažiuoja ne tik automobilių, bet ir motociklų gerbėjai. Drauge, tai yra ir tas metų laikas, kai norintys įgyti motociklo vairuotojo pažymėjimą, gali tą padaryti. Lenktynininkai ir saugaus eismo ekspertai teigė, jog į gatves išvažiavę jauni motociklininkai neretai pervertina savo jėgas, ir tai baigiasi itin skaudžiais įvykiais.
© DELFI / Domantas Pipas

Lenktynininkas ir motociklininkas Vidas Stankevičius DELFI pasakojo, kad jauniems motociklų vairuotojams itin svarbu imtis kuo daugiau saugumo priemonių, kad būtų užtikrintas ne tik jų pačių, bet ir kitų eismo dalyvių saugumas.

Tik saugus greitis

Lenktynininkas teigė, jog visos pagrindinės klaidos ir problemos kyla dėl nepasirinkto saugaus greičio. Motociklininkas aiškino, jog kiekvienas vairuotojas saugaus greičio sąvoką supranta skirtingai, tačiau tiek patyrusiems, tiek neseniai prie motociklo vairo sėdusiems vairuotojams, anot V. Stankevičiaus, reikėtų prisiminti, kad saugus greitis niekada nebus didesnis nei leistinas greitis, todėl reiktų laikytis šios ribos ir jos neperžengti.

V. Stankevičius sakė, jog nepatyrę motociklininkai turėtų stebėti ne tik eismą pagrindiniame kelyje, tačiau ir sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta šalutiniuose keliuose. Lenktynininkas aiškino, jog automobilių vairuotojai išvažiuodami iš šalutinių kelių, dažnai nepastebi pagrindiniu keliu atvažiuojančio motociklininko, todėl ant motociklo sėdintis žmogus turi būti itin budrus.

Su nemažai iššūkių motociklininkams tenka susidurti ir mieste. V. Stankevičius akcentavo, jog mieste motociklininkai neretai važiuoja automobilių aklosiose zonose, kai automobilių vairuotojai jų veidrodėliuose pastebėti negali, tad čia budrumo taip pat reikėtų neprarasti. Lenktynininkas taip pat teigė, jog tokiose situacijose taip pat itin svarbu, kad vairuotojai pasirinktų saugų greitį.

„Dažnam pasivažinėjimas motociklu yra pramoga, todėl jei labai norisi pasivažinėti greičiau, tam yra sudaromos sąlygos uždarose trasose, kurvyksta užsiėmimai ir gali atvažiuoti visi norintys pasimokyti ar palakstyti, kartu dalyvauja ir policijos pareigūnai, kurie taip pat gali duoti tikrai gerų patarimų. Svarbu suprasti, kad visos problemos kyla dėl greičio, todėl reikėtų griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių“, – sakė V. Stankevičius.

Kokių penkių taisyklių turėtų laikytis sėdantys ant „plieninių žirgų“
© DELFI / Domantas Pipas

Negali būti vietos aplaidumui

Lenktynininkas aiškino, kad vertėtų nepamiršti ir fakto, kad motociklas jautriau reaguoja ir į kelio nelygumus, ir į vairuotojo veiksmus, todėl norint užtikrinti, kad motociklu būtų saugu važiuoti, reikėtų atkreipti dėmesį į padangas.

„Dažnai lietuviai perka 8-10 metų senumo motociklus, todėl reikėtų atkreipti dėmesį, ar motociklo padangos nėra tokio paties amžiaus. Vairuotojai turėtų pasirūpinti, kad padangos nebūtų senos ir gerai sukibtų su kelio danga“, – aiškino motociklininkas.

Dėmesio – kelio darbai

V. Stankevičius taip pat jauniems motociklininkams patarė stebėti ir kelio būklę bei jos pasikeitimus. Vasarą yra nemažai remontuojamo kelio atkarpų, todėl, anot V. Stankevičiaus, tai yra dar viena priežastis, kodėl reiktų važiuoti lėčiau ir būti itin budriems.

„Tai, kad vakar važiavote keliu ir tų darbų nebuvo, nereiškia, kad jų nėra ir šiandien. Galbūt ten jau nebėra asfalto ar pabertas žvyras. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kelio dangą ten, kur susikerta pagrindinis kelias su šalutiniu. Be to, net jei kelyje nevyksta darbai, tačiau aplinkui – įvairios statybos ar dirbama žemė, reikėtų būti budriems. Būna, iš šalutinių kelių išvažiuoja traktoriai, kurie ant kelio paberia žvyro ar jo pribyra nuo vežamo krovinio, o tai yra labai pavojinga, nes motociklas gali tapti nevaldomas“, – sakė V. Stankevičius.

Kokių penkių taisyklių turėtų laikytis sėdantys ant „plieninių žirgų“
© DELFI / Domantas Pipas

Nepamirškite pailsėti

Jei atostogų metu su motociklu nusprendžiama leistis į kelionę, lenktynininkas patarė neužsimoti per daug ir ilgesnių kelionių metu daryti pertraukas kas 45 minutes.

