aA
Nesvarbu, senas jūsų automobilis ar naujas ir gražus, be specialios apsaugos sistemos jam gresia pavojus būti nuvarytam. Akivaizdu, kad automobilio likimo valiai palikti nereikia, bet išsirinkti patikimą signalizaciją ne visada paprasta.
© Gamintojo nuotr.

Nuo primityviausių iki sudėtingiausių

Norint kuo geriau apsaugoti savo automobilį nuo vagystės ar kitų galimų nuostolių, vien signalizacijos nepakanka, todėl specialistai siūlo ir kitų automobilių apsaugos sistemų. Pavyzdžiui, automobilių žymėjimą. Dar viena patikima apsaugos sistema – elektroninis imobilizatorius, kai tik automobilio savininkas žino, kaip veikia ši apsaugos sistema, todėl transporto priemonė yra apsaugota nuo atviros vagystės.

Automobilyje montuojama apsaugos sistema gali skirtis dėl įvairių priežasčių: ar yra įdiegta centrinio užrakto sistema, ar automobilio savininkas pageidauja papildomų apsaugos funkcijų, tokių kaip jau minėtas imobilizatorius, apsauga nuo atviro grobimo, automatinis langų ir liuko uždarymas, ultragarso jutiklis, apsaugos sistemos atminties funkcija ir kita. Priklausomai nuo automobilio savininko norų ir pageidavimų, specialistai gali pasiūlyti ypač platų apsaugos sistemų pasirinkimą.

Populiariausia apsaugos priemonė – automobilių signalizacijos. Jų yra labai platus spektras, atliekančių įvairias transporto priemonių apsaugos funkcijas ir vykdančių skirtingas vagysčių prevencijos programas. Atsižvelgiant į tai, ko reikia transporto priemonės savininkui, galima sumontuoti pačias įvairiausias apsaugos sistemas nuo paprastos signalizacijos iki kompleksinės automobilio apsaugos-paieškos sistemos.

Galima valdyti telefonu

Šiuolaikinės sistemos suteikia galimybę šeimininkui matyti, kur yra jo automobilis, o pranešimus apie įsilaužimus gauti tiesiai į savo telefoną. Papildomi prietaisai leidžia apsaugoti ne tik duris, bet kapotą, bagažinę ar variklio darbą. Šios apsaugos sistemos, be įprastinių apsaugos sistemos funkcijų, turi ir GPS/GSM sekimo galimybes.

GSM komunikatoriaus signalo apsaugos sistemos pagrindas yra GSM modulis, integruotas į automobilį ar motociklą. Jis gali stebėti ir mobiliuoju ryšiu transporto priemonės savininkui ar saugos tarnybai pranešti apie aktyvuotą transporto priemonės apsaugos sistemos aliarmą. Taip pat gali SMS žinutėmis pranešti transporto priemonės būklę (durų užrakinimą/ atrakinimą, temperatūrą salone, akumuliatoriaus būklę ir taip toliau).

Sistema taip pat atlieka GPS „seklio“ funkciją. Naudojant programėlę išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema galima patikrinti automobilio būklę: atrakinti, užrakinti automobilio duris, stebėti SMS žinutėmis arba internetu kelionės maršrutą, greitį, nuvažiuotus kilometrus. Automobiliui, esant įjungtai apsaugai, pakeitus buvimo vieta daugiau kaip 300 metrų, blokuojamas variklis arba įjungiama apsauga.

Ilgalaikė garantija

Automobilių žymėjimas – vienas geriausių ir saugiausių būdų apsaugoti automobilį vagystės atveju. Pažymėjus automobilį, tikimybė jį surasti, jei jis būtų pavogtas, padidėja net keletą kartų – gerai matomose vietose pažymėtas automobilis negalės būti parduotas ar perregistruotas.

Kaip jau minėta, automobilis yra pažymimas gerai matomose vietose – ant stiklo, salono viduje, nepažeidžiant žymimų automobilio dalių ir nesumažinant jų tarnavimo laiko.

Žymėjimas efektyvus ir dėl to, kad jo neįmanoma visiškai pašalinti ir jam suteikiama ilgalaikė garantija. Atlikus automobilio žymėjimą jo duomenys yra suvedami į duomenų bazę, kuria naudojasi teisėsaugos institucijos bei pasienio apsaugos tarnybos. Taip pat duomenys apie žymimus automobilius yra skelbiami interneto svetainėje zymejimas.lt – norint sužinoti, ar automobilis yra pažymėtas, tereikia suvesti jo valstybinį numerį ar žymėjimo ID.

