„Moto-Roki“ trasoje įrengta net 19 tramplinų, jos ilgis 1,6 km. Iš viso per dvi dienas motokroso etape Rokiškyje startavo 216 dalyvių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Šeštadienį varžėsi vaikai ir lėtesnių klasių atletai - 50, 65 ir 85 kub.cm., MX1 Mėgėjų, MX2 Mėgėjų, Veteranų 40+ ir 50+ bei Moterų klasėse. Iš 81 dalyvio – devynios moterys. Šiemet įsteigtoje čempionatinėje Moterų klasėje užtikrintai pirmavo Adrija Skudutytė. Ją bandė vytis kylanti motosporto viltis Austėja Tamuliūnaitė ir sesė Agilija Skudutytė.

Sekmadienį startavo dar daugiau – 135 dalyviai. Greičiausioje MX1 klasėje – 9, MX2 – 10, 125 kub.cm. – 5, MX1 Pradedančiųjų – 26, MX2 Pradedančiųjų – 28, Quad (keturračių) – 8, Quad Veteranų – 7, Quad Mėgėjų – 16, Quad Moterų – 5, 750 s/p (750 kub. cm. su priekaba) – 14, 750 s/p Veteranų – 7.

Sekmadienio kvalifikacija

Sekmadienio motociklų kvalifikacijoje greičiausias buvo Estijos čempionas Jan Jakobson. Antras – Domantas Jazdauskas (atsilikęs 0,843 sek., trečias – Dovydas Karka (atsilikimas nuo lyderio – 0,928 sek.). Toks rezultatas žadėjo intrigą ir įtemptą kovą TOP3 tarp šių sportininkų.

Priminsime, kad pirmajame čempionato etape Anykščių Mickūnų trasoje estą smarkiai lenkė pasaulio čempionate lenktyniaujantis Arminas Jasikonis. Tačiau šįkart greičiausio Lietuvos motokrosininko nebuvo, todėl didžioji intriga Rokiškyje buvo, ar Domantas Jazdauskas ir Dovydas Karka sugebės prilygti greitajam estui. Šių Lietuvos atletų sportinė forma tikrai gera – prieš savaitę jie gerokai ilgesnėje Cross Country trasoje metė rimtą iššūkį daugkartiniam čempionui Arūnui Gelažninkui.

Kvapą gniaužusi kova tarp esto ir lietuvio

Tačiau pirmasis greičiausių MX1, MX2 ir 125 kub. cm. klasių važiavimas susiklostė labai permainingai. Sėkmingai startavęs pirmajame rate į priekį išsiveržė Domantas Jazdauskas, už savęs palikdamas Jan Jakobson ir Dovydą Karką. Trijulė nutolo nuo kitų varžovų, bet neilgam. Netrukus estas posūkyje aplenkė Domantą Jazdauską, o Dovydas Karka po netikslaus šuolio nuo tramplino trumpam išvažiavo iš trasos ir nusmuko į dešimtuko apačią. Domantas dar bandė vytis Jan Jakobson, bet netrukus pasitraukė iš kovos trūkus motociklo grandinei. Todėl netikėtumas: antroje vietoje paskui estą finišavo lėtesnės MX2 klasės lyderis Erlandas Mackonis. Trečias – taip pat šios klasės atstovas latvis Reiners Žuks. Taigi ne visuomet rezultatus lemia motociklo galingumas.

Vienintelė kartu su greičiausiais važiavusi mergina Adrija Skudutytė pastebėjo, kad varžytis su vyrais nelygioje trasoje buvo sunku. Savo MX2 klasėje ji finišavo septinta.

Antrojo įskaitinio važiavimo metu Domantas Jazdauskas nejuokais kibo į atlapus puikiai startavusiam Estijos čempionui Jan Jakobsonui ir laikėsi nuo lyderio sekundės atstumu. Tiesiosiose Domantas priartėdavo, tačiau posūkius greičiau įveikdavo estas. Likus 10 minučių iki finišo sustreikavo Domanto sankaba, galimai perkaito skystis. O trečias iš pradžių važiavęs Dovydas Karka trečiąją vietą užleido latviui Kristersui Drevinskiui, vėliau nukrito į šeštą vietą.

Tačiau svarbiausi dalykai nutiko paskutiniajame rate. Domantas Jazdauskas posūkyje pergudravo svečią iš Estijos ir finišavo pirmas, revanšas pavyko.