„Motociklininkas visą laiką turi būti budrus bei galvoti ne tik apie save, bet ir kitų eismo dalyvių veiksmus kelyje, jis turi numatyti begalę veiksmų į priekį, tačiau kiekvienas kilometras žmogų sekina, lėtėja reakcija, todėl reikėtų nepamiršti sustoti, pailsėti, atsigerti vandens bei užkąsti“, – sakė motociklininkas.

Visada su apsaugomis

Motociklininkas taip pat pastebėjo, kad net ir karščiausiomis vasaros dienomis nevertėtų ant motociklo lipti be specialios aprangos. Lenktynininkas teigė, jog šortai ir marškinėliai nėra ta apranga, kuri kritimo atveju apsaugos nuo traumų, o čiuožiant asfaltu nudeginta oda, anot V. Stankevičiaus, kartais yra daug skausmingesnė trauma nei lūžusi koja.

„Pats esu kritęs be specialios aprangos. Tuo metu važiavau vos 30 km/val. greičiu, tačiau to užteko, kad drabužiai iškart suplyštų, o aš likčiau su stipriai nudeginta oda. Šį kritimą prisimenu kaip vieną skausmingiausių traumų, todėl specialią aprangą reikėtų vilkėti visada“, – akcentavo V. Stankevičius.

Lenktynininkas jauniems motociklininkams taip pat patarė netaupyti perkant saugos šalmą, mat dažnu atveju brangesni šalmai būna kokybiškesni, o krentant tai yra vienintelė galvos apsauga, kuri gali išgelbėti ir gyvybę.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Svarbu žinoti vairuotojams: A2 magistralėje šiandien laukia dideli eismo ribojimai (38)

Penktadienį, rugpjūčio 23-iąją, visoje Lietuvoje minimas Baltijos kelio 30-metis. Tądien...

Automobiliu vežantiems vaikus turėtų rūpėti kiekvienas centimetras

Vairuotojai, sėdę prie vairo, yra atsakingi ne tik už save ir savo veiksmus kelyje. Jie turi...

Kas nutinka geležinkelio pervažoje nepaisant „Stop“ ženklo: automobilis traukiniui lyg skardinė

Vairuotojams neretai atrodo, kad traukinys – labai lėta transporto priemonė. Dėl to kai kurie,...

Po neblaivių vairuotojų avarijų – sumaitoti automobiliai ir sudaužyti gyvenimai (32)

Ar gurkšnis, ar taurė – alkoholis ir vairavimas turėtų būti nederinami. Dėl šito sutinka...

Perspėja vairuotojus: A2 magistralėje laukia milžiniški eismo ribojimai (47)

Savaitgalio pradžioje, rugpjūčio 23-iąją, vairuotojams, važiuosiantiems Vilnius-Panevėžys...

Top naujienos

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (40)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...

Sovietai jos nepasigailėjo: grafaitės Marijos Tiškevičiūtės tragedija

1941 m. birželio 14 d. okupacinio sovietinio režimo įvykdytos represijos, kai iš Lietuvos į...

Palangos padavėjų elgesys šokiravo: tai pamačius visiškai dingo apetitas (112)

DELFI sulaukė skaitytojo Igno (asmuo red. žinomas – red.) laiško, kuris tikino pasibaisėjęs...

Košmaras Vingio parke: erkių prisirinko net gaudykles įrenginėję žmonės (117)

Sostinės Vingio parkas yra populiari vieta laisvalaikiui leisti. Dauguma vilniečių žino, kad ten...

Iš Putino elito sluoksnių – netikėta kritika Kremliui (6)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visada kerta atgal, kai pajunta jam daromą spaudimą. Bet,...

Prezidentas Gitanas Nausėda – Baltijos kelio 30-mečiui skirtame koncerte

Prezidentas dalyvaus Baltijos kelio 30-mečiui skirtame koncerte „Vienybės banga”.

Katažinos Zvonkuvienės mama dukros gyvenimo nereguliuoja, bet sutinka ne su viskuo: aš daryčiau kitaip (52)

Dainininkė ir dviejų vaikų mama Katažina Zvonkuvienė šiandien džiaugiasi tiek savo karjera,...

Dešimttūkstantinė minia Vilniuje susikibo rankomis, atkartodama Baltijos kelią (203)

Daugiau negu 10 tūkst. žmonių Vilniuje penktadienį susikibo rankomis į gyvą grandinę, minėdami...

Kurtinaitis gyrė į „Chimki“ persikėlusį lietuvį ir atskleidė keistą faktą apie Švedą (6)

„Galvojau, kad iš pradžių žaidėjams bus sunku, tačiau akivaizdu, kad vasarą jie laiko...

Lietuvos krepšininkams – Azijos virtuvės iššūkiai: rinktinės šefas pats vyko į parduotuvę (9)

Lietuvos krepšinio rinktinė Korėjoje, kur rengiasi pasaulio čempionatui, susidūrė su...