Atėjęs pavasaris atneša naują išbandymą automobilių vairuotojams – duobes keliuose. Draudimo bendrovės praneša, kad nuo praėjusios savaitės padaugėjo vairuotojų, kurie apgadina automobilius įvažiavę į duobėtas miestų gatves. Į „Šiaulių naujienų“ redakciją taip pat kreipėsi pasipiktinę skaitytojai tikindami, kad Šiaulių gatvės – katastrofiškos būklės.
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Neišvengia duobių

„Vairuoju jau dešimtmetį. Žinau, kad kiekvienais metais, kai iš mūsų kiemo traukiasi žiema, atsiranda naujas pavojus keliuose – duobės. Šiuo laikotarpiu prie vairo stengiuosi būti itin atidus. Tačiau vakar, nors ir važiavau mažesniu nei leistina greičiu, įlėkiau į duobę, kuri sugadino ne tik automobilio padangą, ratlankį, bet aplamdė ir pačią transporto priemonę. Duobė nebuvo pažymėta jokiais skiriamaisiais ženklais. Kur dabar kreiptis? Pačiam piniginę ploninti? Nežinau, ką veikia mūsų valdžia, bet Šiaulių miesto gatvėse ir pats velnias sprandą nusisuktų“, – piktinosi laišką į redakciją atsiuntęs šiaulietis Darius.

Sugadinus automobilį – pretenzija Savivaldybei

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis, paklaustas, kas Šiaulių miesto vairuotojams, apgadinusiems mašiną duobėtoje gatvėje, turėtų atlyginti žalą, buvo nekalbus: „Rangovinė įmonė, su kuria mes turime pasirašę sutartį – „Šiaulių plentas“, – abstrakčiai kalbėjo A. Adomaitis. Pasiteiravus, ar Savivaldybė nėra atsakinga už vairuotojų patirtus nuostolius dėl duobėtų kelių, sulaukėme atsakymo, kad tokia atsakomybė yra perduota įmonei. Išgirdęs, kad norime užduoti dar vieną klausimą, vyriškis pasakė, kad serga, daugiau negali kalbėti ir padėjo ragelį.

Savivaldybės atstovė spaudai Jūratė Rauduvienė „Šiaulių naujienoms“ teigė, kad nutikus nelaimei kelyje ne dėl vairuotojo kaltės žmogus turėtų parašyti pretenziją Savivaldybei, o tada būtų nagrinėjama konkreti situacija. Jei vairuotojas nesutinka su gautu atsakymu, pradedami teisminiai ginčai. J. Rauduvienės teigimu, nuo praėjusių metų iki dabar yra gauta dešimt tokių skundų. Tiek mažai skundų, atstovės spaudai nuomone, gaunama todėl, kad žmonės nenori „popierizmo“ dėl menkų nuostolių atlyginimo.

„Jei vairuotojas sugadina padangą, patiria 20 litų nuostolį. Norėdamas, kad žala būtų atlyginta, jis turėtų kviestis ekspertus, pildyti daugybę dokumentų. Žmonėms gaila laiko. Kai reikalingas didesnis automobilio remontas, tuomet rašomos pretenzijos“, – sakė ji.

Atlygina nuostolius

Šiuo metu draudimo bendrovėse žalas administruojantys ekspertai pastebi, jog daugiausiai pranešimų gaunama apie vairuotojų patirtas žalas dėl duobių kelyje.

Vienos draudimo bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, kad tie, kurie yra apsidraudę kasko draudimu, gali būti ramūs, nes nepavykus išvengti duobės ir apgadinus automobilį, jiems nuostolius padengs draudimo bendrovė.

„Nukentėjus kelyje dėl duobių pirmiausia rekomenduojama išsikviesti policiją, kad ji užregistruotų įvykį. Turint kasko draudimą įvykis yra registruojamas, defektuojamas, įvertinamas ir tada apmokama nustatyta žalos suma. Nedrausto automobilio vairuotojas gali kviesti policijos pareigūną įvertinti situaciją, taip pat kviesti nepriklausomą vertintoją ir jau suremontavus automobilį galima kreiptis į kelius prižiūrinčią įstaigą – pateikti pretenziją“, – sako N. Giedraitis.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, labai svarbu, kad net ir neturintys kasko draudimo išsikviestų policiją. „Jeigu būtų nustatyta, kad žala kilo ne dėl vairuotojo kaltės, vairuotojas su jo nekaltumą įrodančiu dokumentu įgytų teisę dėl patirtų nuostolių atlyginimo kreiptis į kelius prižiūrinčią bendrovę arba į Savivaldybę“, – teigia jis.

Įvažiavus į duobę dažniausiai nukenčia automobilio padangos, ratlankiai ir pakabos elementai, kiek rečiau apgadinami buferiai, automobilio dugno apsaugos detalės, degalų bakai. Didžiausi nuostoliai patiriami tuomet, kai po smūgio prireikia remontuoti kėbulą. Toks pasivažinėjimas po duobes gali kainuoti nuo penkiasdešimties iki dešimties tūkstančių litų.

