aA
Panevėžio gatvės keiksnojamos nebe tik dėl kraterius primenančių duobių. Į neviltį vairuotojus jau varo nusitrynęs arba po remonto neatnaujintas važiuojamosios dalies ženklinimas. Savivaldybė teisinasi nerandanti kalbos su rangovu – įmone iš Vilniaus, esą apsiėmusia darbų daugiau, nei galinti aprėpti.
Panevėžio gatvės be ženklinimo
© V. Bulaitis

Jaučiasi kaip ežere

Patyrę vairuotojai ironizuoja, kad gatvėse nelikus juostų, eismas Aukštaitijos sostinėje tuoj primins Indijos didmiesčių chaosą. Dėl nusitrynusių senų arba nenubraižytų naujų ženklų Panevėžyje išvengti avarinių situacijų tampa dar vienu iššūkiu.

Nemuno gatvėje nuo arenos žiedo link nėra jokių linijų – mokinys prie vairo jaučiasi kaip ežero vidury. Mokome orientuotis žiūrint į asfalto sudūrimą, bet palijus ir to nesimato. Turbūt nė viename kitame mieste to nėra“, – pasakojo vairavimo mokyklos „Ekovairavimas“ instruktorius Jonas Valaitis.

Avarinės situacijos neišvengiamos

Nesant nubraižytų juostų, pasak instruktoriaus, avarinės situacijos užprogramuotos daugelyje gatvių, o ypač Nemuno g. žiedinėje sankryžoje.

„Eismo taisyklėse parašyta, kad į žiedą galima įvažiuoti iš bet kurios eismo juostos, išvažiuoti turime iš kraštutinės, tą reikalavimą panaikina papildomi ženklai. Jeigu Panevėžio nepažįstantis žmogus į žiedą įvažiuoja iš Pušaloto gatvės pirma eismo juosta, o jam reikia patekti į Nemuno g., jis, pamatęs, kad iš tos juostos gali išvažiuoti tik į J. Janonio g., sutriks. O tada ir prasideda įdomybės, nes linijų nėra. Sunku ir suskaičiuoti, kiek avarinių situacijų patiriame šitame žiede“, – aiškino J. Valaitis.

Anot jo, probleminių vietų Panevėžyje dabar apstu. Nepatyrusius vairuotojus suklaidina ir Alanto bei Pilėnų gatvių sankryža, kurią pervažiavęs dažnas atsiduria priešpriešinėje eismo juostoje.

Vairavimo instruktoriaus nuomone, tokių eismo dalyviams grėsmingų pažeidimų būtų išvengiama, jei gatvę ženklintų ištisinė linija ir apie jos susiaurėjimą informuotų kelio ženklas.

Siūlo dažyti patiems

Linijų nebuvimas – nereta vairavimo egzamino neišlaikymo priežastis: pradedantis vairuotojas nesiorientuoja, kur baigiasi viena ir prasideda kita eismo juosta.

„Mes juokaujame: ateikite naktį nusidažyti juostų – bus lengviau egzaminą laikyti“, – ironizavo J. Valaitis. Tokiomis sąlygomis vairuoti išmokusieji, pasak instruktoriaus, vėliau važinėja ne laikydamiesi eismo taisyklių, o pagal savo vaizduotę.

„Kol dar šalia sėdi instruktorius, tą vaizduotę sutramdo, bet kai vieni važinės, vairuos kaip nori. Todėl ir matome tradicinę situaciją: kai įvažiuoja į antrą eismo juostą, ja ir lekia, o paskui patys nebesupranta, kaip pirmoje atsiduria“, – sako J. Valaitis.

Kaltina rangovus

Aiškios linijos matyti retoje Panevėžio gatvėje. Dažniausiai jos išblukusios arba nenubraižytos. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna pripažįsta, kad šįmet gatvių ženklinimas kaip niekad problemiškas. Savivaldybė nebeišmano, kaip paskubinti kol kas vangius rangovus – vilniečių įmonę „Biseris“.

Remontuojamos Panevėžio gatvės (asociatyvi nuotr.)
Remontuojamos Panevėžio gatvės (asociatyvi nuotr.)
© Sekundė.lt

Miesto biudžete gatvėms ženklinti šįmet numatyta 70 tūkst. eurų. Iš jų maždaug pusė turėtų atitekti „Biseriui“ – su juo sutartis baigiasi jau netrukus ir Savivaldybė vėl turės skelbti konkursą rangovui parinkti. Nors teisiškai jame gali dalyvauti ir ta pati įmonė, T. Jukna abejoja, ar vilniečius bedomina Panevėžio užsakymas. Tokį įspūdį pavaduotojas teigia susidaręs iš keisto rangovo elgesio.

Sankcijų netaikys

Sutartį su „Biseriu“ Savivaldybė pasirašė dar 2015-aisiais. Nors valdžia ir verslininkai rankomis sukirto vieni kitiems įsipareigoję tik vieneriems metams, sutartyje liko numatyta galimybė ją pratęsti dar dvejiems. Pasak T. Juknos, pirmuosius porą metų problemų nekilo, tačiau paskutiniais rangovas ėmė vilkinti darbus ir laiką.

„Pernai prieš remontą specialiai neženklinome gatvių. Su įmone sutarėme, kad jau nuo ankstyvo pavasario bus parengtos ženklinimo schemos, suderintos su policija, ir pradėti darbai. Bet šįmet kažkas jiems atsitiko“, – sako pavaduotojas.

Jo teigimu, pirmiausia „Biseris“ ilgai delsė pratęsti sutartį šiems metams. „Išsiuntėme dokumentus dar balandžio pradžioje, o paskui prasidėjo įvairūs variantai. Tai negavo, tai nėra, kas pasirašo, – visokių jiems priežasčių atsirado. Kai pagaliau gegužę sutartis buvo pasirašyta, užsivilkino papildomų dokumentų prie jos pasirašymas. Dabar reikalaujame, kad parengtų ženklinimo suremontuotose gatvėse projektą, bet ir tas darbas rangovui labai nesiseka“, – aiškino T. Jukna.

Nors Savivaldybė piktinasi su rangovu nebesusišnekanti, visgi pavaduotojas pripažįsta nesant pagrindo taikyti sankcijas už vėluojamus darbus.

Pasikeitė kaltinimais

T. Jukna prasitaria, esą buvo galima nujausti, jog „Biserio“ Panevėžys nebedomina. Mat įmonė turi solidesnių užsakymų.

„Gatvių ženklinimo konkursą įmonė laimėjo ir Vilniuje. Turėjome minčių, kad pajėgos bus ten mestos. Galėjo nesutikti sutarties pratęsti, bet dažnai rangovai taip elgiasi, kad nori apsiimti kuo daugiau, o paskui galvoja, ką daryti“, – tvirtino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Įmonės „Biseris“ atstovai penktadienį buvo iškviesti į Savivaldybę. Pasak T. Juknos, diskusijų su jais būta karštų. Rangovas motyvavo, kad Savivaldybė laiku nepateikė darbų užsakymo. Vis dėlto, pavaduotojo teigimu, įmonės atstovas pripažino dabar visas pajėgas metę regioninės reikšmės keliams ženklinti, o į miestus dar neturėję kada įkelti kojos.

Valdžia vairuotojus guodžia, kad greitai Panevėžio gatvėse pasirodys ženklintojai. Pasak T. Juknos, juostos turėtų būti pradėtos braižyti jau šią savaitę. Darbus numatyta pradėti pirmiausia J. Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno, Vilniaus gatvėse, Taikos alėjoje.