Motociklų su priekabomis klasėje trūksta jaunimo

Motociklų su priekabomis klasės dalyviai pastebėjo, kad šioje, didžiulio žiūrovų dėmesio sulaukiančioje porinėje rungtyje, labai trūksta jaunų talentų, pradedančių sportininkų. Paradoksas – tradicinių (solo) motociklų rungtyje pradedančiųjų labai gausu.

Vis dėlto motociklų su priekabomis kategorijoje startavo net 21 dalyvis. Dėmesį ypač traukė jaunuoliai broliai dvyniai iš Latvijos Daniels ir Bruno Lielbardis. Ir nors jų rezultatas nebuvo labai aukštas, latviai suteikė optimizmo, kad jaunųjų talentų netrūks ir šioje disciplinoje.

Svečiai padidino konkurenciją

Svečiai iš kaimyninių šalių sustiprino konkurenciją Lietuvos motokrosininkams. Pavyzdžiui keturračių moterų įskaitoje nugalėjusi Elina Plešna iš Latvijos sakė, kad yra sužavėta puikia varžybų trasa ir organizavimu, todėl būtinai sugrįš į Lietuvą dar ne kartą ir varžysis su mūsų tautietėmis.

Motociklų rezultatai

MX1: 1.Jan Jakobson. 2. Kristers Drevinskis. 3. Dovydas Karka.
MX2: 1. Erlandas Mackonis. 2. Rainers Žuks. 3. Nojus Gasiūnas.
125 kub.cm.: 1.Arnas Vedlūga. 2. Neilas Pečatauskas. 3. Nojus Ligeikis.
MX1 Pradedantieji: 1. Giedrius Baškys. 2. Artūras Januškevičius. 3. Jurijus Čiuprinskas.
MX2 Pradedantieji: 1. Mantas Navickas. 2. Donatas Babravičius. 3. Jonas Pirtinas.
Moterys: 1. Adrija Skudutytė. 2. Austėja Tamuliūnaitė. 3. Agilija Skudutytė.
750 kub.cm. S/P (su priekaba): 1. Jānis Daiders / Lauris Daiders. 2. Mantas Kišūnas / Rytis Kišūnas. 3. Tanel Reesna / Maurice Lina.
750 kub.cm. S/P Veteranai: 1. Modris Štelle / Martinš Zemeskalns. 2. Irman tas Šep u tis / Remig iju s Namikis. 3. Zigmas Ž iūkas / Martynas Žaliauskas.
Veteranai 40+: 1. Nerijus Sipavičius. 2. Osvaldas Zelepūgas. 3. Žygimantas Bartusevičius.
Veteranai 50+: 1. Saulius Stankus. 2. Egidijus Adomaitis. 3. Arūnas Ramanauskas.
MX1 Mėgėjai: 1. Mantas Juozaitis. 2. Linas Barauskas. 3. Žygimantas Jasinskas.
MX2 Mėgėjai: 1. Toms Virpačevs. 2. Dominykas Sugintas. 3. Dominykas Sipavičius.
50 kub.cm.: 1. Ernestas Liepis. 2. Arminas Venclovas. 3. Norbertas Žėkas.
50 kub.cm. 4-7 metų: 1. Norbertas Žėkas. 2. Kevinas Zaksas. 3. Radvilas Žaltauskas.
65 kub.cm.: 1. Dovydas Aistis Šikšnys. 2. Jonas Kublickas. 3. Ugnius Vyšniauskas.
65 kub.cm. 7-10 metų: 1. Dovydas Aistis Šikšnys. 2. Rojus Zaborskis. 3. Martynas Jasiūnas.
85 kub.cm.: 1. Ugnius Liulys. 2. Marius Adomaitis. 3. Jokūbas Norvaišas.
85 kub.cm. 11-13 metų: 1. Marius Adomaitis. 2. Jokūbas Norvaišas. 3. Aidas Skudutis.
Keturračių rezultatai:
Quad: 1. Matiss Palevics. 2. Atis Breds. 3. Reinis Bicans.
Quad Mėgėjai: 1. Jokūbas Pundzius. 2. Nikolaj Andrusov. 3. Gediminas Volkavičius.
Quad Moterys: 1. Elina Plešna. 2. Undine Ulmane. 3. Urtė Cironkaitė.
Quad Veteranai: 1. Arūnas Šukys. 2. Jan Bartasevič. 3. Evaldas Bujanauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės