aA
Aplink pasaulį motociklu keliaujantis druskininkietis Karolis MIeliauskas jau mėnuo kelyje. Jis pervažiavo visą Aziją, įpusėjo Šiaurės Amerikos žemyną. Sako, kad pradeda jausti namų ilgesį. Kalvota Ajovos valstijos žaluma jam priminė namus. Tada privažiavo Viskonsine esantį Madisoną ir netikėtai atsirado mažuosiuose Druskininkuose, sakoma pranešime žiniasklaidai.

1 000 km paskutinę dieną nuo Kanzaso iki Madisono Viskonsine per visą Iovos valstiją. Karoliui teko važiuoti ir tamsoje, ko jis vengia, tačiau kaip sako motociklininkas, sustoti negalėjo.

„Ajova pasitiko žaluma ir kalvomis. Priminė namus. Gal tik prisigalvoju, gal taip artėjimas namų link jaučiasi. Tačiau joje nestojau. Važiavau iki pat Madisono Viskonsine, teko porą valandų važiuoti naktį. Motociklininkai žinos, kad po 800 km dieną dar pora šimtų kilometrų naktį labai gerai pribaigia. Matomumas prastas, sekinantis, mažina greitį ir saugumą. Tačiau Madisone laukė mažoji Lietuva, mažieji namai, tad negalėjau atsispirti ir privalėjau ten nuvažiuoti“, – sakė Karolis Mieliauskas.

Kodėl Karolis taip skubėjo į Madisoną? Nes ten – mažoji Lietuva. Konkrečiai Karolio atveju – mažieji Druskininkai. Amerikos masteliais Madisonas – nedidelis, apie 80 tūkst. gyventojų turintis miestas apsuptas lietuviškai atrodančios žalumos ir ežerų. Visai kaip lietuvio motociklininko gimtieji Druskininkai. Ir ten gyvena grupė druskininkiečių. Karolis Madisone sutiko savo vaikystės draugus, apsistojo pas Vitalijų Stonį.

Daugiausia lietuviškumo – toli nuo Lietuvos

„Aš eilinį kartą negaliu atsistebėti, kokį nuostabų Lietuvos atspindį sukuria išeiviai. Visur kabo Lietuvos vėliavos, propaguojama lietuvybė, tautiškumas, netgi jų vaikai kalba lietuviškai. Mums, Lietuvoje gyvenantiems lietuviams laikas nuo laiko reikėtų susitikti su toli nuo namų gyvenančiais išeiviais, ypač už Atlanto, kad pamatytume, kaip jie puoselėja lietuviškumą. Tai kažkas labai gražaus ir jautraus. Mums lietuviškumas yra savaime suprantamas, neturime nieko įtvirtinti ir stengtis, o čia jie lietuviai reguliariai susitinka, kad sustiprintų ryšį“, – emocijas išliejo Karolis, Madisone išgyvenęs savo miestą Druskininkus.

Kai Karolis savo KTM įvažiavo į Vitalijaus kiemą, ten lietuvio jau laukė dar keli draugai išeiviai su šeimomis. Nors jie Amerikoje gyvena toli gražu ne pirmą dešimtmetį, o jų vaikai čia jau gimę ir augę, visi bendravo lietuviškai. Karolis pasakoja, kad vakaras nė iš tolo nebuvo panašus į eilinį išmiegojimą motelio lovoje, tai buvo tarsi senų draugų vakaronė namų apylinkėse.

KTM patogumai

Emociškai pasikrovęs Lietuvis ryte vėl sėdo ant savo „KTM 790 Adventure“ motociklo ir išjudėjo Čikagos link, nuo kurios jis lėks į Niujorką, tada per Atlantą iki Londono ir namo į Druskininkus. Kad tikslas apvažiuoti šiaurinį Žemės pusrutulį per 40 dienų būtų įgyvendintas, lieka vos 10 dienų. Žinant laukiančius logistinius iššūkius – laiko labai nedaug. Tad motociklininkas, kiek leidžia eismo srautas, didina nuvažiuojamą atstumą.

Kelionę sekantys motociklininkai pastebėjo, kad Karolio vairuojamo „KTM 790 Adventure“ motociklo sėdynė įtaisyta žemiau nei kad įprasta „Enduro“ klasės motociklams. Vairuotojui tenka sudėti dideliu kampu sulenkus kojas, o tai dažniausiai vargina. Tokios ilgos kelionės gali tapti rimtu iššūkiu.