Anot pavaduotojo, su rangovu baigiamos derinti Marijonų, Nemuno, Molainių gatvių ženklinimo schemos. Tačiau vairuotojams bene daugiausia galvos skausmo keliančios Nemuno g. žiedinės sankryžos ženklinimo projektas dar neparengtas.

„Biserio“ direktorius Tomas Ignatavičius paaiškinti situacijos nesutiko. Nuo komentarų susilaikęs vadovas tik patikino iš Panevėžio savivaldybės nesulaukęs jokių pretenzijų.

Daugiau naujienų skaitykite naujienos.lt.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kraupi statistika: eismo įvykių su pėsčiaisiais rudenį 80 proc. daugiau (33)

Trumpėjant dienoms šalies vairuotojai dažniau susiduria su „nematomais“ pėsčiaisiais. Nors...

Gelbsti vairuotojus, atvykstančius pamatyti popiežiaus: netoli Vilniaus centro – 3 tūkst. stovėjimo vietų (16)

Šią savaitę pamatyti popiežių Pranciškų Vilniuje ketina dešimtys tūkstančių vilniečių...

Vilniaus centras vairuotojams nepasiekiamas: uždaro pagrindines gatves, nepaisantiems draudimo – baudos žada nuvilkti paliktus automobilius (81)

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis savaitgalį , tačiau jau penktadienį Vilniaus...

Prieš popiežiaus vizitą priminė, ką daryti kelyje išvydus automobilį su švyturėliais (68)

Dėl savaitgalį šalyje laukiamo popiežiaus Pranciškaus vizito Vilniaus ir Kauno gatvėse ne tik...

Kilus įtarimams patikrins, ar sektoriniai greičio matuokliai veikia teisingai (115)

Nuo rugsėjo pradžios pradėję veikti sektoriniai greičio matuokliai sukėlė diskusijų audrą...

Top naujienos

DELFI Dėmesio centre. Ką pasirinks TS-LKD: Šimonytę ar Ušacką? (107)

DELFI dėmesio centre. Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Šimonytė. Ką pasirinks...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (323)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Lietuviai nukeliavo į turistų aplenkiamą Iraną: šiurpių mirties bausmių vieta stebino svetingumu (6)

Keliauti į Iraną sugalvojau tada, kai perskaičiau daug informacijos apie tenykščius žmones, jų...

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Kaune: viena bendruomenės detalė liko nepastebėta (40)

Skaičiuojama, kad sekmadienį, rugsėjo 23-iąją, Kaune viešėjusį popiežių Pranciškų pasitiko...

Kubilius pasakė, kodėl Skverneliui pernelyg rizikinga kandidatuoti į prezidento postą (50)

Abu kandidatai, apsisprendę dalyvauti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (...

Buvęs Karolinos Liukaitytės mylimasis puikiai atpažįsta gero gyvenimo ieškančias moteris (92)

Verslininką Arną Jurskį, didžiausios Baltijos šalyse riešutų ir džiovintų vaisių įmonės...

„Va bank“ sezonas: kur šie metai nublokš „Raptors“ ir Valančiūną? (6)

Joks kitas NBA klubas šį sezoną Rytų konferencijoje nejaus didesnio spaudimo pasirodyti...

Įspūdingiems pokyčiams vilnietei prireikė tik vieno dalyko – rudeniško makiažo balsuokite (2)

Atėjęs ruduo diktuoja ne tik naujas aprangos, bet ir makiažo taisykles. Vasarą pamėgtus BB kremus...

Dzūkas sugalvojo itin originalų būdą kovoti su daržo naikintojais (8)

Vieno didžiausių Pietų Lietuvoje medelyno savininkas dzūkas Tomas Panka kovai su piktžolėmis ir...

Lengviausias būdas iššveisti pridegusį puodą: jokio mirkymo – prireiks tik vienos priemonės (7)

Kam gi nepasitaiko, kad ruošiant maistą pora minučių, kurioms žūtbūt prireikia pasitraukti nuo...