aA
Sakoma, kad sotus alkano neužjaučia. Matyt, sveikas ligoto – taip pat. Tuo buvo galima įsitikinti narpliojant skundą, atkeliavusį iš Tauragės Vytauto g. 4C daugiabučio gyventojų.
© "Tauragės kurjeris"

Jame piktinamasi kaimynu Vytautu Drukteniu, dėl kurio esą techniškai netvarkingo automobilio po žiemos švenčių kieme vos neįvyko nelaimė – sprogimas. Ir nesvarbu skundžiantiems, kad kuro bala atsirado visai netyčia, sugedus mašinai. Nesvarbi ir ta „mažytė“ detalė, kad Vytautas prieš pusmetį neteko abiejų kojų.

Neapsikentė netvarkingu kaimynu?

Į redakciją paskambinę Vytauto g. 4C namo gyventojai teigė nebegalintys pakęsti neįgalaus kaimyno, vairuojančio netvarkingą mašiną. Iš jos, pastatytos šalia laiptinės, neva upeliais teka tepalai ir dar kažkokie skysčiai.

„Kiemas naujai sutvarkytas. Gaila, kad jis taip teršiamas. Į pastabas Vytautas nereaguoja. Kaimynai esame bejėgiai“, – skundėsi prisistatyti nepanorę asmenys.

Žurnalistei nuvykus į daugiabutį Vytauto gatvėje, neįgaliajam statyti automobilį skirta vieta buvo laisva. Pirmajame aukšte pakalbinta viena apskųsto V. Druktenio kaimynių teigė jokių priekaištų šiam vyrui neturinti.

„Taip, prieš šventes jis turėjo problemų su mašina, tačiau susitvarkė, ir tiek. Gyvena kartu su žmona, nieko blogo negaliu apie jį pasakyti“, – kalbėjo pirmojo aukšto gyventoja.

Moteris pasakojo, kad pernai abiejų kojų netekęs Vytautas gyvena penktajame aukšte. Kaip jis kaskart užlipa į namus? Belieka įsivaizduoti ilgą ir sunkią kasdienę kelionę iš mašinos į lovą.

Išsigando galimo sprogimo

Pirmą kartą paspaudusi Vytauto durų skambutį, nesulaukiau, kad jas kas atidarytų. Tad užsukau pas kitą kaimyną. Šis išdėstė, dėl ko niršta kai kurie Vytauto g. 4C namo gyventojai.

„Turėjo Vytautas iš pradžių dvi mašinas. Viena buvo paversta konteineriu – visokias šiukšles ten jis mesdavo. Prašėm pašalinti, nes be reikalo vietą užėmė sutvarkytame kieme. O jos taip trūksta. Bet ir antrasis automobilis, 1999 metų gamybos „Peugeot“, techniškai netvarkingas. Visiems kartkartėmis palaša tie tepalai, bet po jo mašina dukart buvo atsiradusi didžiausia kuro bala. Ir važinėjosi su varvančia kurį laiką. Kuro žymė nuo pat Vytauto gatvės iki jo automobilio stovėjimo vietos liko. Juk sausi orai buvo, vaikai šaudė petardas per šventes, tad šalia laiptinės galėjo įsižiebti fakelas – kilti nemenkas sprogimas. Galėjom kviesti aplinkos apsaugą, gaisrininkus, bet nesinorėjo neįgaliam žmogui kelti problemų“, – kalbėjo Vytauto kaimynas.

Anot jo, pastaruoju metu problemos neliko, nes kaimynas automobilį buvo nugabenęs pas meistrus.

„Nenorim pyktis. O ir jokių kitų priekaištų tai šeimai neturiu. Nėra jis koks akiplėša. Nelabai ir bendraujam. Gyvena Vytautas su žmona kiek atsiskyrę. Kažin, ar ir jus įsileis“, – nuteikė mane vyras.

Antrą kartą pasibeldžiau į Vytauto buto duris. Šįkart jas atidarė moteris. Ir maloniai sutiko pasikalbėti.

Skundą nulėmė pavydas?

Vytauto žmonos Onos teigimu, prieš šventes sugedo automobilio aukšto slėgio kuro siurblys. Dėl šios problemos kieme ir buvo atsiradusi bala. Moteris ją išvaliusi, apibėrusi smėliu.

„Mašiną sūnus nugabeno pas meistrą. Po švenčių problema pasikartojo. Kartą grįžome į namus vėlų vakarą, kai staiga į duris pasibeldė kaimynas. Jis pranešė, kad nuo pat Vytauto gatvės vingiuoja kuro juosta, o po mūsų mašina kieme – didžiulė bala. Sūnus dar naktį pakėlė piktas tą patį meistrą, šis atvyko žiūrėti, kas nutiko. Aš į kuro balą primečiau skudurų, kad kuo greičiau viską sugertų. Tikrai abejingai į viską nežiūrėjome. Suprantu, kad negerai. Bet juk ne iš blogos valios tai nutiko. Man aikštelės švara pačiai labai rūpi: rinkau parašus, kad ją 2013 metais išasfaltuotų“, – pasakojo Ona.

