„Ir štai finišavo 10-asis „Ryterna modul Mototourism Rally“. Ralis susideda iš daug svarbių dalykų, bet svarbiausi tarp visų jų yra du: ralio dalyviai ir užduočių knyga. Galima net pasakyti: ralis yra knyga. Nes už jos lapų slypi žmonės, kurie sutiko pasitikti, kurie ieškojo, rekomendavo, nagrinėjo bei tyrinėjo objektus, derino, įtraukdavo, interpretavo, gilinosi. Ši kelionė prasidėjo prieš kelis mėnesius ir tęsis, kol keliausime per šios knygos istorijas. Tai yra pažinimas. O pažinimas yra meilė, meilė kraštui, jo istorijai ir žmonėms. Ir, žinoma, kita pagrindinė intelektualaus ralio esmė – jo dalyviai – visi, kurie buvo per 10 metų. Be jų troškimo pažinti ir keliauti bei degančių akių nebūtų nieko. Dar kartą ačiū ir vieniems, ir kitiems“, – sakė viena organizatorių Birutė Vaitkutė.

Dalyviai: užduotys buvo sudėtingos

Po 10 valandų kelionės kupini emocijų dalyviai finišavo Kauno centre prie Kauno pilies. Kad tai buvo iššūkis, arba dar kitaip, Dakaras intelektualiems, finiše netilo kalbos.

„Pasiekėme finišą, o kaip gi. Koks rezultatas teks palaukti kelias savaites kol bus viskas patikrinta. Nebursim, užduotys buvo sudėtingos... O nuotaika visada viena – nugalėtojų“, – emocijomis dalijosi jau 5 ralį įveikęs Vytautas Juodagalvis iš komandos „Druska ir pipirai“.

Šeštąjį ralį įveikęs Linas Ramanauskas iš komandos „Keturi aukštaičiai ir žemaitis“ sako, kad daugelis užduočių pareikalavo gerai pasukti galvas.

„Šitas punktas buvo išskirtinis tuo, kad reikėjo paklausius žydiškos dainos, pianinu, esančiu sinagogoje, pagroti tą pačią melodiją. Manau, pavyko mažai kam. Mes irgi tikimės, kad šitą užduotį užskaitys kaip pusę įveiktos, nes pianinu negrojame. Kita užduotis Kačerginėje – buvome pritrūkę vilties įveikti, bet galiausiai įveikėme“, – dalijosi įspūdžiais intelektualaus ralio dalyvis.

Pasak L. Ramanausko, sudėtingiausia užduotis buvo Sinagogų aikštės memoriale Jurbarke, kuris yra vienas ambicingiausių istorinių projektų Lietuvoje ir unikalus paminklas šimtmečius drauge gyvenusioms bei sugyvenusioms žydų ir lietuvių bendruomenėms. Čia dalyviai turėjo išskaityti iš paminklo kodinį žodį.

„Bet komandos nariui Andriui labai patiko. Aš tikrai neturėjau vilties“, – pasakojo intelektualaus ralio dalyvis.

Pasak ralio dalyvio Tado Metelionio, vasaros pabaiga neįsivaizduojama be jau tradicija tapusio Kauno savivaldybės komandos „Mano.Kaunas.lt“ dalyvavimo intelektualiame, pažintiniame, kultūriniame mototurizmo ralyje.

„Nors dalyvavome jau 5-tame ralyje šis buvo išskirtinis, nes komanda dirbo ypatingai koordinuotai. Tikiuosi tai atsispindės rezultate, kurio nekantriai laukiame. Atskiras pagyrimas Rūtai, kuriai šiais metais buvo perduotos pačios svarbiausios užduočių knygos iššifravimo ir užduočių įvykdymo koordinavimo, kelionės lapo pildymo pareigos – puikiai susitvarkyta. Aplankėme 15 punktų, įvykdyme 17 užduočių, nuvažiavome 420 km, sutikome daugybę nuostabių, šviesių žmonių, sužinojome neįtikėtinų istorijų“, – kalbėjo jis.

Ralį laimės intelektualiausi

Pasak organizatorių drąsiai galima sakyti, kad suskaičiavus rezultatus laimės patys intelektualiausi. Taigi, kelionė dar nebaigta, teisėjų laukia rezultatų vertinimo maratonas, vien nuotraukų gauta apie 2500.

„Duomenų gavome labai daug, todėl skaičiavimai truks iki 2 savaičių. Mums rūpi įvertinti kiekvienos komandos kelionę. Stengsimės įvertinti per 2 etapus. Pirmiausia per ateinančias kelias dienas paskelbsime preliminarius rezultatus. Preliminarūs - tai tokie, kurie skaičiuojami tik pagal pačių komandų deklaruotus objektus iš Kelionių Lapų be jokių teisėjų patikrinimų. Paprastai anksčiau šis žingsnis buvo atliekamas finišo metu, bet šiais metais dėl COVID-19 buvo atsisakyta papildomų kontaktų. Per kitą laikotarpį iki 2 sav. teisėjai įvertins ir patikrins komandų nuotraukas, užduotis ir kitus duomenis. To laikotarpio eigoje rezultatai bus atnaujinami tinklapyje. Ir tik po to rezultatai bus paskelbti galutiniais, o laimėtojai iškilmingai apdovanoti“, – sako organizatoriai.

Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas. Intelektualaus ralio „Ryterna modul Mototourism rally“ rezultatai skelbiami čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)