Blokuoja variklį

Imobilizatorius – dar viena prie efektyviausių priskiriamų apsaugos sistemų, padedanti apsaugoti automobilį nuo atviros vagystės. Prietaisas gali būti montuojamas kartu su bet kuria kita automobilio apsaugos įranga ar signalizacija kaip papildoma apsaugos priemonė.

Imobilizatorius veiksmingas tuo, kad automobilio savininkas yra vienintelis žinantis, kaip jis veikia, todėl pavogti tokį automobilį ypač sunku.

Imobilizatorius buvo sukurtas siekiant apsaugoti automobilių savininkus nuo atviro grobimo, kai transporto priemonė yra pavagiama atimant jos raktelius iš vairuotojo. Pagrindinis šios sistemos elementas – variklio blokavimo sistema. Imobilizatorius tiesiogiai susijęs su savininko turimu elektroniniu raktu, todėl įrenginiams nutolus vienam nuo kito apsaugos sistema užblokuoja variklį ir neleidžia automobiliui judėti toliau. Pažangi technologija neleidžia niekam kitam, išskyrus automobilio savininką, juo naudotis, tad pavogti tokio automobilio beveik neįmanoma.

Skirtingų gamintojų imobilizatoriai skiriasi ir juose įdiegtomis papildomomis automobilių apsaugos priemonėmis bei parametrais. Priklausomai nuo imobilizatoriaus modelio, gali skirtis jo veikimo būdai, atstumas, kuriam esant nuo elektroninio rakto yra blokuojamas automobilio variklis, laikas, per kurį tai padaroma, bei kiti būdai, kuriais sistema neleidžia transporto priemone pasinaudoti kitiems asmenims.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Perspėjo naudotų automobilių pirkėjus: patikrinti, ar jie saugūs, praktiškai neįmanoma (35)

Automobilio saugumo sistemos – plati sąvoka. Tai gali būti ir kėbulas, saugos diržai ar...

Prietaisų skydelyje įsižiebė lemputė: kada dar važiuoti, o kada geriau sustoti (49)

„Kas? Kodėl? Ką daryti? Tai blogai ar labai blogai?“ – mintyse šiuos ir dar daugiau klausimų...

Paradoksas: automobilių detales vagia rečiau, tačiau patirtos žalos – kur kas didesnės (19)

Keičiasi automobilių vagysčių tendencijos – jų mažėja, tačiau apvagiami transporto...

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už KET pažeidimus būtų išrašomos automatiškai (10)

Seimas ėmėsi pataisų, kad baudos už specialių įtaisų fiksuotus Kelių eismo taisyklių...

Jei automobilis vis dar su vasarinėmis padangomis – pasikeisti jas jau pavėlavote (213)

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad nuo lapkričio 10 dienos visos eisme dalyvaujančios transporto...

Top naujienos

Kas atsitiko? „Valstiečiai“ bambalių klausimą bando įkišti į stalčių (44)

Dar pernai valdantieji „valstiečiai“ žadėjo imtis vadinamųjų „bambalių“ klausimo....

Mauricas: tokių prastų pasaulio lūkesčių nebuvo nuo pat 2009 metų (5)

Finansų rinkose nuotaikos negerėja. Jau kitais metais tikimasi, kad ekonomikos augimas pastebimai...

Saldus buvusio stratego sugrįžimas į Torontą: Valančiūnas ir „Raptors“ neapgynė savo tvirtovės (1)

Toronto „Raptors“ (12-3) trečiadienio vakare namuose priėmė buvusio stratego Dwane Casey...

Didžiausios pasaulio kompanijos planuoja užsikrėsti „WeWork“ efektu

Didžiausi planetos darbdaviai regi ateitį, kurioje laisvai liejasi nemokamas alus, o sienos...

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (471)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Paskutinį kartą, jau be nutylėjimų: Monica Lewinsky - atvirai apie TĄ dėmę ant suknelės ir kas iš tiesų įvyko Baltųjų rūmų tualete (1)

Per pastaruosius du dešimtmečius Monica Lewinski davė ne vieną interviu, tačiau ji labai retai...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (71)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (86)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (5)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (727)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...