Staiga moteris susigraudino: „Neįsivaizduoju, kam neįtikome. Su niekuo nesipykome. Mane juk samdo valyti mūsų kiemą, laiptines. Kokios netvarkos tik neprisižiūriu. Visur cigarečių nuorūkos, prie mano sodintų gėlyčių – šunų išmatų krūvos, bet ar pasakiau kada kaimynams bent žodį? Valiau, ir tiek. O dabar tokia nelaimė mums nutiko, ir toks pykčio protrūkis, skundas spaudai. Kaimynai, būkit supratingesni, juk kai vyras neteko kojų, mašina jam – vienintelis džiaugsmas. Nereikia jam pavydėti“.

Paklausta, apie kokį pavydą kalba, moteris teigė sulaukusi priekaištų dėl vasarą kieme įrengtos automobilio stovėjimo vietos neįgaliajam. Ji – prie pat laiptinės, o ženklas neva užstoja vieniems šviesą.

Kaimynai padėjo, o dabar skundžia

Pakalbėjusios su Ona, nusileidome prie automobilio. Jame kantriai sugyventinės laukęs Vytautas kramsnojo duonos riekelę. Išgirdęs kaimynų nuogąstavimus, vyras patvirtino, ką buvo sakiusi Ona: su niekuo nesipyksta. Po operacijos kaimynai net sušoko ir užnešė jį į butą. O kai meistras vietoje mašiną vakare tvarkė, net perspėjo, kad tariamas vagis aplink automobilį sukasi.

„Gal kada ir subariau ką, kad rūko. Juk man sunku kvėpuoti – širdis silpna, o lipant laiptinėje tokia dūmų užsklanda. Tačiau ne tai pykčio esmė. Pavydi, matyt, dėl tos neįgaliojo automobilio statymo vietos kieme. Bet juk ji ne mano asmeninė. Sunku man be kojų mašiną išvairuoti. Turėtų suprasti. O ir į penktą aukštą pakilti nuolat būna iššūkis“, – teigė Vytautas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Perspėja apie sudėtingas eismo sąlygas: šiąnakt plikledis ir lijundra (15)

Antradienio naktį Lietuvoje eismo sąlygas sunkins plikledis ir lijundra, įspėja kelininkai .

Paaiškino, kada automobilyje reikia antro atsarginio rato, o kada – kastuvo (28)

Ką pravartu automobilyje turėti žiemos metu, kad ji neužkluptų netikėtai? Galbūt nieko, nes...

B. Vanagas parodė, kaip pasitikrinti, ar automobilyje sėdite taisyklingai – svarbiausia ne patogumas (20)

Taisyklingas automobilio valdymas prasideda nuo taisyklingos sėdėjimo pozicijos. Tik sėdėdami...

Priminė vairavimą lengvinančią sistemą, kurią važiuojant per lietų geriau išjungti (35)

Važiuojant 90 km/val. greičiu keliu, ant kurio – vieno centimetro vandens sluoksnis, slystelėti...

Vairuotojus įspėja apie plikledį: priminė, kurios vietos pavojingiausios (5)

Lapkričiui nebūdingus ganėtinai šiltus orus, teigia sinoptikai, netruks pakeisti šaltukas. Jau...

Top naujienos

Skvernelio reitingo paslaptis: surastas priešas ir galandami nauji ginklai (136)

Spalis Lietuvos Vyriausybei buvo tikrai karštas, bet ne dėl to, kad šiemet mūsų šalyje...

Kad pavakarieniautų, vienu ypu perka 200 kiaušinių: mūsų gaili, lyg būtume nukankinti tėvai (4)

„Kai turi vieną vaiką, supranti, koks sunkus tavo gyvenimas. Viską sureikšmini, stengiesi, kad...

Gyvai / DELFI Diena. Aktorių prisiminimai apie anapilin iškeliavusį režisierių Nekrošių ir kiek kainuoja būsto paskola? (13)

Ko neteko Lietuvos teatras ir jo gerbėjai? „DELFI Dienoje“ prisiminimai apie anapilin išėjusį...

Visame pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla (4)

Visame pasaulyje sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla. Svetainės su...

Petrauskienė žada 40 proc. didesnes algas dėstytojams ir mokslininkams (58)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl studijų kainų...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (297)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Prieš policijos automobilį užlindęs ir avariją sukėlęs dviratininkas stebina įžūlumu (2)

Į redakciją kreipėsi vilnietis Vadimas M., kuris rugsėjo 10 d. Vakariniame Vilniaus aplinkkelyje...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (129)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (29)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Trakų pilies grožį užgožę lauko tualetai kelia pasipiktinimą: gėda prieš užsieniečius (30)

Trakų pilies lankytojus papiktino pilies saloje pastatyta eilė kilnojamų tualetų. Lankytojų...