aA
Dažnas pastebi – Palangos gatvėmis sukiojasi kur kas brangesni automobiliai nei, tarkime, gretimoje Kretingoje. Nenuostabu, juk į kurortą pailsėti, papramogauti suguža įvairaus plauko turistų. Praėjusį savaitgalį Palangoje vykusios lenktynės brangių automobilių šeimininkų priviliojo dar daugiau. Tai ir lėmė „holivudišką“ įvykį.
"BMW M4" taranavo U. Kiguolio "Ferrari"
© Skaitytojo nuotr.

Miesto eismo saugumu besirūpinantieji įsitikinę, kad nuo tokių avarijų gali apsaugoti tik patys vairuotojai, o nukentėjęs „Ferrari“ savininkas viliasi, jog kurorte atsiras greitį ribojantys „gulintys policininkai“.

Automobiliai sumaitoti, žmonės nenukentėjo

Avarija įvyko lenktynėms jau pasibaigus – sekmadienio pavakarę. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) duomenimis, pranešimas gautas apie 16.35 val. Netoli Kęstučio gatvės ir Birutės alėjos įsikūrę palangiškiai liudija, kad trenksmas buvęs didžiulis. Išbėgę pažiūrėti, kas nutiko, žmonės stebėjosi, kad viskas baigėsi laimingai. Paaiškėjo, kad šalutiniu keliu (Birutės alėja) atskriejęs „BMW M4“ automobilis taranavo pagrindiniu keliu riedėjusį „Ferrari“. Nuo smūgio abu automobiliai nuskriejo ant šaligatvio, antruoju šonu „Ferrari“ trenkėsi į prie sankryžos pastatytą metalinių strypų tvorą.

Ir vienas, ir antrasis automobilis Lietuvoje – retenybė, tad jų susidūrimas sukėlė didžiulį praeivių susidomėjimą. Be to, mašinos buvo paženklintos vardiniais valstybiniais numeriais „FOLLOW“ ir „EIMIS“. Paaiškėjo, kad prie „Ferrari“ vairo sėdėjo Kauno milijonierius Ugnius Kiguolis. Vyras savaitgalį stebėjo Palangoje vykusias „ENEOS“ automobilių lenktynes. Sumaitotą „Ferrari“ verslininkas įvertino 150 tūkstančių eurų suma, o kadangi automobilis suniokotas nebepataisomai, nuostolius nusako tokia pačia suma.

„Laimei, viskas baigėsi laimingai, o mane išgelbėjo automobilis. Būčiau važiavęs eiline mašina, šiandien jau būčiau kitame pasaulyje, – „Vakarinei Palangai“ pasakojo U. Kiguolis. – Mat „Ferrari“ šonai yra gana tvirti, tvirtesni nei įprastuose automobiliuose. Jaučiuosi neblogai, nors dėl savo sveikatos dar nesu visiškai tikras – žadu kreiptis į medikus.“

Važiavo beveik dvigubai greičiau nei leistina

Eismo įvykio vietoje sekmadienį sukiojosi ne tik praeiviai, bet ir policijos pareigūnai, buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Pastarieji iškviesti surinkti maždaug šešiuose kvadratiniuose metruose išsiliejusių tepalų, avarijos vietą aptvėrė „Stop“ juosta, nuvalė kelio dangą, nukenksmino užterštą teritoriją specialiomis medžiagomis bei padėjo į techninės pagalbos automobilius įkelti abi važiuoti nebegalinčias transporto priemones.

Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas sako, kad šio eismo įvykio kaltininkas – BMW vairuotojas.

„Abu vairuotojai buvo blaivūs, bet kokiu greičiu jie važiavo, negalima nustatyti. Šioje miesto dalyje maksimalus leistinas važiavimo greitis yra tik 40 kilometrų per valandą. Pats „BMW M4“ vairuotojas aiškina važiavęs 70 km/val. greičiu, – apie avariją, į kurią pateko du išskirtiniai automobiliai, pasakoja komisariato vadovas. – Manoma, kad šalutiniu keliu važiavusio automobilio vairuotojas viršijo leistiną greitį, o pastebėjęs kliūtį, nebespėjo sustoti. Belieka tik pasidžiaugti, kad tuo metu sankryžoje nebuvo pėsčiųjų, kurių šioje vietovėje vaikštinėja išties gana daug.“

Pasak A. Katkausko, „BMW M4“ vairuotojas savo kaltę pripažino. Pareigūnas neslepia, jeigu „Ferrari“ automobiliu būtų važiavęs ne vien vairuotojas, bet ir keleivis, pasekmės būtų skaudžios.

Kaip apsaugoti eismo dalyvius?

„Vakarinės Palangos“ paklaustas, kas, jo nuomone, šioje kurorto dalyje padėtų garantuoti didesnį eismo saugumą, U. Kiguolis tikina matąs tik vieną išeitį.

