aA
Kauno gatvėse yra ypatinga vieta, kurioje prieš policijos pareigūnus pademonstravę gerus retorikos sugebėjimus išlipsite iš balos sausi ir pilnu sąskaitos turiniu. Jeigu įkliūsite už neleistiną automobilio statymą vienoje Žemaičių gatvės pusėje ties P. Višinskio gatvės sankryža ir papasakosite, kad čia stovintis ženklas negalioja, didelė tikimybė, liksite teisūs.
Eismas Kauno Žemaičių gatvėje
Eismas Kauno Žemaičių gatvėje
© Kas vyksta Kaune

Kaip pasakojo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas, savivaldybės ties Žemaičių ir P. Višinskio gatvių sankryža pastatytas ženklas „Stovėti draudžiama“ sukelia dviprasmišką situaciją ir verčia pareigūnus bausti vairuotojus, kurie iš esmės nieko nepažeidžia.

Ginčai kyla ne dėl papildomoje lentelėje nurodytu laiku paliktų automobilių. Anot kauniečio, kadangi kelio ženklas stovi prieš pat sankryžą, pagal Kelių eismo taisykles (KET) už jos jau nebegalioja. Tačiau policija, vyruko teigimu, baudžia pažeidėjus ir ten. „Savivaldybės liepimu, kaip manoma“, – situacijos nusakyme jau ne tokiu akivaizdų ir sunkiau patikrinamą teiginį įterpė skaitytojas.

„Šį kartą su policininkais išsiderėjome, kad nebūtume nubausti, nes jie patys nežino ar pažeidžiame, ar ne, tačiau man rūpi tiksli informacija“, – nenustygo vyras.

Patys pareigūnai, tęsė jis, ginčijasi dėl šio ženklo, nes jis sukelia dviprasmybę. Tačiau, kauniečio žiniomis, savivaldybė jo patraukti nežada.

„Mes tiesiog norime sužinoti, galime ten legaliai statyti automobilius ar ne“, – kalbėjo vaikinas, pridūręs, kad per „Facebook“ kreipiantis į Kauno savivaldybę, žinutė peržiūrima, tačiau atsakymo – jokio.

Pripažįsta, kad ženklai klaidina

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė portalui pateiktame komentare nurodė, kad šioje vietoje kelio ženklai tikrai yra kiek klaidinantys.

„Todėl dėl kelio ženklų įrengimo Kaune, Žemaičių-P. Višinskio g. sankryžoje esame informavę Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyrių“, – sakė J. Kazragytė.

Ji pridėjo kad pagal KET 1 priedo 3 skyriaus 5 p., galiojimo zoną turinčių draudžiamieji kelio ženklai galioja nuo ženklo iki artimiausios už jo esančios sankryžos, o gyvenvietėse, kai nėra sankryžos, – iki gyvenvietės pabaigos. Šiuo konkrečiu atveju kelio ženklai galioja iki sankryžos.

Eismas Kauno Žemaičių gatvėje
Eismas Kauno Žemaičių gatvėje
© Kas vyksta Kaune

Pagal KET 150.8 punktą, pažymėjo Kauno apskrities VPK atstovė, sankryžoje ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos sustoti ir stovėti draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo vietą nurodantys kelio ženklai, tačiau šiuo atveju jie neįrengti.

Vadinasi, statyti automobilį artimose Žemaičių ir P. Višinskio gatvių „apylinkėse“ bet kokiu atveju negalima: nors čia šviežiai subraižytos stovėjimo vietos, būtinas apie šias vietas skelbiantis kelio ženklas. Beje, kitoje gatvės pusėje styro analogiškas stovėjimą ribojantis ženklas, tik čia konfliktas nekyla, mat vietos tolėliau nuo gatvių sankirtos.

Žada perkelti

Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius „Kas vyksta Kaune“ patikino, kad lengvą sumaištį keliančio ženklo vieta bus peržiūrėta – greičiausiai, jis bus perkeltas.

Tuo metu suremontuotoje Žemaičių gatvės nuokalnėje nubraižytas klausimų taip pat kėlęs horizontalusis ženklinimas, iš pradžių panėšėjęs į „Eismas draudžiamas“, jau turėtų būti užpildytas skaičiumi „30“. M. Matusevičius patikslino, kad dėl nuokalnės statumo, eismo dalyvių saugumo sumetimais bus ribojamas greitis.

