aA
Netikėtai šaligatviu ėjęs vyras žengia prieš atvažiuojantį automobilį ir krenta ant gatvės tarsi jį būtumėte partrenkęs. Tai – pavojingas būdas užsidirbti, atkeliavęs jau ir į mūsų šalį.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atpažino pareigūnai

Prieš kelis mėnesius Vilniuje įkliuvo du paaugliai, taip terorizavę vairuotojus. Užfiksavus įvykį, kuriame buvo partrenktas devynmetis ir atvykus patruliams, pastarieji vaiką pažino – tą pačią dieną jis su draugu jau buvo nuvežtas į komisariatą dėl analogiško įvykio.

Vaikų namų auklėtiniai išbėgo iš už sustojusio autobuso ir vienas jų užšoko ant automobilio antvožo. Berniukas buvo partrenktas, smarkiai nusibrozdino kojas.

Dieną šis vaikas buvo sulaikytas prekybos centro apsaugos darbuotojų, kur, kaip spėjama, šokdavo po atbuline eiga važiuojančiu automobiliu ir vėliau prašydavo kompensacijos iš vairuotojų.

Patyrė ir kauniečiai

Interneto platybėse galima rasti tūkstančius filmukų, darytų su automobilių vaizdo registratoriais Rusijos platybėse. Viena iš mažyčių filmavimo kamerų išplitimo priežasčių šioje šalyje – laukinėmis kelių eismo taisyklėmis garsėjančioje šalyje labai dažni atvejai, kai po važiuojančio automobilio ratais tyčia puola žmonės, siekdami materialinio atlygio.

Kauno rajono socialinių paslaugų centre dirbanti Renata A. (pavardė redakcijai žinoma – red.) su tokia situacija susidūrė praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, pačioje miesto širdyje – senamiestyje.

„Viskas įvyko visai netoli namų – sukau į A.Mapu gatvę. Čia yra dvi tarpuvartės, o važiuojant vienoje jų stovėjo pora. Juos pravažiavau, apsisukau, pastačiau mašiną ir išgirdau šauksmą, kad kliudžiau žmogų“, – nemalonius prisiminimus pasakojo Renata.

Mergina išlipusi nepatikėjo, kad kliudė žmogų – pagalvojo, kad tai nutiko kitam vairuotojui, tačiau aplinkui daugiau nebuvo nė vieno automobilio. Gatvėje taip pat nebuvo nė vieno žmogaus, kuris galėtų paliudyti, kas atsitiko.

Vyras gulėjo ant gatvės, o moteris šaukė, kad mergina jį partrenkė.

Išsigando policijos

„Dabar džiaugiuosi, kad nepuoliau į paniką, – moteriai iškart pasiūliau iškviesti policiją. Pasakiau jai, kad mačiau, jog jie stovėjo tarpuvartėje, o ne gatvėje, ir tegu policija nustato, ar kliudžiau, ar ne. Man renkant policijos numerį, vyras žvaliai atsistojo, pasitaisė kelnes ir sparčiu žingsniu patraukė tolyn. Pradėjau šaukti, kad palauktų, tačiau kol atvyko policija, porelė pabėgo“, – pasakojo mergina.

Pasak vos į sukčių spąstus nepakliuvusios merginos, ji neabejojanti, kad jei ne jos ryžtas viską aiškintis įstatymų nustatyta tvarka, porelė tikrai būtų pasiūliusi susitarti.

Atvykę pareigūnai nustatė, kad jokių smūgio žymių nebuvo, o avarijos tyrimas tuo ir baigėsi. Policininkai prasitarė, kad jai nutikusi istorija – naujos mados pradžia Lietuvoje, kai bandoma užsidirbti puolant po ką tik sustojusios mašinos galiniais ratais.

Didesni drąsuoliai šoka po beveik sustojusio automobilio priekiu, tačiau internete gausu pavyzdžių, kai jie, neapskaičiavę automobilio greičio, patiria rimtų sužalojimų.

Pavyko sugauti

Pasak Kauno kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo tyrimo skyriaus vyršininko Georgijaus Savickio, prieš kelerius metus Kaune buvo toks šokinėtojas. Vyras imituodavo avarijas, tačiau buvo pričiuptas ir nubaustas.

Pastaruoju metu panašių atvejų Kaune nebuvo užfiksuota, tačiau atrodo, kad ši mada grįžta – žurnalistams pavyko sužinoti, kad nuo tokių sukčių yra ir daugiau nukentėjusių kauniečių. Deja, pastarieji nepanoro pasakoti savo istorijų.

Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovo spaudai Kęstučio Kasciukevičiaus teigimu, siekiant išvengti tokių pinklių, privaloma apie bet kokį eismo įvykį, kuriame nukentėjo žmogus, pranešti policijai.

Pasak jo, Baudžiamasis kodeksas tokią veiklą kaip avarijos imitavimas apibrėžia kaip sukčiavimą, o įrodžius tai, gresia iki trejų metų laisvės atėmimas.

Plinta visame pasaulyje

Populiariame vaizdo įraše internete, darytame rusiškai kalbančioje šalyje, matyti, kaip jauno amžiaus vaikinukas tiesiog gula ant gatvės prieš atvažiuojantį automobilį. Pastaroji jo net nepaliečia, o išlipęs vairuotojas sukčiui nepagaili kelių smūgių.

Kaip ir mūsų šalyje, taip ir Rusijoje, dauguma tokių šokinėtojų siūlo susitarti, o kitur tokių sukčių taikinys – nemaža sveikatos draudimo išmoka.

JAV, Čikagoje, netoli Loyolos universiteto, pernai rugpjūčio 1 d., vairuodama studentė Blaira Hayden pastebėjo į gatvę išbėgusią moterį. Mergina pasakojo beveik sustabdžiusi savo mašiną, kai moteris atbėgo ir šoko ant variklio antvožo. Įvykį matė nemažai liudytojų, tad mergina atsakomybės išvengė.

Vienas įdomesnių įrašų darytas Taivane, Kaohsiung mieste, spalio viduryje. Prie šoninės skiriamosios juostos tupi vyras, kuris, privažiavus automobiliui, lėtais judesiais gulasi ant mašinos variklio antvožo ir imituoja partrenkimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prietaisų skydelyje įsižiebė lemputė: kada dar važiuoti, o kada geriau sustoti (49)

„Kas? Kodėl? Ką daryti? Tai blogai ar labai blogai?“ – mintyse šiuos ir dar daugiau klausimų...

Paradoksas: automobilių detales vagia rečiau, tačiau patirtos žalos – kur kas didesnės (19)

Keičiasi automobilių vagysčių tendencijos – jų mažėja, tačiau apvagiami transporto...

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už KET pažeidimus būtų išrašomos automatiškai (10)

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už specialių įtaisų fiksuotus Kelių eismo taisyklių...

Jei automobilis vis dar su vasarinėmis padangomis – pasikeisti jas jau pavėlavote (213)

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad nuo lapkričio 10 dienos visos eisme dalyvaujančios transporto...

Eismo sąlygas sunkina rūkas, vairuotojams – svarbus prašymas (5)

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis yra drėgnų kelių...

Top naujienos

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (165)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

Panevėžį drebina kūdikio netektis: po ligoninės išvadų – neįtikimos ir šokiruojančios detalės (57)

Kūdikio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje spalį netekusios Ilonos iš mažo miestelio...

Orai: naktys darysis vis šaltesnės (1)

Labai norėtųsi, kad reiškiniai atmosferoje pasikeistų ir savaitgalio orų prognozė...

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (72)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Moters gyvenimas priminė košmarą: kai tokie artimieji, tai ir priešų nereikia (5)

Vieni vaikystę prisimena su nostalgija, kiti – su baime. Šiurpia istorija pasidalinusią Aušrą...

Nuo likimo nepabėgęs Adomaitis: žinojome, kad bus problemų (40)

Vienas geresnių sezono rungtynių sužaidęs Vilniaus „Rytas“ atitinkamos satisfakcijos negavo...

Kinija demonstruoja savo paslaptingąjį „J-20“ (102)

Kinijos karinės oro pajėgos Žuhajuje vykusioje tarptautinėje aviacijos parodoje pademonstravo savo...

Vilniaus naktinių klubų gražuolės turi savo taisykles: geria kavą, prašo vaikinų palydos ir maskuojasi juodai (61)

Ne paslaptis, kad naktiniai klubai – kaip atskiras pasaulis. Tai, kas juose vyksta po vidurnakčio,...

Kalėjimų sistemoje bręsta naujas skandalas (66)

Skandalas Kauno tardymo izoliatoriuje. Nukentėjusysis tvirtina, kad prieš pat teismo posėdį į...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (239)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...