Planuoja duobes tvarkyti

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius teigia, kad šį pavasarį kelių būklė Šiauliuose daug prastesnė nei praėjusiais metais. „Šiais metais sulaukėme dviejų žiemų. Per šventes sniegas buvo visiškai ištirpęs, teigiama temperatūra laikėsi ilgą laiką. Dėl permainingų orų, šalčio ir drėgmės trūkinėja kelių dangos“, – sako jis.

V.Damulevičiaus teigimu, dėl prastos kelių būklės jau buvo kalbama su darbų rangovais. Šiuo metu jie nustatinėja prasčiausios būklės kelių ruožus Šiauliuose, kurie bus tvarkomi pirmiausia. „Duobės, kurios didesnės nei penki centimetrai, yra pastoviai dengiamos šaltaisiais mišiniais. Tačiau tokia masė telaiko vos kelis mėnesius. Po Velykų rangovai pradės tvarkyti duobes karštaisiais mišiniais, kurie yra žymiai patvaresni“, – tikina administracijos direktorius.

Šiais metais gatvėms remontuoti Šiaulių miesto savivaldybė skyrė per 1,5 milijono litų. Po ilgokos pertraukos prisiminti ir apleisti kiemai. Jų remontui skirta apie 750 tūkst. litų. Šiauliuose yra 300 kiemų, vos 20-25 procentai jų bus sutvarkyti.

Šiaulių naujienos
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gudrybės, padėsiančios vairuotojams (1)

Geras matomumas vairuotojams reikalingas visada, tačiau lapkritį bei gruodį šios savybės įtaka...

„Regitra“ primena, kada nebus išduodami vairuotojo pažymėjimai (6)

Nuo gruodžio 1 d. pažeidusiems Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir nesusimokėjusiems visų...

Spūsčių priežastys – kaip ant delno: štai, kaip jos formuojasi (100)

Nuolat susidarantys, o po kiek laiko be jokios akivaizdžios priežasties išsiskirstantys transporto...

Įspėja apie leidimo Lietuvoje vairuoti dešiniavairius automobilius pasekmes (47)

Kad dešiniavairį automobilį būtų galima eksploatuoti Lietuvoje, reikės papildomai investuoti ne...

Ar panevėžiečiams reikia specialių leidimų statyti automobilius? (4)

Panevėžio miesto savivaldybė svarsto galimybę nustatyti mokamų automobilių stovėjimo vietų...

Top naujienos

Bažnyčia šiaušiasi prie Šimašiaus sumanymą (51)

Sparčiai augančiame Vilniaus Pilaitės rajone ėmė trūkti ne tik darželių, bet ir mokyklų....

Seimas sprendžia, kiek mokėsite mokesčių kitais metais (74)

Ketvirtadienį Seime pradedami svarstyti pagrindiniai įstatymai, kuriuose numatoma, kiek iš ko...

Sudarė ministro nuodėmių sąrašą: klausimai Verygai – jau ant stalo (447)

Opozicija jau parengė septynis lapus klausimų interpeliacijai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui...

Tokių unikalių vaistų kaip šis gamtoje ne tiek ir daug: įsitikinsite per 10 dienų (7)

Šių dienų aktualija nelabai maloni – visi be galo bijo su vidur iuoti. Mat iš visur bėdoja, kad...

Iš Putino – nerimą keliantis nurodymas (258)

Visos didžiosios tiek privačios, tiek valstybinės Rusijos bendrovės privalo būti pasirengusios...

Mėgins išparduoti daugiabutį, kur butai tik su apdaila (2)

„ Eika “ sostinės Pilaitės mikrorajone stato namą, kuriame visi 64 butai parduodami tik su...

Sultingas amerikietiškas Padėkos dienos kalakutas: pagaminti taip paprasta, kad išmoksite visi (14)

Kiekvienais metais ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį amerikiečiai švenčia Padėkos dieną ,...

Apie dingusį Argentinos povandeninį laivą – gąsdinanti žinia laivyno atstovas: esame pavojingoje situacijoje (40)

Tyrėjai aiškinasi, ką galėtų reikšti gauta informacija apie „skambų garsą“, užfiksuotą...

Dvi paras moteris valgė tik tai, ką kasdien valgo Kylie Jenner: rezultatas buvo netikėtas (5)

„Kaip gi ji neturi sveikatos problemų?“, – klausė 25 metų Candace Lowry, kuri dvi dienas...

Didelė avarija Kaune: eismo įvykį sukėlęs girtutėlis vairuotojas nusprendė eiti namo kaltininkas visiškai girtas (99)

Sudėtingomis oro sąlygomis Kaune ir toliau fiksuojamos avarijos. Rimta nelaimė ketvirtadienio rytą...