Ką daryti, jei pareigūnai pareiškė pretenzijas dar neperkėlus ženklo? J. Kazragytė pažymėjo, kad keliems vairuotojams jau buvo panaikintos administracinės teisenos, tačiau duomenų, kokiam skaičiui asmenų šioje vietoje fiksuotas pažeidimas, pareigūnai neturi.

Asmenims, kuriems surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl automobilio statymo minėtoje vietoje, J. Kazragytė nurodė kreiptis į Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybą (Chemijos g. 4B, 308 kab.) – bus sprendžiamas klausimas dėl teisenos nutraukimo.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Svarsto apie artėjantį padangų keitimo sezoną: ar saugu bus važinėti su žieminėmis orams atšilus? (64)

Artėjant padangų keitimo sezonui, dauguma vairuotojų ima sukti galvas dėl padangų keitimo. Vieni...

Štai į ką turite atkreipti dėmesį, jei perkate naudotą automobilį (94)

Prieš perkant bet kurį dėvėtą automobilį , derėtų jį duoti apžiūrėti profesionaliam...

Vairuotojams prireiks daugiau dėmesio: perspėja, kad keliuose išbarstyta druska vilioja gyvūnus (8)

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti...

10 klausimų, kuriuos turite užduoti, kai perkate naudotą automobilį (69)

Iš pardavėjo gaunama (o kai kuriais atvejais – ir nutylima) informacija apie dėvėtą...

Ką daryti, jeigu automobilyje smirda: kaip atsikratyti rūkalų kvapo salone (66)

Rūkant automobilyje, salone gali ilgam likti nepageidaujamas tabako kvapas . Be to, jį sunku...

Top naujienos

Keliauti norintys lietuviai tapo COVID-19 testų įkaitais: kainas privačiose laboratorijose vadina lupikavimu, o nemokami testai nepriklauso (570)

Pasaulyje vis garsiau kalbant apie skiepų paso ar imuniteto dokumentų pasiskiepijusiems idėją, jos...

Vytautė Merkytė | D+

Ilgai neviešinta JAV paslaptis: amerikiečių karys spjovė į viską ir dezertyravo į Šiaurės Korėją (2)

Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų gėda. Nors ji prasidėjo 1962 metų rugpjūčio 15 dieną, apie...

Atkeliauja šaltesnių orų laikotarpis: temperatūra kris, snigs ir siautės stiprus vėjas (1)

Penktadienio dieną dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, bet ir saulė dažnai pasirodys.

Eurolygoje – visiškas CSKA gvardijos krachas: Stambule pralaimėjo 30 taškų skirtumu „Real“ atsilaikė Sankt Peterburge (48)

Eurolygos 28-asis turas prasidėjo dviejų Rusijos komandų – Maskvos CSKA (18/9) ir Sankt...

Po draudimo rūkyti balkonuose daugiabučiuose kaimynai atviri: jau geriau rūkytų ten (491)

Įstatyme atsivėrė labai nelogiškų spragų: rūkyti savo buto balkone – draudžiama, o štai...

Įspėja dėl grandiozinio italų mafijos plano: bandys susigriebti viską (19)

Nusikalstamos iniciatyvos – lygiai kaip ir teisėtos – nukentėjo nuo ekonominės krizės, kurią...

Austrijoje nėra lietuvio, kuris nepažinotų klaipėdietės Angelikos: neįprasta veikla pavertė pavyzdžiu kiekvienam emigrantui (30)

Austrijos sostinėje Vienoje, o ir visoje šalyje sudėtinga rasti lietuvį, negirdėjusį šios...

Nereguliarios mėnesinės gali byloti ir apie pavojingas ligas: išvardijo dažniausias priežastis ir būdus, kaip sureguliuoti (12)

Netikėtai prasidėjusios mėnesinės gali tapti keblumu arba pokštu, o vėluojančios – sukelti...

Pas užsienietį mylimąjį lietuvė išskrido be abejonių – tik po 3 metų pastebėjo tai, dėl ko kartu būti neįmanoma (62)

Visada buvau įsitikinusi, kad mano vyras bus lietuvis. Tiesiog neturėjau kitos minties, be to, buvau...

Šimonytės patarėja: tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą (286)

Karantinas Lietuvoje sugriežtintas dar gruodžio mėnesio viduryje, dabar situacija leidžia...