„Toje vietoje gelbėtų greičio ribotuvai – „gulintys policininkai“. Žinau, visuomenėje kalbama, kad tokios priemonės yra nesaugios, vairuotojai priversti laužyti automobilius. Tačiau kaip sportinių automobilių mėgėjas galiu pasakyti: tai – mitas. Sportinėms važiuoklėms kalneliai nė kiek netrukdo, – kalba sumaitoto „Ferrario“ šeimininkas U. Kiguolis. – Mano manymu, šioje Palangos vietoje tokios greičio apribojimo priemonės yra būtinos jau seniai. Tik „gulintys policininkai“ gali priversti sustoti įsibėgėti mėgstančius vairuotojus. Beje, tokios problemos kurorte kartojasi jau ne pirmus metus.“

Palangos policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas sako, kad kurortinėje zonoje, kur nustatytas 40 km/val. važiavimo greitis, apriboti vairuotojų papildomomis priemonėmis nėra jokio reikalo.

„Tereikia, kad iš svetur atvykusieji atidžiau vairuotų, stebėtų kelio ženklus. Minimoje teritorijoje yra visi reikalingi ženklai: nurodyta ir kokiu greičiu leidžiama važiuoti, ir kuris kelias yra pagrindinis, kuris – šalutinis. Tad tik vairuotojo atsakomybė, ar eismo saugumas bus garantuotas“, – primindamas, kad šioje Palangos vietoje greičio pedalą mėgsta nuspausti pavieniai vairuotojai, kalba komisariato viršininkas.

Eismo tvarkos keisti neketinama

Palangos miesto Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas, kaip ir policijos vadovas, nesutinka su nukentėjusiojo vairuotojo pasiūlymu.

„Šioje sankryžoje avarijų praktiškai nebūna. Per dešimt metų čia įvyko tik pavienių eismo įvykių. Mes stebime situaciją, pasibaigus vasarai gauname eismo įvykių statistiką, sprendžiame, ką galime pakeisti, padaryti, kad situacija pagerėtų. Tačiau, kalbant apie Birutės alėją, problemų niekada nebuvo. Ši avarija – pirmasis rimtesnis įvykis, – kalba Saugaus eismo komisijos pirmininkas. – Nemanau, kad reikėtų skubėti ką nors keisti. Nieko nepakeistų ir kalneliai. Šie tik keltų bildesį ir sulauktume netoliese besiilsinčiųjų priekaištų.

Juk kalbame apie kurortinę Palangos vietą, kur visiems, atrodytų, turi būti aišku, kad čia reikia būti atidiems: pėstieji, dviratininkai, velomobiliai važinėja ne tik šaligatviais, bet ir gatve. Problema, manau, yra kita: pradedantiesiems vairuotojams nereikia įsigyti galingų automobilių, o ir vaikų tėvai turėtų pagalvoti, ar tokia mašina jaunuoliui yra tinkama, ar jis įstengs saugiai vairuoti ir nekelti pavojaus nei sau, nei aplinkiniams.“

"Vakarinė Palanga"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Perspėja apie sudėtingas eismo sąlygas: šiąnakt plikledis ir lijundra (15)

Antradienio naktį Lietuvoje eismo sąlygas sunkins plikledis ir lijundra, įspėja kelininkai .

Paaiškino, kada automobilyje reikia antro atsarginio rato, o kada – kastuvo (28)

Ką pravartu automobilyje turėti žiemos metu, kad ji neužkluptų netikėtai? Galbūt nieko, nes...

B. Vanagas parodė, kaip pasitikrinti, ar automobilyje sėdite taisyklingai – svarbiausia ne patogumas (21)

Taisyklingas automobilio valdymas prasideda nuo taisyklingos sėdėjimo pozicijos. Tik sėdėdami...

Priminė vairavimą lengvinančią sistemą, kurią važiuojant per lietų geriau išjungti (35)

Važiuojant 90 km/val. greičiu keliu, ant kurio – vieno centimetro vandens sluoksnis, slystelėti...

Vairuotojus įspėja apie plikledį: priminė, kurios vietos pavojingiausios (5)

Lapkričiui nebūdingus ganėtinai šiltus orus, teigia sinoptikai, netruks pakeisti šaltukas. Jau...

Top naujienos

Tarptautiniame kontrabandos tinkle įsipainiojo lietuviai: genialus planas apeiti Rusijos sankcijas (6)

Šeštame aukšte esančiame bute Sankt Peterburgo Lenino prospekte Nastia Loškina ant virtuvės...

Gyventojai prezidentei už darbą surašė pažymius: kokia Grybauskaitė liks atmintyje? (15)

Per beveik dešimt metų prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumo kreivė nukrito daugiau negu...

Lustų rinka smigo žemyn: 400 mlrd. dolerių vertės pramonės klestėjimas eina į pabaigą (1)

Nuostoliai lustų gamintojų rinkoje praėjusią savaitę tęsiasi, ypač po to, kai JAV...

Dvejus metus nelaiminčios rinktinės vedlys posto palikti neskuba: ne laikas apie tai kalbėti specialiai DELFI iš Belgrado (9)

Pirmas Tautų lygos turnyras lietuviams prisvilo: C divizione 4 grupėje Lietuvos futbolo rinktinė...

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (1575)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (37)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Orai: laikysis lengvas šaltukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (509)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Markauskas pardavė jį iš posto išvertusį ūkį: politika privertė daryti greitus sprendimus (28)

Per patį skandalo dėl neteisėtai ariamos žemės įkarštį tuometinis žemės ūkio ministras...

Tenerifėje atostogavęs lietuvis apie salai smogusią stichiją: sakė, kad tai – anomalija (33)

„Tai ne eilinis įvykis, nes anomalija ne bet ką vadina“, – taip savaitgalį šėlusią...