„Sulaukiau ne vieno tokio klausimo iš kolegų motociklininkų. Iš tiesų mano bandomo motociklo balnas įtaisytas žemiau nei įprasta tokiems kelioniniams, ypač didesnės kubatūros motociklams. Vis tik pravažiavęs jau daugiau nei 15 tūkst. km galiu pasakyti, kad panašu, jog austrai žino ką daro ir tiesą sakant mane tai stebina. Sėdėjimo pozicija, bet jau mano ūgio žmogui (182cm) yra išspręsta idealiai, dėl ilgo sėdėjimo priekaištų neturiu“, – įspūdžiais pasidalino Karolis.

Paskutinėmis dienomis Amerikoje jam ant motociklo teks sėdėti ilgai, nes srauto greitis mažėja. Kai per dykumas nuo Los Andželo jis dar galėjo skrieti 130 km/val. greičiu, JAV viduryje greičio ribojimai sumažėjo iki 60 mylių per valandą, arba kiek mažiau nei 100 km/val. Vilkikai lietuvio jau nebelenkia, tad jo laukia dar ilga savaitė ant motociklo.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Arūnas Gelažnininkas savaitgalį Klaipėdoje šventė pergalę: čempiono titulą iškovojo 19-ą kartą

Šeštadienį Klaipėdos rajone, vyko penktasis Lietuvos „ Cross Country “ čempionato etapas,...

Baltijos Enduro čempionatu tapo Dakaro ralio rekordininkas Arūnas Gelažninkas

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas , parvežęs Lietuvai rekordą motociklų klasėje iš Dakaro...

„Motocross of Nations“ varžybose lietuviams koją pakišo purvo vonia virtusi trasa (3)

Praėjusį savaitgalį Olandijos Aseno trasoje vyko motociklų kroso Olimpiada vadinamos „Motocross...

Karolis Mieliauskas misiją įvykdė: motociklu pasaulį apvažiavo per 40 dienų (3)

Rugpjūčio 17 dieną motociklininkas Karolis Mieliauskas sėdęs ant KTM balno išvyko iš...

Dėl muitinės Karolio Mieliausko kelionė aplink pasaulį vėl pakibo ant plauko (1)

40 dienų. Per tiek laiko nuotykių ieškotojas Karolis Mieliauskas pasiryžo motociklu apvažiuoti...

Top naujienos

Nuodų katilu virtusi Alytaus įmonė tikrinta ne kartą ir ne du: leidimą veikti gavo net po krūvos pažeidimų (246)

Alytaus padangų perdirbimo įmonėje UAB „ Ekologistika “ kilęs gaisras primena tikrą...

Astrave gyventojų padvigubės: nauji daugiabučiai laukia branduolinės energetikos specialistų iš Rusijos specialiai DELFI iš Astravo (234)

Astravas nuo panašaus dydžio miestelio Lietuvoje skiriasi tik tuo, kad jo viduryje stovi Lenino...

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais (247)

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Ant rekordinės vertės sutarties parašą raitęs Sabonis lieka „Pacers“ klube (109)

Nuo 2017-ųjų „Pacers“ ekipos garbę ginantis Domantas Sabonis pasirašė naują ketverių...

Gydytoja įvardijo paracetamolio ir ibuprofeno vartojimo klaidas: dėl nežinojimo gresia skaudžios pasekmės (34)

Tikriausiai ne kartą temperatūrai mažinti ar skausmui pašalinti esate vartoję paracetamolį ar...

Norvegijos krona rekordiškai nukrito euro atžvilgiu (80)

Norvegijos krona pasiekė rekordiškai žemą lygį euro atžvilgiu ir viršijo ankstesnį rekordą,...

Kas dešimtas lietuvis per metus praranda po 50 eurų: ar jūs irgi savo pinigus išmetate tiesiog į balą? (17)

Manote, jog 10 euro centų užstatas už pakuotę nėra daug? DELFI atliko eksperimentą, kurio metu...

Socialiniai tinklai ūžia: ar tikrai mokslininkai neklydo paskelbdami Bellą Hadid gražiausia pasaulio moterimi? apklausa (103)

Spalio 17 dieną Bella Hadid ir Beyonce tiesiog ramiai gyveno savo gyvenimus, kol mokslininkai...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (443)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Ką geriau sodinti rudenį ir ką pavasarį – profesionalo patarimai kaip neapsigauti perkant sodinuką (4)

Profesionalus sodininkas Gediminas Cijūnaitis, gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patarimais, kaip...